Vysoké horečky. Zuby?

me_druhe_ja
21. bře 2022

Dcera (13,5m) má od pátku vysoké teploty - 38-39C. Nemá to teda nonstop a paracetamol/ibuprofen vždy zabere. Třeba včera v noci spinkala úplně krásně bez teploty, ráno kolem 9h měla 37,8...dala jsem paracetamol a pak byla úplně OK celý den. Až teď kolem 17:30 najednou bum a 39C. Podotýkám, že má zatím jen 3 zuby nahoře, jinak nic. Dolní dáseň celá nateklá už dlouho. Má rýmu snad věčnost už, ale žádná hrůza už. Kašle, ale to už pomalu taky odeznívá....Byla jsem s ní dnes u Dr s na nic nepřišla: poslech OK, uši OK, krk OK, břicho OK....🤷 Nic mi vlastně neřekla...Už jsem z toho trochu nervózní... Může to být fakt od zubů?

pipi_puncocha
21. bře 2022

Může se z toho ještě vyklubat třeba šestá nemoc, tam taky nebývá kromě horeček nic moc nápadného, jen se pak dítě osype. U zubů měl syn vždy teploty tak 37,5-38°

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja brala jste k lékařce moč a dělala CRP? Já mám bohužel zkušenost, že tyto příznaky u nás znamenaly infekci moč. cest

arkapo
21. bře 2022

@me_druhe_ja U nás dělala doktorka i výtěr z krku, moč a CRP - nic. Čekali jsme šestou nemoc. Kdepak. Zoubek vykoukl. Každý zub znamenal průjem a čtyřicítky! Pomáhalo snižovat teplotu (léky, zábal) a Viburcol čípky (tím průjmem se někdy prostě neudržely...). O stoličkách jsme už nevěděli. Přeju brzké vyklubání zoubků! 🦷

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@pipi_puncocha Jo to mě napadlo, ale to už by se osypala ne?

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@nikishkaaaa CRP se tu nedělá....🤷 Nejsme v ČR.... moč má takhle na pohled normální...taky mě tohle napadlo.....:/

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@arkapo Průjem nemá, Viburcol dám....Jak dlouho ty horečky trvaly? Mě právě znepokojuje, že poprvé ji to vylitlo už v pátek....

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja to na pohled nepoznáš...

ajja87
21. bře 2022

@me_druhe_ja též mám zkušenost s infekci močových cest, u obou dcer... Poslední nedávno, stejně stará jak vaše ... V pátek lehce zvýšená teplota, přes vikend klid,rikala jsem si, že je to od zubů, no a od pondělí horecky, 3 dny měla kolem 39,sražené čípky, ve ctvrtek u doktorky rozbor moči (ze zkušenosti s první dcerou, jsem brala hned) a byl tam zánět jak hrom...

ajja87
21. bře 2022

jo a na pohled jsem z moci taky nic nepoznala a to měla i hodně vysoké hodnoty na krev v moči
@me_druhe_ja

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@ajja87 😭😭 tos me moc nepotěšila. :( A dcery měly moč normální? Ani nijak nesmrdela? Teď akorát jsem měnila plínku a fakt světla a zcela normální oder moči. Krev vizuálně vůbec. U vás to taky tak bylo? Jinak nějakej tip jak doma odebrat moc? U staršího syna to jednou dělali v nemocnici pomocí takovýho lepiciho sáčku, ale ten tu nemám.... navíc zítra odjíždí chlap na tři dny, takže jestli znovu k Dr, tak i se starším...bože.... hlavne, že jsem tam dnes byla. Jsem napřed měla strach, že jsou to průdušky, jak kašle, ale poslech je OK....

