Vystěhování z nájmu pro neplacení

matla8
22. zář 2016

Zdravím ;)
Tchýně pronajala svůj byt jedné paní. Paní z pěti nájmů zaplatila dva. Ve smlouvě má, že pokud nezaplatí tři nájmy, musí se vystěhovat. Tak jí tchýně poslala dopis, kde píše (podle nějakého vzoru), že kvůli neplacení nájmů a porušení smlouvy tedy, se musí do měsíce vystěhovat (mají to tak ve smlouvě). Teď je to ve fázi, kdy byl dopis odeslán....ALE...tchýně neví, jak to bude dál. Pokud se paní vystěhuje je vše vyřízené. Ale co když se paní nebude chtít vystěhovat (neustále prý slibuje, že to zaplatí atd, ale tchýně ji tam už nechce). Jak se postupuje? Bude muset podat někam trestní oznámení? Kam? Jak? Nějaký vzor na netu? Budou muset pak při tom vystěhovávání být přítomni policajti? Jak tohle prostě potom pokračuje, když se paní nebude chtít vystěhovat nebo se nevystěhuje do toho měsíce. Prosím poraďte.
Další věc, tchýně napsala plyn a elektriku právě na tuto paní, aby se vyhnula tomu, že to bude platit za ní, pokud by to ta paní neplatila. Teď se děsí toho, že to paní nehradila. Můžou tchýni plyn a elektriku odstřihnout pro neplacení i když je to psaný na tu paní? Jak se postupuje tady? Moc děkuju. Spíš hoří odpověď na tu první otázku, ale tohle by nás taky zajímalo. Nemáme s tím zkušenosti. Děkuju

drakenn
22. zář 2016

Takže pokud se paní odmítne vystěhovat, tak se pod trestní oznámení. Na základě trestního oznámení dojde k soudu, kde bude nařízeno soudní vystěhování.
My čekali rok! Jelikož paní pláchla z bytu 3 dny po vynesení rozsudku, tak nevím, jestli u toho vystěhování měli být policajti.
Co se týká toho plynu a elektriky, pokud paní nehradí, budou odpojeny hodiny.
Připojení stojí bohužel také peníze a to pronajimatele

yerry
22. zář 2016

@matla8 pokud se nevystehuje musi zasahnout vyssi organ tudiz podat tr. Oznameni. Co se tyce sluzeb jako je elektrina a plyn tak ti nyla bohuzel chyba psat ti na pani. Takre pronajimam byt a tot mam zahrnuto do najmu a platby posilam ja a to jen z tiho duvodu aby nedosli k odstrizeni hodin. Protoze poku to pani nezaplat a vunikne dluh trebas 20tis a odstrihnou hodiny a tak znovupripojeni hodin stiji 5 tis. Kc a provedou to az bude uhrazen i dluh kvuli kteremu to bylo odstrizeno ☹

matla8
autor
22. zář 2016

@drakenn
@yerry
Děkuji 😉 já doufám, že snad se paní vystěhuje dobrovolně a nebude třeba podávat trestní oznámení...a ještě čekat rok 😲 tchýně to chce co nejdřív....aby se odstěhovala....
S těma energiema jsme jí to taky říkali, ať to nedělá....a že je to špatně. Ale sama říkala, že je poučená no...tak snad to příště udělá jinak 🙂
děkuju

yerry
22. zář 2016

@matla8 hodne stesti... zkuste se jeste zeptat na mestske policii jestli by vam nepomohli. Manzel kdysi pro mestaky pracoval a chodili vystehovavat ale mestaci byli zamestnanci mesta a chodili takhle na neplatice nestskych bytu....

matttes
22. zář 2016

Ja teda nevim jak je ro s vystehovanim ale ohledne energii - kdyz jwem pronajimala byt tak energie mela pani na sebe to jsem uvedla na cezu a a tam mi rekli ze vse budou pozadovat po pani i znovuzapojeni ze ji napocitaji . ( ale pani platila tak probleem nebyl).

libuse80
22. zář 2016

Lidi sy neváží toho že jim nekdo pronájme byt,a jeste ho neplatit tak to je síla,,ti co opravdu potřebuji bydlet tak se pomalu nedostanou jen tak k bytu.a teto Pani co dluží vaší tchyni bych ten dluh spočítala i z úroky.

