Dlouhé zvykání na školku. Můžou mi říct, že už nemá chodit?

marie_nn
23. únor 2024

Ahoj, syn (v dubnu 3roky) chodí od 1.2. do školky, první 2 dny plakal hodně, pak se to zlepšilo ale protože chodil jen na hodinku. Teď to byl druhý týden co chodí do 10h a u toho asi dlouho zůstaneme😭 každý ráno je úplně v klidu po cestě do školky, v šatně, prostě ok, ale pokaždý mezi dveřmi do třídy spustí pláč. Ale každý den je to jiný, jednou brečí chvíli po tom, co odejdu, jindy brečí skoro celou dobu do těch 10, už fakt nevím, doma si o tom povídáme, nemá žádnej blok,že by mi doma plakal jak nejde do školky, prostě to na něj vždy přijde až tam.. dneska učitelka říkala, že si nemyslela že to zvykání bude tak dlouho trvat .. holky bojím se aby mi neřekli že už nemá chodit, myslíte že se to může stát? Pokaždý říkají, jak je šikovný, učenlivý, chytrý vše umí, ale prostě máma máma 😭 je na mě hodně fixovaný od mala, učitelka taky řešila, že nikdy nebyl u nikoho na noc, co já s tím víte jak moc bych si to přála? Ale on by to nikdy nevydržel a ne ani u těch nejbližších což jsou babičky. Co mám dělat, prostě jeden den tam je úplně v klidu, třeba zrovna teď ve středu, měli karneval on si to užil, byl v klidu, viděla jsem i fotky a všude se směje, tak jsem šťastná a pak je den kdy skoro celou dobu propláče.. já jsem z toho strašně smutná.. zažila jste některá? Nemůžu ho mít zas doma, od dubna musím do prace, proto jsem ho dala už v únoru aby si stihl zvyknout ale koukám možnási ani zvyknout nestihne..😔😔

sigyn
23. únor 2024

Nám ve školce i dětské skupině řekli, že adaptační období je 14-30 dní. Po tu dobu prostě (některé) děti pláčou. Já patřila také do skupiny řvousat, ale dost mi pomohlo, když jsem si ve školce našla kamaráda/ku. Pak už to bylo v pohodě.

martt
23. únor 2024

@marie_nn Syn když chodil do školky měl tam chlapečka, který tam plakal skoro 3 měsíce. U někoho ta adaptace trvá déle. U nás pomohl moment , kdy syna začal do školky vodit manžel.

tereza0111
23. únor 2024

A nemuze byt paradoxne problem, ze je tam jen tak kratce? Ze vlastne jen prijde, poplace si, bezi nejaky organizovany program skolky a on ma ve vysledku strasne malo casu se tam opravdu rozkoukat a pohrat si. Je to urcite rozumna varianta, zacit kratkou dobou, ale kdyz od dubna do prace musis a zjevne to nepomohlo, tak bych syna zacala davat na cele dopoledne s vyzvednutim az po obidku, jestli to nebude mnohem lepsi nakonec

gdpr
23. únor 2024

Ja som neskutočne rada, ze u nas v skolke toto nie je možné bud dieťa je do obeda alebo až poobede ide domov. Paradoxne všetky deti si veľmi rýchlo zvykli vramci prvého mesiaca, ktory je vždy adpatacny, pretože ak mu to postupne meníš a predlžuješ môže byť to pre dieťa chaotické aj keď dieťa nevie čas ale tiez sa v ňom orientuje podľa rôznych činnosti aké robia a ak najprv bol krátko a teraz dlhšie nerozumie tomu prečo musí tam byť dlhšie, ma neistotu v tom, kedy poňho prídeš... Samozrejme ak ide dieťa na pol dna na zaciatku tak to neznamená, že až do školy nemôže na cely deň ale takéto zmeny naozaj nemajú žiaden zmysel. Tak isto moje vedia, že chodím do práce a tam, to ze po ne prídem skôr alebo nepôjdu vôbec neexistuje a myslím, že aj to pomáha lebo vedia, že nemajú inú možnosť.

patypresdevaty
23. únor 2024

Tomu říkáš dlouhé zvykání? Ahaaa... Spoustě dětí to trvá měsíce a některé si pořádně nezvyknou a nechtějí chodit nikdy...

marie_nn
autor
23. únor 2024

@patypresdevaty tak zrovna v mým okolí nikdo takový problém nemá, zrovna i k synovi přišla holčička trošku mladší a je od 1. dne v klidu, proto mě to znepokojuje

michaela666
23. únor 2024

@marie_nn Vždyť tam tráví strašně málo času, nechala bych ho už do oběda. Já dala dceři s sebou neoblíbenějšího plyšáka, nakreslily jsme si na ruku každé ráno srdíčko. Po cestě do školky jsme si povídaly, co asi budou dneska dělat a hlavně jí několikrát ujistila, že si prohraje, ochutná oběd a já pro ni přijdu.
Na začátku chodila s nadšením, ale po 14 dnech začal pláč, který trval skoro měsíc. Neplakala celou dobu. Když si vzpomněla pofňukala si, potulila se s chůvou a zase si šla hrát. Nakonec se teda přidaly ještě jiné problémy a její adaptace trvala skoro 3 měsíce. A to je zvyklá být bez maminky