Počet hodin dovolené při změně zkráceného úvazku během roku

drep
10. črc 2021

Děvčata, byla byste mi některá schopna poradit, kolik mám vlastně hodin dovolené, internetové kalkulačky na moji poměrně specifickou situaci nestačí. Do letošního roku se mi převedlo deset dní dovolené, které jsem nestihla vybrat. Měla jsem 0.2 úvazek. Ten jsem měla i letos od 1.1. Do 31.8., od 1.9. Zvyšuju na úvazek 0.4. Norma 8hodin denně, 5 týdnů dovolené. Ve výplatnici mám 25 dní aka 41 hodin, což odpovídá tomu 0,2 úvazku, nicméně pokud jej navýším, pak se mi měl navýšit za ty čtyři měsíce i počet hodin, ne? A s tím souvisí i druhá část dotazu: dosud jsem měla nepravidelnou pracovní dobu (chodila jsem do služeb), od září mám pravidelnou dobu a budu chodit čtvrtek-pátek. Když si beru dovolenou, budu si brát jen ty dva dny a osm hodin z fondu na každý den nebo celý týden a pak to vychází na asi 3.8 hodin denně? Analogicky když je v pátek svátek, tak do práce nejdu, ale započte se mi osm hodin. Moc děkuji, naše personalistka je opravdu marná a neporadila by mi.

j.a.n.i
10. črc 2021

@drep Ano, navysi se ti i pocet hodin dovolené a čerpat za ty 2 dny budes 16 hodin dovolené.

drep
autor
10. črc 2021

@j.a.n.i děkuju, myslela jsem si to, ale chtěla jsem to mít potvrzené, když bych to event. Musela s personalistkou řešit