Přechod z alternativní MŠ do normální ZŠ. Máte zkušenost?

paulownie
20. bře 2024

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s přechodem z alternativní mateřské školičky - třeba Montessori, walsdorf, lesní školky do normální základní školy? Jak to dítě zvládá? Měli jste nějaké těžkosti ?

xxx3d
20. bře 2024

aj, to je "nepříjemné"
ale nemusí být, podle mě, řešili jsme něco podobného, syn jde letos do první, chodí do anglické školky, měl pokračovat na anglické základce, ale ukončili činnost....
takže podoba trochu je, ale ne tak moc, jako u tebe,
můžu se zeptat, jestli jste taky měli vyhlídlou pokračující verzi základní školky na tu alternativní školku, nebo jste tohle neřešili s tím, že se to nějak vyvrbí?
🍀

lenerka1
20. bře 2024

Syn ve 4 letech přecházel do normální školky, ale do speciální oční třídy, takže zůstal v menším kolektivu. Měl štěstí na skvělé učitelky a adaptoval se rychle a bez problémů.

adelisss
20. bře 2024

Záleží podle mě na konkrétní školce a škole. Ve městě máme více alternativních školek, některé jsou hodně free, jiné až tak moc ne. Dcera chodila do jedné z nich 2 roky. Byla tam velmi spokojená. Ale na předškolní rok jsem ji dala do státní školky, aby si více zvykla na velký kolektiv a pevný režim. Šla na obyčejnou základku (ne alternativní) a přechod zvládla dobře.