drakenn
22. zář 2016

Bohužel s těmi odpojenými hodinami je to problém. Manžel u druhých nájemníků už věděl, že neplatí a tak zašel na energie a nechal stopnout stav a tím mu hodiny neodpojili a nemusel nic platit, takže ještě takhle se to dá udělat..
Jako chybu psát to na nájemníky bych to neviděla, protože platit za někoho, kdo plýtvá a nehradí..
Tuto zkušenost taky máme. Vyšlo nás to na 22 000,- Kč

magdalenax
22. zář 2016

Mám za to, že v přítomnosti přivolané policie a na základě smlouvy lze vystěhovat i bez její přítomnosti

drakenn
23. zář 2016

Nelze! Musí být soudní rozhodnutí

brookmichaela
23. zář 2016

Na vystěhování člověka, který neplatí nájem stačí zavolat policii. Paní bude muset okamžitě opustit byt. Vím to z vlastní zkušenosti. A když je na paní napsaná elektrika, plyn atd. tak je jedno, že ji odpojí hodiny. Až bude pryč tchýně nahlásí znova sebe a hodiny ji normálně zaplatí.

magdalenax
23. zář 2016

@drakenn To je blbost, co jsi napsala. Ve smlouvě jsou stanovené podmínky a pokud je nájemce nedodržuje, je možné vystěhování. Jak bylo uvedeno, buď za přítomnosti policie vystěhovat, nebo za přítomnosti nájemce. Elektřina a plyn - tito dodavatelé mají svého dlužníka a jde to za ním, s tím nemá nájemní smlouva co dělat, pokud nebyly energie součástí nájmu.
Každopádně, vystěhovat lze

magdalenax
23. zář 2016

@matla8 Vystěhovat, hotovo. Co se týče elektřiny a plynu, prostě energie, které byly v rámci smlouvy přepsány a v rámci smlouvy odpojeny pro neplacení půjdou za tou dotyčnou. Tzn., odpojené hodiny a znovupřipojení má na zádech dlužitelka a pokud se pletu, tak může tchýně dluh vymáhat soudní cestou, a to stejně, jako dlužné nájemné. Žalobu bych na jejím místě sepsala tak, že se domáhá rozsudku v tzv. zkráceném řízení, tzn. vydáním platebního rozkazu

drakenn
24. zář 2016

Z vlastní zkušenosti - přivolaní policisté nesmí vkročit do bytu! MOhou vyzvat nájemníka k vystěhování, ale tím to hasne. Pokud nájemník ani neotevře - policisté s tím nic neudělají!!
pokud se odmítne vystěhovat - policie odchází.
Jedinou cestou je soud a rozhodnutí o soudním vystěhování!

Pokud se nějakým zázrakem dostaneš do bytu a začneš nájemníka pakovat, může se ti stát toto: dostaneš přes ústa rovnou na místě. Nájemník tě na místě obviní v útrobách tvého bytu, žes ho napadl a inzultoval, po vystěhování ti příjde obsílka z policie , že dotyčný měl v bytě cennosti (pochopitelně nafocené a i s parogony) a tys mu je při vystěhovaní ukradl.. Prostě fantazii se meze nekladou
Takže bez lejstra v ruce a pozdější asistence ze soudu raději nic sám nepodnikat

brookmichaela
25. zář 2016

@drakenn to co pises je hloupost. Kdyz je pritomen najemnik, ty a policie nikdo te z niceho nemuze obvinit a policie naridi okamzite vystehovani. Nikdo tady nepise o vystehovani kdyz najemnik neni doma.

drakenn
25. zář 2016

@brookmichaela Nepsala jsem o vystěhovávání v nepřítomnosti nájemníka!!
Jestli si myslíte, že přijede policie, vy jste u toho a policie vyzve nájemníka, aby se vystěhovat a on to poslušně udělá, tak jste to opravdu nikdy nezažila. Bohužel to tak většinou nechodí. Když se nájemník šprajce, máte smůlu. Zažila jsem šokující situaci, kdy měl nájemník výpověď, na tu kašlal a po dojezdu policie prostě neotevřel. A vesele bydlel dál. Drze si vyměnil zámek.
Jinak vy jako pronajimatel máte přístup do bytu - bývá to ve smlouvách. Takže můžete dohlížet u vystěhovávání v bytě, aby si nájemník bral jen své věci. (nejlépe za přítomnosti svého svědka) Ne ty vaše - jako např. plynový kotel atd. A tady jsem psala varování. Jak to může dopadnout