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja pokud Ti mohu odpovědět i já tak na moči vůbec nic nepoznáš- my neměli viditelnou krev, moč byla čirá bez zápachu, stejně jako jindy a zánět tam taky velký i s krví (dle vyšetřovacích papírků) jediný příznak byla vysoka teplota. U chlapců je odběr jednoduchý - umýt genitál čistou vodou a mýdlem, chytit genitál a čekat se zkumavkou až začne čůrat...

majulkaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja U nas to bylo minuly tyden podobne. Horecky, na ktere zabiral Nurofen a Panadol. V nedeli se maly sice osypal, ale jen lehce na brisku a zadech. U seste nemoci byly deti osypane napadneji a vsude. Tak nevim... Ale prorezavaji se mu ctyri stolicky najednou, tak mozna i ty zoubky.

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@nikishkaaaa No ale to má holka. 🤦 Vůbec nevím jak bych to odchytla. :/

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja taky jsem chytala a to celkem 6x a dále chodíme na kontroly co 2 měsíce. Takže rozbalit a čekat a chytat 😉

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja a mám holčičku

arkapo
21. bře 2022

@me_druhe_ja U nás horečky dva dny, pak najednou nic. Pak třeba zase za 14 dnů.

nikishkaaaa
21. bře 2022

@me_druhe_ja nechci Tě strašit, ale u nás se to podchytilo včas "jen zánět moč.měchýře" doktorka nám řekla, že to většinou končí zánětem ledvin a to už je prý vážné, je nutná hospitalizace a dítě dostává ATB do žíly 7 dní a hrozí poškození ledvin. Takže prý mám při každé horečce bez jiných příznaků přinést moč, ať se to zaléčí včas. Koupila jsem si domů i testovací papírky Nefrophan a při každé teplotě odebírám moč a testuji, už se nám zánět jednou opakoval...tím chci říct, že bych to po zkušenosti odebrala a raději nechala zkontrolovat, než si něco později vyčítat. Samozřejmě to mohou být "jen" zuby nebo šestá nemoc nebo viróza, ale budeš mít klid!

ajja87
21. bře 2022

@me_druhe_ja jak píše
@nikishkaaaa na moči vubec nic nebylo poznat a ani třeba, že by plakala jak u curani (u dospeliho máš treba řezání pri moceni), prostě nic... Hele bud musíš chytat, pokud nemáš ty nalepovací sáčky a nebo ja to prostě udelala tak, ze jsem vydesinfikovala nočník a vzala moc z neho, doktorka sice říkala, že to občas hodí falešný výsledek, ale pokud jsou určitý hodnoty vysoký, tak o tom ani nepřemýšlí, jak jsem odebrala. Minula Dr nám ten nocnik takhle doporucila, tak to dělám tak. Ted uz jsem si domu pořídila pro jistotu ty sáčky.
Jinak malá taky měla těsně před tím rýmu, tak to s tím může souviset.
A opravdu to není radno podceňovat, nám taky u první hrozili nemocnici, kvuli zanetu ledvin a tady u ty zase kvůli tomu, že nám těsně před podáním prvních atb do toho začala zvracet a měli právě strach, aby nevyzvracela ty atb, ze by je museli dát zilne

janule0123
21. bře 2022

@me_druhe_ja 3 dny horečky … i 39 .. vyplasena k doktorce.. udělala všechny možné odběry .. vše cajk.. mezitím po třech dnech horečky přešly .. a prý zuby nejspíš … a vypadá to tak ze je proste víc prožívá.. nečekala jsem tak vysoký teploty max 38 ale prý muže být …šestku jsme očekávali několikrát a ani jednou to zatím nebyla ona

janule0123
21. bře 2022

@me_druhe_ja jinak naše automaticky bere odběry na zanet močových cest když jsou horečky bez dalších příznaků … to se nám stalo asi 4x … zanet močových cest vždy negativní a jednou žádné horečky, nevysvetlitelny hrozny řev na který nic nepomahalo, nic nezajímalo nic nechtěla … průjem měla … crp nízké a hodnoty na zanet močových cest dost vysoké …takže tak u nás

