Zdravotní pojišťovna. Kterou máte a jak s ní jste spokojené?

evapple
17. zář 2020

Ahoj děvčata,

plánuju změnit s celou rodinou zdravotní pojišťovnu. Já a syn teď máme VZP, přítel Ministerstva vnitra.

Udělala jsem si takový "průzkum trhu" a zajímal by mě také váš názor. U které pojišťovny jste vy, jak jste spokojené, co byste mi doporučily?

Moc děkuji za zkušenosti.

jjasmina
17. zář 2020

Já u Vzp

jjasmina
18. zář 2020

Jinak jako těhule jsem byla u VZP moc spokojená, hlavně, co se týče příspěvku 3000 pro těhule, malé po narození dali další příspěvek 500.

malenka3
18. zář 2020

OZP, mám tam i děti. V on-line deníku vidím, jak za mě doktoři vykazují péči, za různé aktivity dostávám body (že chodím na prevenci, že zkontroluju ten deník, že ty výkony lékaři fakt dělali, že si vyplním svoje záznamy o zdraví, že jsem těhotná, že porodím, ...), Ty body pak přetavim v různé příspěvky na spoustu věcí, výběr je mnohonásobně širší než u Vnitra, které má muž. A mezi členy rodiny se dají body přehazovat, takže třeba u dětí je zatím nepotřebuju využít, házím je k sobě a využiju třeba na celé proplacení zubní hygieny, příplatek na prenascan v těhotenství, prostě cokoliv. Jsem u nich už léta a jsem fakt spokojená.

zoyee
18. zář 2020

Taky VZP a jsme spokojeni, informace o sobě a dceri si taky můžu kontrolovat v aplikaci mojeVZP. Příspěvky jsou nastavené dobře, teď jsem čerpala pro malou příspěvek na žloutenku, já si nechám proplatit screening. Pro mě je zásadní, že mají smlouvy skoro všude a pokud nám bude něco zásadního, že za nás léčbu zaplatí. Třeba mamka byla jinde a jakmile se stala onko pacientem, tak ji normálně doporučili, ať od nich odejde k vzp. Mám takovou zkušenost i od jiných lidí i od známých, co dělají ve zdravotnictví.

barunka1985
18. zář 2020

taky OZP, krom výše zmíněných kreditů, 2x za rok dávají kupony- dentální hygiena, očkování a preventivní akce (plavání, cvičení atd.) na která není potřeba sbírat kredity. jsem u pojištovny od jejího vzniku a neměnila bych. ve Vitakontu je potřeba se naučit pracovat. Super je ten převod kreditů mezi členy rodiny
Manžel má VZP a ta mu nedává vůbec nic.

betelgeuzz
18. zář 2020

@barunka1985 i VZP proplácí dentální hygienu, plavání, cvičení, saunu, vyšetření znamének, dárcům ještě další věci.

zrzeckas
18. zář 2020

Ja a deti mame čpzp.... Nestezuju si, nejakou dobu maji eprepazku a applikaci. Preventivni programy lze uplatnit pres tu eprepazku a i vidim co si dr uctuji. Mam to zřízené jak u sebe tak u deti a vse v jedne app, nemusim se odhlasovat a prihlasovat.... Tehotne tam taky neco maji, ale uz nevim co presne 😃 deti maji ruzne prizpevky.... Jako jsem spokojena.... Muj je u VZP a taky si nestezuje zatim na nic....

Tady byvh mozna rekla... Prozkoumat, co ktera nabizi a pak se rozhodnout. Segra maji VoZP a taky je spokojena... Maji dcerku po transplantaci kostni drene a co se pojistovny tyce tak vse v pohode

betelgeuzz
18. zář 2020

@zoyee souhlas, ona spousta pojišťoven láká mladé na příspěvky, ale staré lidi nechce, to už by moc dali za péči. My měli problém umístit babičku do LDN kvůli pojišťovně. Muselo se čekat až na přepis do VZP.
Jinak jsem taky u VZP, čerpáme na různá cvičení, sauny, dentální hygienu, Já chodím na UZV prsou, protože ještě nemám věk na mamograf, muž je dárce krve, takže má větší příspěvek na cvičení a může si nakoupit balíček dentálních pomůcek. Jsou tam i příspěvky na očkování, to my nevyužijem.