magdalenax
25. zář 2016

@brookmichaela Přesně tak.. . Kamarádím s paní, která už je v důchodovém věku a léta pronajímá byt. Došlo k dluhu, napsala výpověď z nájmu, na kterou nereagovali, tak napsala výzvu s tím, že je v jejich vlastním zájmu, aby byli v bytě přítomni, že toho a toho dne s pomocí policie dojde k vystěhování, k čemuž došlo, jen až s ní budu mluvit, musím se zeptat, zda přítomni byli, či ne, ale výzva byla jednoznačná a tím pádem ta paní byla dostatečně krytá

drakenn
25. zář 2016

Výzvu jsme pochopitelně předali. Takže "kryti" jsme byli. A dopadlo to rokem čekání na soudní vystěhování. Nehodlám se tady přít. Jen jsem napsala vlastní zkušenost!
Policii jsem volali asi 100 x a bylo nám k to k ničemu. Oni nesmí překročit práh bytu.. a dohadovat se s někým fakt nebudou. Pouze vyzvou k činnosti. Je už na slušnosti nájemníků, zda poslechnou

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn Tak to byla chyba jednoznačně na straně policie! Nájemce není vlastníkem bytu a pokud neplní nájemce závazek ze smlouvy, nevystěhuje se na základě výpovědi, je nabyta skutková podstata trestného činu - neoprávněné užívání cizí věci. Je to asi tak, jako bys ve svém bytě našla zloděje a policie by ho nemohla v bytě zajistit, protože nesmí překročit práh....

drakenn
25. zář 2016

@magdalenax - až budete mít vlastní zkušenost - tak se podělte..

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn No, jak se to vezme, já tyhle záležitosti řeším, dokázala jsem odvrátit exekuci pro neplatnost směnky (soudní řízení vyhráno), a další a další podobné

drakenn
25. zář 2016

Takže vlastní zkušenost jak dostat nájemníka z bytu nemáš!!
Nehodlám se tu nijak trumfovat, - mám zkušenost - předávám.. nic víc..

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn Myslíš: A kdo si myslíš, že sepisoval tu výpověď z nájmu bytu, následně tu výzvu.... : - na základě které došlo k vystěhování! Já. Jen již nevím, zda ta paní měla toho nájemníka u toho, ale i tak, to by bylo prostě bezpředmětné. Jednou byla naplněna skutková podstata trestného činu a na jejím základě policie jedná

drakenn
25. zář 2016

Jedná až na základě soudního vystěhování!! Jinak nejedná..

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn A tuhle kravinu Ti řekl kdo, smím-li se ptát?

drakenn
25. zář 2016

Zkušenost?
Ty máš asi představu mužů zákona s obuškami, co rozrazí dveře bytu a vypráskají nájemníka z bytu?
Bohužel, také jsem si to myslela...
Muži zákona pouze vyzvou dotyčného k vystěhování a tím to hasne..

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn Pokud byla naplněna skutková podstata trestného činu, tak v tomto případě jedná policie a neopuštění bytu - nevystěhováním naplněna byla. O tom, zda mám či nemá jakési představy, to si nech pro koho chceš. O mužích obuškami se mnou prosím nehovoř. Vím proč to píšu

drakenn
25. zář 2016

@magdalenax neodpověděla jste..tudíž opravdu nemáte zkušenost.. plácat prázdnou slámu s vámi nehodlám.. mějte se krásně..

drakenn
25. zář 2016

@matla8 omluvám se, trochu jsem se nechala unést emocemi..
Kdyby něco, pište do IP.

magdalenax
25. zář 2016

@drakenn Aha, tak jestli Ti jde o tohle, tak mám otce kapitána ve výslužbě, navrženého na hodnost majora. Stačí? Nebo potřebuješ jeho rodné číslo?

matla8
autor
27. zář 2016

Moc děkuju všem 🙂 dohadování mi nevadí.... 😉 Taky si myslím, že bude potřeba soudního rozhodnutí...že nebudeme moci přijít jen tak na policii a říct, že potřebujeme pomoc dostat nájemníka z bytu 🙂 Snad tohle nebude potřeba vůbec...a nájemnice půjde dobrovolně.
Každopádně opravdu děkuju za rady, zkušenosti, názory atd 🙂