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@ajja87 Je to právě nepodceňuju, i proto jsem šla dneska k Dr, když měla zas před 9h skoro 38....ale nejsem doktorka, zase ji přece nemůžu "radit"...a hlavně mě to tam v tom stresu nenapadlo...:/ Pořád jsem myslela hlavne na průdušky skrz ten kašel....sere mě děsně, že těm dětem tady CRP nedělají....to je fakt na hovno...a přitom skrz synovu vzácnou genetickou nemoc máme zkušenosti snad se všema typama doktorů a ta péče o něho je tady skvělá....Nebydlet tady, nemá ani zdaleka novej testovaci lék...no ale to jsem odběhla..fakt nechápu, že to CRP není automaticky..... zkusím, Jestli nás zítra vezmou znovu a zkusím odebrat nějak tu moc, i když si to moc neumím představit.
🤦🤦🤦 To je zas tak hovno období.... všichni už máme dlouho rýmu, kašel... starší minulý čtvrtek zánět středního ucha...teď ta holka tohle.... nekonečný :(:( už nějak nemám energii....

ajja87
21. bře 2022

@me_druhe_ja jo to ja ti věřím, že to nepodcenujes, ja jsem taky z každé horečky hned vyplasena...jinak naše bývalá Dr taky crp nedělala, byla těsně před důchodem, tak asi nechtěla zavádět novoty nebo nevím, naštěstí už je v důchodu a máme teď tuhle novou a ta to crp dělá... Jo a ještě jeden poznatek, nám dr říkala, že pokud jsou horecky kolem 39,že to většinou od zubů nebývá, ale samozřejmě výjimky jsou..
Jasný zkus to zítra znovalepší než abyste skončili v nemocnici, drz palce, pak dej vědět jaknjste dopadli🍀

lilian2111
21. bře 2022

Taky u nás takhle probíhal zánět ledvin. Z moči na pohled fakt nepoznáš. Ale mě vždy mala málo jedla, byla víc unavená,….
Taky to může být nějaká klasická viróza, to počasí tomu nehrává (nevím jak u vás teda). Každopádně tu moč do sterilní zkumavky odeber, nech ji rozbalenou, pusť vedle ní vodu a nabízet pití dokola, to u nás vždy zabralo. Nesahat moc na víčko a hned odnést jo a malou před odběrem mydlem umyt ať nemáte zkreslený výsledky. 😊 držím palce ať je to “jen” viróza 🍀

me_druhe_ja
autor
21. bře 2022

@ajja87
@lilian2111

Uvidíme ráno...ale pokud bude zase teplota, tak volám a zkusím chytnout moc. Ještě jsem teď normálně narazila, že se prodávají plinky, který umí to samý, co ty testovací proužky. Hned jsem objednala 3, i do budoucna, abych to měla doma. Jasně, není to 100% přesný, ale na tu první domácí "diagnózu" myslím super. A jednoduché. Má to poznat krev, leukocyty, bílkoviny a ještě cosi. https://www.ld-medical.fr/couches-pour-tests-ur...

lilian2111
21. bře 2022

@me_druhe_ja Ty blaho to vypadá dobře! A jasný člověk ví, jestlj se tam něco děje a má to řešit dál a nebo ne. To je super. 👍🏻
Tak držím palce, ať je to fakt jen nějaká virozka 😊

nikishkaaaa
22. bře 2022

@me_druhe_ja také držím pěsti, ať je to jen viróza! 🍀 dej určitě vědět, jak jste dopadly. Ty pleny jsou super, i kdyz orientacni, skoda, ze se nedaji objednat u nas. Držte se!

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa nikdy jsme pro zánět ledvin nebyli v nemocnici celých sedm dní, klid.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula tak mi to řekla doktorka, já byla šťastná, že jsme tam nemuseli vůbec! 🙏🙏🙏

tahejhula
22. bře 2022

@nikishkaaaa no oni občas kecají. 😁 To mělo být uklidnění, že kdyby někdy něco, sedm dní je blbost.

nikishkaaaa
22. bře 2022

@tahejhula děkuji, ale já se modlím, ať nás to už nepotká, 2x stačilo 🙈🙏