Divoké tříleté dítě. Vzali by mi ho do školky, když nemám pádný důvod, např. práci?

hanydve
21. únor 2024

Holky, tajně doufám, že je to jen období. Mám tříletého syna, který momentálně bojkotuje jídlo, neposlouchá, a dělá věčně všechno co nema. Jasný, je to osobnost jako jsme každý z nás, ale odsuď podsud. Dřív hezky jedl obědy. Dneska na většinu řekne fuj. Pořád by jen kaši, pizzu, párek což nepřipadá v úvahu. To měl vždy jen výjimečně. Takže už to dělám tak, že buď oběd sní, nebo ne a nic jiného prostě nedostane. Neposlouchá, dřív to bylo úplně jiné spoustu věcí jsme dělali spolu, teď ale věčně s něčím hází a i když se něco stane, dostane vynadano stehen za chvíli jede na novo. Jsem v koncích a unavená, protože máme ještě druhé desetiměsíční a i přes to, se mu snažím věnovat stále dost, nicméně už ho nic nebaví, s ničím si nechce hrát.. teď lituji toho, že jsme ho nedala do školky. Má moc rád děti. Teď je to asi blbost, i kdyby měli volné místo nemám pádný důvod jako třeba jít do práce tak by mi ho nevzali, že?

gdpr
21. únor 2024

Do súkromnej určite by zobrali moje nastupovali počas roka. Alebo ak mate DS aj tam moje nastupovali tiež počas roka. V štátnych môže byť problém, ze nie je zapísaný aj ked vôbec neviem ako štátne fungujú 🙈 ale aj co tu čítam tak väčšinou mamičky si platia od začiatky sk.roku miesto aj keď dieťa nastúpi neskôr.

lis6
21. únor 2024

To jestli ti vemou dítě ve školce nezávisí na tvých důvodech, ale na kapacitě školky. Třeba u nás je volno, takže by vzali, ale ve většině, co tak čtu je přeplněno

hanydve
autor
21. únor 2024

@lis6 to já samozřejmě vím, že záleží na tom, zda mají volno, jen si říkám, zda mě neukamenujie, když se optání.

sorboni30
21. únor 2024

@hanydve kup si knihu Pohodové rodičovství. Psycholog Milan Studnička tam popisuje právě tyto fáze děti...aby rodiče věděli proč se tak děti chovají, co potřebuji a jak se k nim chovat tak abychom jim neublížili. Je to výborná kniha, hodně ti pomůže a zodpoví i hodně otázek. 🙏

mysh_me
22. únor 2024

Ja jsem treba u trilete mela casto pocit, ze uz ji “nestacim”, ze hry a aktivity co ji muzu nabidnout ji nic nedavaji a byt doma se mnou uz pro ni neni rozvijejici (zvlast kdyz se u toho staram o mladsiho sourozence). Pak bylo videt ze ma i hodne energie a tzv nevi co by, vymyslela vselijaky lumpaciny a tak. Ve skolce je naprosto nadsena. Proste vyvojova faze, potreba novych stimulu a kontaktu s vrstevniky, kazdy den na ni vidim jak ji to posouva, neskutecne ji to prospelo. Taky mam nekdy pocit ze se na me jini rodice koukaji divne, ze jsem doma s mladsim ditetem, ale ze strany skolky nikdy, ta vubec neresi jestli rodic chodi do prace. Hodne lidi si neuvedomuje, ze skolka neni hlidani deti, ale vzdelavaci instituce. A kazde dite ma pravo na vzdelani, i ty s mladsimi sourozenci… pokud mas pocit, ze by vam skolka prospela, zkus jich par v okoli obvolat, jestli nemaji volne misto, za to nic nedas…