Mám posazovat 8měsíční dítě na nočník?

andrrriiik
4. čer 2015

Ahoj holky,malý bude mít 8m a už se umí posadit,Mám ho dávat už na nočník,nebo to ještě nemá smysl?

katharinka4222
4. čer 2015

No já si myslím, že pokud ti tam vydrží sedět není problém 🙂 a jak začne chodit a sám pěkně stát tak v létě dávat čúrat na travičku, na kytičky 🙂 Kluci sou sice trochu pohodlnější, ale pokud budeš důsledná, tak mu to určitě brzy dojde, co po něm chceš 🙂ú Hlavně pořád chválit 🙂 Třeba i jen za to, že vydržel chvíli sedět.

petule12
4. čer 2015

@andrrriiik tak u nas byl bojkot nocniku, zachodu. Proste odmitaly sedet obe. Prubezne jsme zkouseli, ale byly to akorat nervy pro me I pro ne. Mozna jsem nebyla dost dusledna. Pred druhymi narozenibami obe zacali sami chodit na nocnik a za chvili bez plen. Po pravde mam pocit ze do te doby moc nevedeli co po nich chci a I kdyz se obcas zadarilo tak to byla spis nahoda. Asi kdyz se na to zameris tak to naucit jde ja na to byla pohodlna 😉 dosly jsme k tomu az na to proste byly holky pripravene 🙂

berynka
4. čer 2015

v 18 měsících možná, v 8 ne

betelgeuzz
4. čer 2015

Já jsem pro, dávat dítě na nočník co nejdřív. Ale nečekej nějaké valné výsledky. Já to brala spíš o zvykání. Dobré je začít dávat ve chvílích, kdy se dá očekávat, že bude čurat. Např. hned po probuzení, po jídle, pak jsem měla vyzkoušený, že už přibližně po hodině se jim chtělo zase, ale jsou děti, které kolem roku vydrží 2-3 h, chce to vyzkoušet. Za vyčurání do nočníku jsme chválila, ale nijak zas nepřehánělo, stylem: podívej, ty ses vyčurala do nočníku, budeš mít suchou plenku. Pak to můžete spolu vylít do záchodu, dítě spláchne, to se jim většinou líbí.

anetadr
4. čer 2015

@berynka proč?

sariky
4. čer 2015

Ještě je brzy. Sverace dozravaji až po 2 roce, do te doby je to zbytecny.

cell
4. čer 2015

@sariky : tak to je blbost! Staršího syna jsem dávala na nočník od té doby, co začal sedět a bez plen přes den byl v 1,5 roce, kdy svoje svěrače ovládal bezvadně.
Jasně, každé dítko je jiné, ale taky jsem pro vysazovat co nejdřív 🙂

ninive211
4. čer 2015

Určitě můžeš zkoušet, jakože zvykat na nočníček, za každé "lulu" samozřejmě chválit a chválit, možná tím ušetříš denně nějakou tu plínku, ale na to, aby se teď naučil, že se čůrá do nočníku a ne do plínky, to je brzy, spíš se mu spustí reflex "jsem na nočníku = bez plínky, tak se možná vyčůrám, pokud se mi zrovna chce", ale rozhodně ještě mimča neumí nějak zadržovat svěrač, že by počkaly s čuráním, až je posadíš na nočník, to prý jsou schopné cíleně až tak po roce a půl. Do té doby prostě zkoušet posazovat a zvykat na nočníček. Aby pak v roce a půl neviděl nočník poprvé a nebál se ho a bojkotoval ho už z principu.

konidana
4. čer 2015

@sariky to je velice individuální! Některé díte je komplet bez plen v 15m (moje dcera, na nočník jsme zkoušely asi od 10.m, v roce a čtvrt sama pleny už odmítala), jiné ve 3 letech (můj syn - od narození částeně i bezplenkován - kadil většinou jen do nočníku, ale sám to neřešil, přes den se plen zbavil až po druhém roce, na noc ve třech letech)

ninive211
4. čer 2015

@sariky Blbost. Ano, svěrače dozrávají později, jakože aby je dítě umělo cíleně ovládat, ale podle mě je důležité, aby se dítě seznámilo s nočníkem co nejdřív, aby vědělo, že se do něho čurá, že když to udělá, tak dostane od mamky pochvalu a později si to s tím spojí, že si počká na ten nočník, než aby to udělalo do plínky. Ale pokud uvidí nočník poprvé v roce a půl nebo i později, tak myslím, že tím spíš se může projevit bojkot. Neříkám posazovat od 8 měsíců každý den dvacetkrát a trvat na sezení na nočníku, dokud se nevyčurá (tím se spíš vyvolá odpor), ale prostě to zkoušet, nejlépe ráno a třeba po procházce, později zitenzivnit posazování, když to dítěti nevadí. Myslím, že když denně ušetříš byť jen jednu dvě plíny, má to smysl.

