Křivé mléčné zoubky, má někdo zkušenost?

89peta
26. čer 2018

Ahoj,syn ma momentálně necelých 9 měsíců a 6 zubů. Jde o to,že se mu prořezala druha jednička a roste našikmo a teď se zvrchu nad jedničkou prořezala dvojka a roste přes jedničku. U zubaře sme byli minuly týden,ani se do pusinky nekoukla,řekla jen,že se s mléčnýma zoubkama nic nedělá. Ale já sem z toho nervozni. Máte nekdo podobnou zkušenost? Jak to půjde,zkusim vyfotit.

89peta
autor
26. čer 2018

Přikládám fotku

kac_kac
26. čer 2018

Zatím je pusina malinká a zoubky si můžou růst jak chtějí, až dítko povyroste s největší pravděpodobností se zoubky hezky srovnají kam mají.
Taky jsem si něco podobného užila s dcerou, rostly jí zuby jako napříč, pootočené o skoro devadesát st., časem se fakt krásně vše srovnalo. Naše zubařka mě uklidňuje i u těch stálých, že pokud v puse neroste nějaký zásadní průser, tkerý by třeba dítku nedovolil se pořádně najíst, tak do toho nešťourat, počkat až vyroste dítko i většina jeho zubů a teprve potom řešit.
Tvůj syn je zatím maličký drobek, stejně s tím nejde nic dělat 😉

kac_kac
26. čer 2018

Jako bonus jsme řešili i nadbytečné zuby. Teda vlastně neřešili 🙂 Jen jsme pozorovali.
Fakt není kam chvátat, řešit až u stálého chrupu.

terez225
26. čer 2018

Já bych to asi řešila až v době kdy bude mít všechny zuby . Je možné že se ještě posunou 😊 . Popř. Křivé zuby se opravdu řeší až stálé. Osobně bych to řešila kdyby mu to způsobovalo bolest nebo se s tím nemohl najíst...

lida9
26. čer 2018

malymu sice vyrostli prvni zuby dobre, ale jakmile narostly i ty zadni stolicky, presne jak u vas na fotce se prekrizili dvojky pres jednicky... u zubarky jsme se objednali, ona to zkoukla a rikala ze v pohode, hold to tak byva, nic se s tim nedela, kontrola zas za pul roku... jen musime vic cistit, v tom krizeni zustavaji zbytky a trochu hnednou vic zuby🙂

89peta
autor
27. čer 2018

Děkuju všem za reakce,asi sem potřebovala uklidnit 🙂

adelie13
3. čer 2021

@89peta muzu se zeptat, jestli se nakonec zoubky s vekem srovnaly? 😁 podle fotky to malymu roste uplne ale uplne stejne jako vam.

89peta
autor
22. čer 2021

@adelie13 urcite. Zoubky sme byli v dvou a cvrt letech vytrhnout. Mel tam ustiply kousek a uz tam mel kaz. Kazdopadne, ten vrchni zub byl navic. Delali i rentgen a stale zuby ma uz ve spravnem poctu