Nemoc ve školce. Jak to řešit?

zuzana1359
31. led 2024

Dobrý den, jsem samozivitelka(nastoupila jsem v zari po rodicaku do nove prace), byvali manzel kamionak(skrz praci si nemuze vzit paragraf-reseno na OSPODu), babicka jen jedna-pracujici, sestra-pracujici, ted k diskuzi.... Dceři jsou 4 roky v září nastoupila do skolky. Do te doby nikdy nebyla casto nemocna. Kdyz je nemocna vezmu si paragraf ale maximalne muzu na 7 dni akrz praci dyl proste NEMŮŽU. Od zari jsem s ni byla na paragrafu uz minumalne 5x. Po 7 dnech teda jde do skolky s tim ze jeste kasle(vykaslava, p.doktorka rikala ze kaslat muze jeste dalsi 4tydny coz je pro me problem skrz praci) ve skolce si p.ucitelka vecne stazuje ze nemocne dite do skolky nepatri(coz chapu). Malá je bez teplot, bez rymy! Pouze vykaslava behem dne, kdyz lezi je to intenzivnejsi. P.ucitelce vysvetluji mou situaci a ze tam kasle pulka tridy ji nezajima. Vecne si odchytne primo me a husti do me promluvy(i pres to, ze si ostatni rodice vyzvedavaji sve kuckajici deti a jim nic nerekne). Nemocna prisla ze skolky. Dnes mi p.ucitelka rekla, ze si je vedoma ze pulka deti doma nejspis bere kapky od kasle a s tim nic nedela, rikat porad detem at si zadelavaji pusu pri kaslani tak to rikala ze kdyby mela rikat dalsim 20 detem tak nedela nic jineho. Takze ona do skolky nechodi,, nemocna,, jen nase mala ale dalsich x deti a u tech problem neni. Premyslela jsem ze zajdu za reditelkou a sitzaci proberu. Nevim jak to dal porad resit dokola.... 🤔😒

xxx3d
1. únor 2024

@martasek já jim to taky donesla, ale z alergologie 🙂
ne od pediatry.

martasek
1. únor 2024

@xxx3d ano, to je časté, že nám rodiče nosí potvrzení, že kašel je alergického původu.

pajii25
2. únor 2024

@xxx3d Ale to taky každý nedostane jen tak . Syn to má taky z alergologie protože je astmatik a kašle a má rýmy neznámého původu. Ale je kašel a kašel a rýma a rýma . Když už je to moc, necháváme syna doma .

@zuzana1359 Jako samoživitelka máš nárok na 16 dních OČR . Jen tak tě za to z práce vyhodit nemůžou, pokud máš normální smlouvu. Ani za tvoji neschopenku. Syn měl zlomenou nohu za pomdzim. Dva měsíce jsem s ním byla spíše na OČR než v práci . A práci stále mám. Teď už jsme doma víc jak měsíc točily různé nemoci a taky jsme to prostě museli dát.

xxx3d
3. únor 2024

@pajii25 ano, to je fakt, taky jsme to potřebovali kvůli tomu očku, proč se mu dělá zánět, proč zrno a tak dále. z té alergologie dostal potvrzení na vazomotorickou rýmu, což není rýma, která by bránila pobytu ve škole, prostě je to jen otravný, než se dítě naučí smrkat samo.
některé maminky tady ale psaly, že jim pediatr bez problémů vystavil potvrzení, což nechápu, ale prostě...je to tak. a to my máme s naší pediatrou krásné vztahy, až nadstandardní, přesto mi tohle potvrzení nevystavila.

prejeta_zaba
3. únor 2024

@ada22 na tyhle kašlíky Fenistil? Jakože utlumíš zahleněné dítě silnými antihistaminiky? No to je rada roku. 👏 Všechny ty hleny mu ti pádem budou sedat na plíce a můžeš mi tím přivodit zápal plic. To se fakt vyplatí, že bude ve školce o dva dny dýl. Prosímtě, neraď zdraví ohrožující nesmysly veřejně.

