Rodili ste prirodzene a potom cisárskym?

emmily81
10. mar 2014

Dvakrát som rodila prirodzene, je celkom možné, že tretí krát ma čaká cisársky. Poprosila by som maminky, ktoré si prešli oboma, aby mi napísali v čom bol rozdiel ... prežívanie bolesti počas prirodzeného pôrodu a aký ste mali druh narkózy pri cisarskom - celková alebo spinálna. A hlavne ako ste sa zotavovali po ... myslím, ako rýchlo ste sa dostali "do formy" po prirodzenom a ako po cisárskom... Každý váš názor/pohľad na vec mi pomôže vytvoriť si obraz... Nechcem, aby tu bola diskusia čo je lepšie, len chcem vedieť v čom bol rozdiel..... ďakujeeem 🙂

janinah
10. mar 2014

2x spont. a 3tí krát sekcia,spinálna anestézia-odporúčam, po sekcii som sa nemohla dať dokopy možno aj dva týždne,nevládala som,ale ja som rodila poslednýkrát v 42r. tak možno aj preto,po spontánnych som behala po pár hodinách...kojenie u mňa bolo lepšie po sekcii,najmenej problémov zo všetkých troch pôrodov....som zdravotník,sekciu beriem ako brušnú operáciu a dobrovolne by som si ju nevybavovala,ale kvôli dieťaťu bola nutná

nams
10. mar 2014

Tak ja som mala prvu dcéru cisárskym a druhu prirodzene .Ja som po cisarskom bola na nohách o dva dni .Dva tyzdne nato sme uz mali krstiny a v pohode. Mala som celkovu narkozu .Po prirodenom porode som sa postavila po par hodinach .Urcite ma svoje aj jedno aj druhe .Mala som na vyber pri druhom porode a rozhodla som sa pre prirodzeny .Nelutujem to 🙂

ivet1371
10. mar 2014

ja som mala 3 prirodzene a 4 posledne cisarsky.spinal odporučam.davaju lieky od bolesti a horšie je stavanie s postele ale da sa.mne sa narodil v pondelok a v piatok domou a už v nedelu som bola v dedine s detmi na kolotoče.a v pondelok vybavovat papiere

lilysk
10. mar 2014

@emmily81 Ahoj
1 som rodila prirodezene - uz som prenasala takze som bola v nemocnici ...po 1 kontrakcii to uz slo -tak do hodinky som bola odrodena aj zasita -na dalsi den som normalne chodila -neskor ma hradza strasne zacala boliet ako som mala stehy -to bolo asi najhorsie a samozreme zlata zila auuu ☹(( Ale celkom sa to dalo zvladnut nemala som probem -do 6 tyzdnov som bola zahojena bez problemov .
2 som rodila na cisarsky v celkovej anesteze -ked ma prebrali som myslela ,ze umieram 🙂) A to nie som padavka -proste taka bolest hnuna -hned mi pichli nejaky koktail - nemohla som sa ani pohnut -otrasne nieco ...ani o malu som sa nemohla starat - po 24 hodinach ma postavili som skoro vykrvacala tolko krvi zo mna prudom tieklo ...nieco hrozne - som sa citila ako keby ma presiel parny valec - som sa zaprisalahala ,ze v zivote cisarskym nebudem rodit !!!!!Bola som tyzden v nemocnici skoro som ani na zachod sama nemohla ist .... Problemy som mala skoro rok -ta jazva ma bolela ,brucho ma bolelo ....🙂
vedla kocka mala spinal ta mala migernu 3 dni taku ,ze az ....☹((((

jorika12
10. mar 2014

1x som rodila "prirodzene" (pôrod bol vyvolávaný, pretože som prenášala) - bola to katastrofa ako pre mňa, tak aj pre dcéru, ktorú museli oživovať, pretože pôrod trval dlho, rok som sa dávala dokopy,to zašívanie ma bolelo aj po roku, nehovoriac o problémoch zo zlatou žilou. Po tejto skúsenosti som rodila 2 a 3x cisárskym. Babätko som videla okamžite na rozdiel od prvého razu, dokonca som si ich mohla aj chvíľku podržať, posledné som rodila vo štvrtok a v nedeľu som stihla už aj obed doma navariť. Nemala som žiadne bolesti hlavy, pila som veľa tekutín. Takže aj tu platí, koľko ľudí, toľko skúseností 🙂 Mala som spinal, samozrejme. Pri treťom mi ponúkali prirodzený, ale neváhala som ani sekundu, a neľutujem. A to som rodila už po štyridsiatke.

aaalena86
11. mar 2014

Ja som tiež 2 krát rodila prirodzene a raz cisársky- spinal.Každé má svoje výhody aj nevýhody.Pri tých dvoch som behala hneď ale po cisárskom 24 hodím len ležíte až potom.Ale aj tak si myslím,že cisársky je lepší.KeĎ som bola po šestonedeliu na gynekológii,tak sa ma doktor opýtal,že keď som rodila aj tak aj tak ,ktorý je lepší a ja na to jednoznačne cisársky.Dosť ho to zarazilo,že takú odpoveď nečakal.No ja som toho názoru,že kebyže som ešte mala rodiť tak ak by sa dala tak určite cisársky.

aaalena86
11. mar 2014

@emmily81 Ja som tiež 2 krát rodila prirodzene a raz cisársky- spinal.Každé má svoje výhody aj nevýhody.Pri tých dvoch som behala hneď ale po cisárskom 24 hodím len ležíte až potom.Ale aj tak si myslím,že cisársky je lepší.KeĎ som bola po šestonedeliu na gynekológii,tak sa ma doktor opýtal,že keď som rodila aj tak aj tak ,ktorý je lepší a ja na to jednoznačne cisársky.Dosť ho to zarazilo,že takú odpoveď nečakal.No ja som toho názoru,že kebyže som ešte mala rodiť tak ak by sa dala tak určite cisársky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre