Syn a školka. Co byste dělaly na mém místě?

12. bře 2024

Ahoj, mám syna 2r8m, od února chodí do státní školky, na schůzce kde jsem byla se synem u paní ředitelky jsme se bavili co a jak, a zmínila jsem se že syn se neumí sám vyslect a oblict (ale už se začal snažit) a že si sám nedojde na záchod, někdy řekne že chce čůrat, ale často se ho spíše ptáme jestli chce na záchod, pleny má jen večer na noc. A paní ředitelka řekla že to není úplný problém, že je ještě malý, a že se to naučí. Tak ho dali do poslední třídy, kde je nejmladší, a jsou tam i děti kterým je 3-5.5 let. A ptala se mě kdy chceme aby nastoupil jestli až v září, tak jsem se ptala jestli by to šlo co nejdříve, a ona že můžeme od února.
No, první týden byl hektický, že prý hodně plakal, ale pak že je to sním lepší a lepší. Že to prostě půjde, že se naučí. Pak i šel vysmátý do třídy bez breku.
Pak byl 2.5 týdne doma, kvůli nemoci.
A od včera je ve školce, a přišla tam učitelka po nemoci, a ta mi řekla včera že je na školku moc malý, že furt pláče, chce maminku, že musí mít za zády furt dospělou osobu, nechce si hrát s dětmi, prý nechápe co po něm chcou, že nejsou chůvy, že mají na starost dalších 20 děti, že nemůžou se věnovat jen synovi. A ta učitelka co říkala že to půjde, tak dneska taky říkala že je na školku moc malý, že nic sám neumí.
Co by jste dělali na mém místě? Uvítám i jakoukoliv radu. Děkuji.

vitezove
16. bře 2024

Každé dítě je zralé jindy. Neřešila bych to úplně podle věku. Zásadní je, jestli tam musí a jak to tam snáší. Pokud tam musí, protože jinak skončíte pod mostem, tak není o čem mluvit. Možná pak řešit, jestli není jinde lepší školka, jestli si nemůžete zkrátit úvazek, jestli občas nemůže pohlídat babička atd.

A moje zkušenost: dcera měla ve školce holčičku (resp. ve skupince), které bylo 2,5. Ze začátku teda vyváděla hodně, pak se uklidnila a zvládala to dobře. A pak prý (dle slov učitelky) si nejspíš uvědomila, že tam je hodně a že je málo s rodiči. A prostě ze dne na den začala hodně plakat. U každého oblékání, jezení, různých jiných činností atd. Moje dcera to špatně snášela, protože holčička opravdu plakala furt. Až jsem jí přesunuli do jiné třídy. Učitelky si pak s rodiči promluvili a vymysleli, jak může být trochu více doma a aspoň občas chodit po obědě. Protože 2,5 leté dítě, které je nonstop s rodiči (rodičem) a najednou je ve školce od 7 do 4... tj prostě masakr.

Myslím, že vyřešené to stále nemají, ačkoli od přesunu mé dcery už je to 2 měsíce. Nedávno jsem viděla, že maminka je s holčičkou v té třídě, takže asi to pořád není ono.

Za mě, když to jde, tak nechat dítě doma. Pokud prostě mu školka neprospívá a pláče tam. Pokud to nejde, tak se jen snažit mu to nějak ulehčit. Držím palce.

autor
18. bře 2024

@maxulekapcule
@ferda90 děkuji😊