barunka1985
18. zář 2020

@betelgeuzz manžel chtěl nechat proplatit cvičení, který měl za 700kč a oni mu řekli, že proplácí až účtenku od 1000kč.

malenka3
18. zář 2020

@barunka1985 jo, manžel chtěl proplatit sportovní aktivity, tenis. Dva měsíce jsem se dohadovala, než jsem to vzdala, protože byl špatně definovaný účet - když kde na tenis pravidelně, platí za kurt. Jenže to se vzp nelíbilo, nedali ani korunu.
U ozp mám peníze do pěti dnů na účtu, nikdy žádné problémy s ničím.

squezy
18. zář 2020

@betelgeuzz To mi prosím pošli odkaz, jak přes vzp můžeš čerpat příspěvek na dentalku..?

barunka1985
18. zář 2020

@malenka3 přesně. ted koukám do Vita a 3.9. jsem zadala dentální a 10.9. schváleno a peníze za účtě. a můj zubař, když mi dával doklad tak povídal, že VZP chce ještě nějaký potvrzení k dokladu...

malenka3
18. zář 2020

@barunka1985 já mám s VZP letité zkušenosti a jen špatné. I jsem tam pracovala a to byl masakr 🙈 takže VZP fakt ne.

jjasmina
18. zář 2020

@barunka1985 Já to na dentálku mohla čerpat pouze jako těhule teda

barunka1985
18. zář 2020

@jjasmina u OZP?

jjasmina
18. zář 2020

@barunka1985 tak pardon, četla jsem , že u Vzp

barunka1985
18. zář 2020

@jjasmina ne ne já právě mám OZP a tam dávají 50% na dentální hygienu a není to nijak omezené, teda max. příspěvek za rok je myslim 2tis

betelgeuzz
18. zář 2020

@squezy omlouvám se, teď se dívám a tu dentálku už asi zrušili, ale bývala tam. Sama jsem ji čerpala.

@barunka1985 @malenka3 já to nikomu neberu, každýmu vyhovují jiné příspěvky a podle toho si může pojišťovnu vybrat. Ale vadí mi, když někdo napíše, že nejde na nic čerpat, přitom to není pravda.

amazonkajanik
18. zář 2020

@evapple odcházím od zpmv k vzp,mají doposud nejlepší dětský program a lépe rozdělené příspěvky na očkování 😉

barulina
18. zář 2020

Ja 211 a spokojenost uplna

mandre
18. zář 2020

jsme celá rodina u ČPZP, daleko lepší věci,preventivní programy než u VZP.

ililina
18. zář 2020

Celá rodina máme VOZP

alilali
18. zář 2020

@zrzeckas Prosím, jak si to zřídila u dětí? Já vůbec nevím jak to mám udělat, když je to na OP.

purplerain
18. zář 2020

Mám OZP léta letouci a jsem spokojená. Nikdy nebyl problém se žádným ošetřením, Vitakonto je super věc - teď mi proplatili očkování pro děti cca 6 tisíc.

zrzeckas
19. zář 2020

@alilali na netu mas service a tam je mozne zazadat o dalsi aktivacni kod.... Postacka ti to normalne da... Jeden dopis dosel modry s napisem, ze to muze prevzit zakonny zástupce a druhy cerveny, ale dala me to, ze kdyz je to na deti tak kdo jiny by to prevzal. A na app uz nemusis nic zadavat.

alilali
22. zář 2020

@zrzeckas Děkuji 🌹

zrzeckas
22. zář 2020

@alilali jasne, neni zac 🙂

evapple
autor
22. zář 2020

@barulina hodně lidí v mém okolí právě od 211 odchází. Všechno je prý problém...Asi zůstanu u VZP. Holky mají pravdu, má nejlepší programy pro děti. 🙃

barulina
22. zář 2020

@evapple tak to nevim. Ted svuj balicek prevadim na dcerku, platim tim krouzek, v zari je akcw navic 250kc pro kazdeho na vitaminy, penize jsem na ucte mela do tri dni. Ja jsem spokijena

somalicats
22. zář 2020

@evapple Tak já jsem u zpmv a když jsem chtěla něco čerpat, tak vždycky bez problémů. Naposledy teď příspěvek pro ženy po porodu, poslala jsem žádost a do 2 dnů peníze na účtu.