Jak vysoké horečky jsou při růstu zoubků normální?

besita
10. pro 2014

Ahojky, prosím o radu. Jak vysoké horečky jsou u růstu zoubků normální? Moje princezna neměla do 8.měsíce žádný zoubek a pak začala vyrážet postupně během pár dní 5 nových zoubků a teď v 9. rostou další a najednou má už třetí den horečky 39,5, které mi nejdou srazit, Zároveň si hodně sahá do pusinky a špatně z toho spinká. Co Vám pomohlo na horečku? Prosím o rady, jestli to některá z Vás také tak měla. Díky L.

lu777
10. pro 2014

@besita někdo (vč. některých doktorů) tvrdí, že to není možné...
ale u nás to tak bylo... starší syn na tohle trpěl... míval i 40 C... srážela jsem zábalem, Panadolem, prostě jako normální horečku...
jinak to samozřejmě může být i shoda okolností a šestá nemoc, někdy se to sejde a je těžké to určit, ale to by jsi viděla, to pak za pár dní horečka spadne, ale objeví se vyrážka

syn míval často i hematomy, takže my jsme se zuby končívali na pohotovosti kde mu museli říznout tu dáseň, vyčistit a pak do druhého dne byl pak zub venku 🙂 je to prý velmi výjimečné i jednou, on to ale měl 6 x 😅

takže možné je všecko...
jinak syn u toho míval sníženou imunitu vždycky pár dní dost, takže jsme omezili návštěvy heren apod. míst a dávala jsem probiotika, protože měl z toho i rozházený žaludek (agresivní sliny z toho prý nějak můžou být, míval i červenou bradu jak mu tam ty sliny tekly)

dobrá jsou chladná kousátka, homeopatika 😉

evik19
10. pro 2014

Náš měl dvakrát při růstu zubů horečku přes 39, takže podle mě to tak být může. Ale těžko se zjišťuje, jestli náhodou zároveň neměl i nějakou virozu...Každopádně vždycky po takové horečnaté noci měl ráno třeba dva nové zoubky, jednou mu takhle dokonce vylezly všechny 4 čtyřky najednou a to kromě horečky měl i průjem a zvracel, takže to fakt vypadalo jako viróza, ale vzhledem k tomu, že to od niho nechytil nikdo z ostatních, co jsme s ním byli v kontaktu (byli jsme s dalšíma 4 kamarádama na chalupě), tak bych řekla, že to fakt mohlo být i jen z těch zubů. Jestli to už ale trvá tři dny a nejde to srazit, tak bych šla radši k doktorce, jestli třeba nemá angínu nebo zánět ledvin nebo něco podobnýho....

besita
autor
10. pro 2014

u doktorky jsem s tím byla, udělala CRP a říkala, že jestli -tak to může být viróza a k tomu zuby, ale také si není jistá. Mně jen přijde divné, že jsou to takové horečky, tak proto se Vás ptám na zkušenosti. Díky moc!

ange_de_la_morte
10. pro 2014

Náš syn měl vysoké horečky když mu rostly 2 zuby najendou. Stoličky mu dokonce rostly najednou 4 - to měl taky horečky. Beru to tak že to bylo od zubů, protože jak se prořezal zub, byl klid. Srážela jsem jak to šlo, jednou jsme skončili na pohotovosti, protože měl přes 40, nešlo to ničím srazit ( ani zábaly, nic prostě) tak jsem měla strach a raději jsme jeli. Horečky jsou vždy o nervy, držím palce ať je brzy klid

ange_de_la_morte
10. pro 2014

@besita : jo ještě dodávám, že synovi 1. zoubek narostl ve skoro 11 měsících a pak to šlo ráz na ráz - možná i proto že mu rostlo vždy víc zubu najednou to bylo tak dramatické

jiita81
2. led 2015

my víme o růstu každého zubu...vysoká horečka, špatně spinkáme, málo jíme, hodně sliní, furt něco kouše, rýma, zimnice...horečky jsou i 40...ale vždy pomůže panadol sirup, když to rychleji zvyšuje teplotku střídáme s nurofenem sirupem a pomáhá...horečka je vždy tak 2-3dny...byli jsme i u doktorů a na pohotovosti...ale nikdy nic....takže že to nemůže být u zubů je hloupost, každé dítě má jiný průběh....nám jsou dva roky a ted nám rostou poslední stoličky a od včera úplně hoříme :( zítra už snad bude líp...a to normálně nemocní jsme za celou dobu nebyli, jen ty zuby 😢 😢 držím palce

svoba
2. led 2015

malý měl 39,5. pro jistotu jděte k lékaři, dle CRP zjistí případnou nemoc

ohi
5. led 2015

U nás je každý zub provázen vysokými teplotami. 39.5 je normální stav u nás. Ale to nestačí,vždy je u toho nějaká nemoc. Jak nám řekla dr,při rustu zubu je oslabená imunita,tak lehce k tomu něco chytne. Např.před 2 měsíci první angina a vyrostly 3 špičáky,nyni další angina a vyrostl poslední špičák. Před tím 3 stoličky,atd. prostě pokaždé horečky a nějaká nemoc. Ještě zbývaji 4 zuby,tak jsem zvědava,jak vyrostou jestli bude klid. Málo kdo mi věří,že to má k zubum vše

jajina.c
27. bře 2015

My jsme měli také každý zoubek s teplotou mezi 39 a 40, jak píší holky cca 2-3 dny. Doktoři tvrdí, že to k zubům není, ale my jsme to tak měli vždy. Ale u druhých zubů to bylo bez horečky, zatím máme 2 🙂 .

kuratkol
27. bře 2015

Naše zubařka dnes říkala, že s růstem zoubků může být spojená teplota, horečka až 40 stupňů, vodnatá rýma a průjem.