sariky
4. čer 2015

@cell
@konidana ano, je to individualni, alejak uz tu nekdo psal, dokud neovlada sverace cilene, tak sice cura na nocnik, alejen proto, ze tam sedi. A v 8 mesicich je brzo. Ale samozrejme at si to kazdy dela jak chce, ja u deti počkala az k tomu dozraji samy.

sariky
4. čer 2015

@ninive211 seznamovat urcite driv, ale v 8 mesicich me přijde brzo. Ale uznávám, je to individualni a každého věc 🙂

mat_ova
4. čer 2015

Já posazuju. Od narození zkouším bezplenkovku, a teď sedí, tak ho místo držení nad miskou posadím na nočník - nemyslím si, že by věděl, že má zrovna čůrat, je to spíše o načasování. Ale po spinkání se vyčůrá vždy do nočníku. A při přebalování (látkuju) vždy když je suchá plínka, tak posadím na nočník a buď se vyčůrá nebo ne, nechám ho tam chvíli.

lu777
4. čer 2015

@andrrriiik posazovat ho tam můžeš, ale za mě to nemá smysl... spíš by měl v tomhle období co nejvíc lézt 😉
to bych brala určitě jako větší prioritu (správný motorický vývoj) než nočník...

oni když jsou mladší, tak je to o tom, že máma sleduje a zkouší se trefovat kdy to dítě asi bude potřebovat... to dítě to v tomhle věku moc nezajímá, začalo sedět, hýbat se víc a spíš se chystá chodit, což je velká věc... než aby řešilo nočník...

za mě je to škoda nervů... já odplenkovávala staršího od 18 měsíců (předtím měl látkovky) a trvalo mu to přesně 1 rok! a to jsem byla mega důsledná a fakt plenku sundala a už nedala, sám se převlékal.. když byl mokrý tak jsme vysvětlovali, chvilku jsem ho v tom nechala, milion ukázek co a jak, návštěvy starších dětí a nic...

u mladší jsem se zařekla, že si ty nervy a neustálé praní ušetřím a do 2 let nebudu nic dělat...ve 2 letech a 1 měsíci jsem to zkusila, ale ač viděla bráchu tou dobou už věčně na nočníku a to od jejího narození, tak nic, pro ni byl problém i sedět (to staršímu nevadilo moc)... zkusila jsem to znova ve 2 letech a 3 měsících a to už bylo vidět, že jí to začíná spínat, vadilo jí, když byla mokrá apod... takže jsme začali trénovat, ale na pohodu... když se počůrala, tak jsem to moc nekomentovala, jen tak dvě věty, dones si prosím věci na převlečení a bylo... za necelé 2 měsíce byla odplenkovaná naprosto bez stresu 🙂
takže nakonec byla bez plenek ve stejném věku jako starší 😅 😅 🙄 🙄

takže moje zkušenost je, že dokud dítě není připravené, tak se matka může postavit na hlavu a nikam to moc nevede.. každé dítě je připravené v jinou dobu... takže prubnout pár dní a když vůbec neví, která bije, tak bych si ušetřila praní a vytírání 😉
jsou podstatnější věci než pleny... ten čas hrozně rychle utíká a už se nikdy nevrátí 😉
já mám "najednou" děti, kterým je 5 a 7 a čtvrt a uteklo to děsně... dneska kdybych měla další dítě, tak jsem na něj asi méně přísná a víc bych si to užívala a mazlila se 🙂 😎

sariky
4. čer 2015

@lu777 to je krasne napsaný. Zcela souhlasim.

betelgeuzz
4. čer 2015

On je asi rozdíl, jak k tomu člověk přistoupí. Jestli jako k soutěži, či dítě bude dřív bez plenek, dítěti plenku vůbec nedá a pak se akorát stresuje, že už dítě počuralo 5. tepláky. Nebo v určitých časech dítě na nočník posadí a buď se vyčurá, nebo ne, jinak má plenku. V tom žádný stres nevidím a tímhle způsobem se může začít i v 8 měsících.
@mat_ova úplně stejně jsem to dělala taky, používala jsem látkovky, i jsem dělala bezplenkovku, teda v tom stylu, že plenky měly, ale dávala jsem holky nad nočník a dost často se tam vyčuraly i vykakaly.