prejeta_zaba
3. únor 2024

@zanett Jako to je výborné. Zkrátí rodičák, poloviční úvazky prakticky neexistují. Síť chův nebo něco takového tady neexistuje. Školka pokryje možná tak 20 % hlídání...že by prve stát domyslel tohle, než vydá další klacek pod nohy ženám? 🤦‍♀️

veroniquecz
3. únor 2024

@martasek není to o neochotě lékařky. Lékaři nejsou povinni jakákoli potvrzení na přání rodičů psát. Notabene na počkání.

veroniquecz
3. únor 2024

@zanett tak ono pokud se chceš zbavit zaměstnance, tak to uděláš i dneska….

veroniquecz
3. únor 2024

@prejeta_zaba školka je hlídání?? Ono to vždy jde nějak udělat jen se musí chtít.

veroniquecz
3. únor 2024

Zakladatelko jak už tu padlo, jako samozivitelka mas nárok na 16 placených dní OČR. Pokud bude dítě pořád nemoci nedoléčovat nebo přecházet, tak si koleduješ o pruser. Z rýmy zápal plic, z chřipky zánět osrdečníku…. Chápu, že zaměstnavateli to nemusí být po chuti, ale jde o priority. A myslím si, ze zdraví by mělo být prioritou číslo jedna. Navíc míst i pro osoby se změněnou pracovní schopností také není málo, existují i místa s HO, ale samozřejmě jde o to jakou máš kvalifikaci.

prejeta_zaba
3. únor 2024

@veroniquecz No tak jistěže je školka hlídání. 🤷‍♀️ Ale to je furt dokola, všichni to víme, akorát se vždycky najde nějaký chytrolín, co to bude vysvětlovat. 😀

xxx3d
3. únor 2024

@prejeta_zaba já jsem teda asi divná, ale neberu školku jako hlídání.

veroniquecz
3. únor 2024

@prejeta_zaba ne, školka je vzdělávací instituce, ne hlídárna dětí. Od toho jsou třeba chůvy. Nebudu to tu plevelit zakladatelce, ale napsat, že školka = hlídání je úplně stupidní 🤦🏻‍♀️

prejeta_zaba
3. únor 2024

@veroniquecz Mně zas připadá stupidní nazývat školku jedině vzdělávací instucí. Kdyby školka nebyla (tzn. nehlídala by děti, půlka národa by byla nahraná). Kdežto to "vzdělání" by každý soudný člověk pokryl velice snadno přece.

ada22
3. únor 2024

@prejeta_zaba naše pediatrička doporučuje při nachlazení podávat fenistil apod. třikrát denně. Zároveň s prostředky na vykašlávání. Taky jsem se tomu divila, většinou jsem jim je dávala jen na noc. Říkala, že to funguje na jiném principu. Doporučovala to i pediatrička kterou jsme měli předtím. Třeba u dcery, která trpěla na celkem slušný laryngitidy to ani jinak nešlo. Taky jsem tam psala, že sedm dní na vyléčení je málo. Ale někdy ty dětí dokašlávají celkem dlouho i když jinak jsou úplně v pohodě. Dcera třeba sem tam ve školce zakašlala a učitelka to už řešila, ale že vedle dítě si utíralo celkem hnus nudle do trika ji bylo jedno. Nebylo slyšet. 🙂

meyryen
3. únor 2024

@ada22 taky dáváme 3x denně fenistil při vlhkém kašli a sirup na vykašlávání....

michaela666
3. únor 2024

@ada22 Od dvou dětských lékařek mám stejnou informaci.

alena36
6. únor 2024

@prejeta_zaba Fenistil doporučují doktoři na noc na zklidnění a dceři jsem Fenistil dávala i do školy po nemoci, aby dokašlávání nebylo tak viditelné.