Zlepší se ve školce?

2. únor 2024

Ahoj konikovky,
Určitě někdo má z tím zkušenost., tak bych byla ráda kdyby mi někdo poradil.
Mám syna 2.5 let, je strašně tvrdohlavý, a chce si prosazovat své. On je schopný být i hodinu uražený když neni po jeho.
No tedy..
Minulý týden, jsem sháněla školku, kde mi odpověděla paní ředitelka, že můžeme nastoupit od 1.2, 30.1 jsem si byla ve školce vyřídit papíry, atd.
Paní ředitelka se ptala co a jak... Řekla jsem jí že ne dost tvrdohlavý, že moc nemluví, a že máme problém v oblíkání, že se neumí oblict a vyslect, že se snaží ale nejde mu to. A na to mi řekla že se to všechno naučí, a že tedy máme nastoupit 1.2 (dle jejích slov a vyrazí, mi nepřišlo že by to byl nějaký velký problém) že bude ve třídě kde jsou děti 3+ ( ve třídě je nejmladší)
Včera to byl dost masakr, předvádění, zkoušení co může atd..
Dneska tam byl už sám, ráno než jsem odcházela tak dost plakal.
Měla jsem přijít po obědě a kdyby něco že by zavolali.
A dle paní učitelky chvíli plakal, moc si s těmi staršími dětmi hrát nechtěl, moc je neposlouchal, že chtěl být jen u ní, a že má celkem problém stím že se neumí vyvléct, ani obléct, (doma to zkouší ale nejde mu to) a že neumí se jít sám vyčůrat ( doma čůrá do záchodu a nočníku s naší pomocí). A že furt říkal máma, máma,...
Tak bych se chtěla zeptat jestli to takhle někdo taky měl a jestli se to v průběhu děti naučili
Samozřejmě doma budeme zkoušet
Děkuji.

autor
2. únor 2024

Ještě bych chtěla k tomu napsat, že prý není samostatný.

prejeta_zaba
2. únor 2024

No není samostatný, co bys chtěla slyšet. 🤷‍♀️ Ve školce to zvládnou, přijde mi, že tak nastupují teď skoro všechny děti. Akorát pro něj to asi nebude žádný med. Ale třeba se to naučí rychleji než pořád dokola doma, tam si nedovolí se tolik vztekat. Spíš počítej s tím, že si to pak bude všechno vybíjet na tobě, uvolní emoce po příchodu domů.

hasara33
2. únor 2024

Dyť je malinký 🙈 když si vzpomenu na dceru ve 2,5 letech, nedokážu si představit, že by šla do školky 🤔🙈 nicméně ono se to poddá 😉 dcera nastupovala do školky ve skoro 3,5 a byl to ze začátku taky boj - u ní teda hlavně problém s jídlem, protože je těžký vybíravec a trvalo než si zvykne na školková jídla a stolovací zvyky, také tam nechtěla chodit čůrat a ze začátku tam nechtěla ani pít 🙈 s oblékáním též, což ještě bylo umocněné tím, že byla zima a sundat či obléknout si všechny ty vrstvy byl problém 🙈 teď už je to v pohodě, ona si zvykla, učitelky si zvykly 😅 a je to dobrý 😉 je to prostě velká změna a chce to svůj čas 😊

gruyerre
2. únor 2024

A tys ho dala do školky, protože je tvrdohlavý, nebo proto, že musíš do práce?
To, že je ve 2,5 letech nesamostatný je přece úplně normální a jasně, že se časem naučí se oblékat. Že si nechce první den hrát s o dost staršími dětmi taky, že pláče a volá tě, to taky. Tvrdohlavost se školkou podle mě nezlepší

autor
2. únor 2024

@hasara33 děkuji 😊
@gruyerre samozřejmě že kvůli práce, finanční situace je na prd.. a ještě jak se zdražila elektřina, potraviny atd.. a nabídla se mi fajn, kde by mi mohli i vyjít vstříc ohledně pracovní doby.