Kdy vašim dětem vyrostly druhé a poslední stoličky?

malamys
8. únor 2017

Mile maminky,mám otázku . Kdy vašim dětem vyrostly druhé a poslední stolicky tím myslím 5. My máme dva a 4 měsíce a stále nic. Už jsem nervózní aby malá neměla nějaký zakrok. Všichni vrstevníci okolo už je mají. Děkuji

izz76
9. únor 2017

@malamys Až po druhém roce... Mezi růstem stoliček 4 a 5,bylo několik měsíců 😉

misulinka44
9. únor 2017

Syn měl komplet mléčný chrup. V asi 16m měl všechny 4 a ve 22m petky

misulinka44
9. únor 2017

Vypadlo mi tam v 22m že měl komplet chrup😀

janawei
20. únor 2017

Našemu prckovi rostly zuby rychle, ale na poslední stoličky jsme se dost načekali. První z těch 4 posledních vyrostla teprve teď, ve 2 letech a skoro 4 měsících. Takže to chce asi jen vydržet.

alcar
20. únor 2017

Dceri vyrostla posledni petka ve 2 letech a 8 mesicich (prvni zub mela ale v 15 mesicich) a vim, ze nektere maminky z nasi skupinky, ktere uz maji skoro triletaky nedavno psaly, ze jeste petky vubec nemaji. Mlecny chrup by mel byt hotovy do tri let, ale jsou to tabulky, takze si myslim, ze to nekteri zubari az tak ani neresi. Takze tvoje mala ma ale stejne jeste dost casu.

ninive211
20. únor 2017

2 roky a 4 měsíce a stále čekáme. Naposledy rostly trojky loni v srpnu, takže před půl rokem, od té doby ticho po pěšině. Ráda bych to měla už za sebou, v červnu bude sourozenec a nerada bych zažila třeba šestinedělí a do toho problémy s pětkama (ak tomu jako bonus např. ještě letní vedra), ale je mi jasné, že to nijak neovlivním...až to přijde, tak to přijde. Neteř měla první zuby cca ve stejném věku jako dcera (9 měsíců +- měsíc) a pětky vyrostly ve 2,5 letech během chvilky všechny čtyři.

alcar
20. únor 2017

@ninive211 no treba nase posledni petka bylo labuzo...dcera do toho mela jeste aftozni stomatitidu, chytla ji asi tim, jak si furt strkala ruce do pusy. Jsem rada, ze uz to mame za sebou. A treba to ani nepoznas. Ty decka uz jsou v tom vyssim veku celkem odolne. 🙂

lenickae
20. únor 2017

Tak u nás je to aktuální, dcerka má za 3 týdny 2 roky a klubou se jí horní pětky. Jak na zuby netrpěla, tak teď od soboty horečkuje, k tomu má rýmu. Nevím, jestli mít radost, že to přišlo už teď a ne později třeba s druhým mimčem anebo brečet, pač ty horečky jsou děsný :-/

alcar
20. únor 2017

@lenickae ryma muze mit souvislost s tim rustem zubu. Moje mala mela vzdycky rymu, kdyz ji rostly zuby. Horecky nikdy nemela, ale u ctverek mela desny prujem. Zuby jsou mazec... ☹

ninive211
20. únor 2017

@alcar Neteř měla u aftózní stomatitidu taky a docela drsnou, dcera to chytla od ní, když se napila ze stejné flašky, o jsme ještě nějak nevěděli, že má afty. Naštěstí měla jen nějaké dva tři aftíky, zato neteř to schytala fakt drsně, málem skončila v nemocnici, nechtěla ani pít.

alcar
20. únor 2017

@ninive211 no moji male krvacely silene dasne, afty mela i na rtech zvenku, taky docela hruza, ale nastesti pila i jedla kasovite veci, tak to slo. Nejhorsi je, ze je to virove a nezabiraji na to atb. Jen jakesi ty ustni gely apod. Trvalo 10 dni, nez to zacalo odeznivat.

malamys
autor
2. bře 2017

Holky děkuji za podporu. Ted ještě roční syn se s tím taky loudá (pouze dva zuby dole) Už aby to bylo za námi 😀 😀

malamys
autor
28. bře 2017

už máme 2 roky a 5 měsíců a stále ticho po pěšině...... ☹ je tu někdo komu třeba vyrostly později ???

olga_
28. bře 2017

Syn 2 roky a 5 měsíců a má spodní 5, nahoře ještě ty dvě poslední chybí.

alcar
28. bře 2017

@malamys u nas ve skupince jsou nekteri triletaci, kteri jeste petky taky nemaji vsechny.

koncita
28. bře 2017

@malamys syn 2r3m měl chrup kompletní 🙂

klapetka
7. kvě 2017

@malamys syn mel 3 roky v breznu a byl bez vsech petek, ptala jsem se i zubare a rikal, ze se nic nedeje, ze mu urcite vyrostou. A ted jsme ve fazi klubani vsech ctyr najednou. Takze bud napristo v klidu 😉

orchideas1
7. kvě 2017

Malej má teď roky a 5 měsíců a roste mu poslední pětka, prořízlá ještě není, u syna to trva, ale myslím že do týdne to bude

sedmiteckas
7. kvě 2017

@malamys V klidu, dcera bude mít teď v srpnu 3 roky a poslední pětka jí vylezla teprve asi před 14 dny - má ji teď už prořezanou asi do půlky, předposlední pětka, tak tu má venku cca 1,5 měsíce, přesně nevím - prostě jste v normě 🙂 ty poslední zuby si u nás daly taky docela načas 🙂

malamys
autor
7. kvě 2017

Děkuji uz jsem trochou klidnější.

ladyhacek
7. kvě 2017

Syn má dva roky, měsíc a pár dní 🙂 > 5-tky nemá - i když máme podezření, že začínají. takže tak za 3 - 4 měsícu tu můžou být jeslti to bude jako u posledních kdy měl skutečně dásně nateklé (až černé) 3 měsíce.
Náš zubní DR řekl všechny zuby do dvou let, ale z okolí a z různých diskuzí jsem slyšela, že mám počítat do 3 let 🙂