Sekcia alebo prirodzený pôrod

klaudiadia99
18. máj 2022

Ahojte žijeme v Nemecku a dávajú tu na výber ako chcem rodiť. Prvý pôrod som mala 4 roky dozadu a bol prirodzený. Teraz o pár týždňov ma čaká druhý pôrod teraz čakám chlapca a rozmýšľam čo je lepšie. Čo si myslíte? Naplánovať si sekciu alebo ísť do spontánneho pôrodu? Ďakujem

cecilia29
18. máj 2022

Prečo sekcia ? Ak je dieťa otočené dole hlavičkou tak nevidím najmensi dôvod

stvura
18. máj 2022

A mala si nejake problemy s porodom ze zvazujes sekciu? Ak si nemala, tak urcite normalny porod, je to prirodzene a si hned fit a k dispozicii sebe i dietatku.

angelovka
18. máj 2022

Prvy som mala prirodzeny , druhy akutna sekcia, ked by som si mohla vybrat jednoznacne prirodzeny, skor som bola fit, menej bolesti po porode, skor mozes cvicit a fungovat.

beronsche
18. máj 2022

ak neexistuje zdravotna indikacia na sekciu, jedine prirodzeny porod (a odporucam prirodzeny bez medicinskych zasahov).
Nacitaj si vyhody prirodzeneho porodu a rizika sekcie pre dieta aj matku. Odporucam napr. velmi zaujimavy dokument s nazvom Mikroporod, ktory je primarne o tom, aka dolezita je mikroflora ziskana porodom..

Ak je vsak zdravotny dovod pre sekciu, nie je o com spekulovat, tam sa pomer riziko/benefit uplne meni.

euka210
18. máj 2022

@klaudiadia99 ked nie su problemy, tak prirodzeny urcite. Ja som velmi chcela, no mam 3sc.

klaudiadia99
autor
18. máj 2022

Nie nieje žiaden dôvod na sekciu teda aspoň zatiaľ lebo neviem ako je malý otočený ale dávajú na výber. Prvý pôrod bol v pohode od 15tej na sále a 18:40 bola malá na svete tak si myslím ze fajn

yanni
18. máj 2022

@klaudiadia99 tiez sme v De. Mala si nejake problemy pri prvom porode? Popripase z akeho dovodu rozmyslas nad cisarskym? Mam (aj aj aj planovany). Uz by som nemenila. Ale vsetko ma svoje pre aj proti. Mne moze tvrdit kazdy co chce, ale na prirodzenyby soms a uz nedala prehovorit.

surama
18. máj 2022

@klaudiadia99 Ked nemas problemy, chod do prirodzeneho 🙂 Ta bolest je kratkodoba a po porode, ked si trochu oddychnes vies fungovat.

yanni
18. máj 2022

@klaudiadia99 tak ked bolo vsetko ok, tak nerozmyslaj. Ono keby sa pocas porodu nieco zvrtko, tak sekciu ti urobia bez problemov.

snehulak77
18. máj 2022

@klaudiadia99 ak si mala prvý v pohode prirodzený, tak chod opäť do toho. Sekcia je super možnosť, keď iné zlyhá, je super, ze je aj táto možnosť, ale ako možnosť prvej voľby určite nie. Pre dieťatko je lepšie prirodzený pôrod, aj kvôli mikroflóre, aj pre teba samu. Akokoľvek sa nakoniec rozhodneš, nech ti to vyjde podľa predstáv 😊🤞

kamagma
18. máj 2022

Obidve sekcie, normalne by som nerodila

123el123
18. máj 2022

Urcite by som si sekciu dobrovolne nevybrala🙄bolo to tazke potom velmi to zotavenie..

januska20
18. máj 2022

@klaudiadia99 mala som prvý pôrod sekciou, druhý spontánny - za mňa určite spontánny a druhý pôrod býva väčšinou lepší a rýchlejší

klaudiadia99
autor
18. máj 2022

@januska20 och kiežby by bol lepší aj keď nebol zlý ale som čítala že je rozdielny pôrod pri dievčatku a pri chlapcovi

nevenka
18. máj 2022

@klaudiadia99 ako rozdielny? To je rozdiel porod o porodu, to nezavisi od pohlavia absolutne.
Prve chlapec, 3,5 hodiny cely porod, druhe dievca, 5 hodin, tretie chlapec, dokonca vyvolavany, 45 minut 😅. Vaha cca rovnaka.
Dobrovolne by som si rozrezat brucho nedala, ma to kopec moznych neskorsich komplikacii, ved to je velka brusna operacia. Je to ine, ked je na to dovod.

andreatytler
19. máj 2022

@klaudiadia99 Cudne praktiky maju porodnici v nemecku. Teraz je snaha zravotnikov znizovat pocet sekcii a podporovat prirodzene porody.
Nechcela by som sekciu hlavne koli zdraviu dietata. Sposobuje to cely kopec problemov. Najhorsia je nahla zmena tlaku. Pri prechode porodnymi cestami dostane dieta prvu masaz a pekne sa mu cele telo ponatahuje a da do spravnej polohy kedze bol cele mesiace skrceny castokrat v blbej polohe.

paris1813
25. máj 2022

@klaudiadia99 keby si môžem vybrať určite sekcia . Zotavovanie po spontannom pôrode bol pre mňa horor, týžden som chodila tak či tak ako po operácii, taká som bola hotová , čiže to zotavovanie po klasickom pôrode nie je vôbec jednoduché

angelovka
25. máj 2022

@paris1813 po sekcii som sa zotavovala 4 tyzdne

paris1813
25. máj 2022

@angelovka verím ti , ale ak bola plánovaná, zas si nemala kontrakcie . Oba pôrody majú svoje za / proti

angelovka
25. máj 2022

@paris1813 bohuzial bola akutna s 3 hodinami silnych kontrakcii no bez posunu dietata do porod.ciest, preto aj rozhodli o sekcii lebo kontrakcie boli na maxime

paris1813
25. máj 2022

@angelovka tak to je iné, to je najhoršie keď pre nepostupujúci pôrod sa robí sekcia , vtedy si žena vytrpi všetky možné bolesti .

katuli3nocka
19. máj 2023

@klaudiadia99 sekcia je dosť závažná vec a určite nie len tak. Je tam dosť veľa rizík. Napr vyššie riziko vzniku embólie, vznik „zrastov“ – po operácii dochádza k zrastaniu niektorých častí vnútri brušnej dutiny, čo môže mať za následok doživotne pociťované väčšie či menšie bolesti v neposlednom rade je to operačný výkon a nie veľmi ľahký.
Ak nemáš dôvod na sekciu čudujem sa, že vôbec nad ňou uvažuješ. Nie je nič lepšie ako prirodzený pôrod, aj pre Teba.
Ja som absolvovala aj prirodzený pôrod a aj sekciu. Prirodzený pôrod začal odtokom plodovej vody o 4³⁰ a malý sa narodil 23³¹. Čiže celý deň. A sekcia bola akútna. Teraz som opäť tehotná a ak nebude dôvod a bude mi dovolené, tak chcem prirodzený pôrod. Je to neporovnateľné.

klaudiadia99
autor
19. máj 2023

@katuli3nocka ďakujem za info, pri ďalšom tehotenstve ak bude tak už nebudem nad tým rozmýšľať. Mala som prirodzený pôrod začal okolo 5⁰⁰ bolesťami tak o 6⁰⁰ sme dorazili do pôrodnice a malý sa narodil o 12⁵² takže skoro 7 hodín.. dal mi zabrať mal 4420g takže to bol boj 💪

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre