Ze soukromé mateřské školy do státní

tyf
4. črc 2016

Ahoj, dcera bude mít v září 3,5 roku. Celý školní rok chodí do soukromé školky, která je výborná, ale bohužel vedle těch peněz je i celkem daleko od domova, takže jsem denodenně musela řešit odvoz nebo jet dvěma autobusy. Zkusili jsme si letos podat přihlášku do státní MŠ a dostala se, dokonce i s nejlepší kamarádkou, s kterou chodí do té soukromé. Na jednu stranu jsem ráda, protože peníze nás už opravdu hodně tíží a taky tato školka je v docházkové vzdálenost. Dnes jsem tam ale byla odnést papíry a úplně to na mě padlo, jestli nedělám chybu, jestli v té státní školce na ně budou taky tak hodné, jako tady, jestli budou mít možnost se jim všem věnovat, aby některé dítko ostatním neubližovalo a tak...... Pořád mám zakořeněný takový pocit, že ve státních školkách jsou ty staré struktury, které děti buď peskují, nebo je nechávají vlastnímu osudu. Mohl by mě někdo uklidnit, že i ve státních školkách je to super ? 🙂

mon_88017
4. črc 2016

@tyf ...a co teprve státní základka, státní střední, státní vysoká nebo nedejbože státní zaměstnání..... 😎 Život neni peříčko a věčně se člověkem mazlit nebude, takže čim dřív se otrká a omlátí tim líp 😎
PS. moje dcera jde taky v září ze soukromý do státní....
PS. moje matka je učitelka v MŠ s praxí přes 30let, takže stará struktura jak vyšitá... a půl mýho rodnýho města se snaží nacpat se k ní do třídy, protože prej lepší pančelka se hledá težko 😎

bervidova
4. črc 2016

@tyf Syn měl loni mladou paní učitelku (jako prvňáček ve školce) - jo, chodil tam rád, školku miloval od prvního dne. Já měla nějaké připomínky (jen tak, v duchu, sama pro sebe). Letos měl dvě paní učitelky - oběma do důchodu moc nezbývá. Nikdy jsem nepotkala tak akční ženské, úžasné, co pro děti vymýšlejí výlety, akce, fotky nám ještě v noci pošlou, společné tvoření pro rodiče a děti. Syn je obě měl strašně rád, zvlášť ta jedna byla taková autorita pro něj, že žádné "počkej, až budou čerti",ale "počkej, aby se to nedozvěděla paní uč. K....ová".

verka4d
4. črc 2016

Nerozlišovala bych státní nebo soukromou,je to jen a pouze o lidech,jak se pro danou profesi hodí. Jestli mají cit pro malé děti,umí to s nimi a jsou pro ně přirozené autority a kamarádky zároveň. Je to v lidech,ne v tom,jestli si za školku platíš nebo ne.

polakovakl
8. únor 2022

Syn chodil do soukromých jeslí a tam to bylo super, pak přešel do státní MŠ a za mě děs běs, syn to zvládal, ale zaplať pán bůh si tuhle školku ani nepamatuje… pak jsme přešli do logopedické třídy na jiné státní MŠ a tam ze začátku super, ale pak se změnila učitelka… a ta se změnila asi 4x a až ta poslední v předškolní třídě byla fajn. Je to hrozně moc o personálu 🙏 Teď je v první třídě a už si na instituce nejspíš zvykl, ale mrzí mě to, to ne že ne

linee
25. únor 2022

@polakovakl absolutny souhlas a bohuzel stejna zkusenost. Na soukromou neskutecne tad vzpomina, za to statni des-bes:(

hanka_12345
25. únor 2022

@mon_88017 tak to je snad "kus od kusu" s tema ucitelkama ne?
U nas jsou taky stary struktiry a jsou hrozny.
Me jako malpu ucila take stara struktura a byla vyborna. To je o cloveku