konidana
4. čer 2015

@sariky mě to stálo za to zkoušet, i jen z toho důvodu, aby děti nebyly tolik počůraný a pokakaný. První půlrok u syna jsem neznala pokaděnou plenu - to bylo super! (pak už utíkal a v klidu si kadil do plen☹ a byl z toho fest opruzený ☹ ) S dcerou jsem jestě netušila, že existuje nějaká bezplenková metoda, myslím , že ona by mohla být bez plen ještě dřív. Ale jak píšeš - každýho věc 😉

japona
4. čer 2015

V osmi měsících je to nesmysl, stejně se to naučí, až k tomu dozraje. Pak se to naučí během pár dnů. Podle mne je neustálé hlídání, zda nechce na nočník, zbytečný opruz pro matku i pro dítě a čas se dá využít jinak a lépe.

andrrriiik
autor
4. čer 2015

Tak mě nejde o to,aby byl už teď bez plínek,to ne,ale jak některé píšou,chtěla bych ho s nočníkem seznámit,a taky,jestli tím,že ho budu posazovat už teď,může být bez plíny kolem toho roku 🙂

konidana
4. čer 2015

@andrrriiik Přesně, vytáhnout nočník , ať ho vidí, třeba si zkusí na něj sednout (nebo ho bude nosit na hlave:D) a bude se seznamovat. Nenutit, nehrotit. 🙂

japona
4. čer 2015

@andrrriiik Nevěřím, že se vám to povede (být bez plen kolem roku), spíš budete s nočníkem šaškovat rok a odplenkuje se ve dvou. Kdybyste začala za rok, odplenkuje se vám také ve dvou a ušetříte si rok stresu a hlídání, zda "už je čas" (kdy se vam povede neco do nočníku odchytit, protože to dítě to fakt neovládá). Ale zkuste to 🙂

andrrriiik
autor
4. čer 2015

@japona Když nepovede,tak nepovede,nevadí 😉 Hrotit to nebudu.Ale aspoň zkusím 🙂
Moje zkušenost s dcerou je taková,že byla na nočníku od 9m(ale ne mnou),kolem roku začala bojkotovat,takže přestala,a bez plíny přes den je asi od 2 let.Takže počítám s tím,že s malým to může být stejné 😀

mat_ova
4. čer 2015

@andrrriiik mám kamarádky, co mají dítě v roce bez plen, takže to možné je, a dokonce bez stresu (protože tu plínu má, takže prostě jen když je suchá, tak zkusím nočník, pokus omyl). A taky mám v rodině děti, které mají pleny ve 4,5,6 letech na noc, protože se miminkám nechce dětičky v noci budit...

Já osobně nic stresového nepociťuji, když malého dám na nočník, takže to prsotě zkouším, zatím s úsměvem na obou stranách 🙂

tkanicka
4. čer 2015

@japona proč by se měla stresovat, jestli už je čas, to dítě bude mít pořád plínku, do té doby, než se nebude muset hlídat, že už je čas....
@andrrriiik s dcerou jsme vytáhli nočník taky kolem osmého měsíce, přijmula ho ochotně, kadila jen na něj (od miminka jí to moc nešlo do plínky, vždycky musela být rozbalená). Čůrání krásně zvládala před spinkáním, přes den to bylo prostě buď jo nebo ne. v roce a kousek byla přes léto bez plínek a téměř pořád suchá, na zimu jsme se ale k plínkám zase vrátili, protože venku nebylo v mých silách i když si říkala, ji tak rychle svléknout, protože ještě neudržela dlouho po nahlášení, a na jaře ve dvou letech definitivně bez plenek.
Syn ten nočník moc nemusel, pokaděnou plínu nehlásil ještě ve dvou letech a já ho odhalila většinou až podle puchu. Teď je mu dva a měsíc a jsme bez plínek, myslím za něj teda víceméně já, ale vyčůrá se a když ho posadím, nebo řekne že nechce. Občas přiběhne s mokrým flíčkem, čas od času i s mokrými tepláčky, ale s tím naprostým ignoranstvým před měsícem a půl se to nedá srovnat.
Přístup jsem měla u obou víceméně stejný a každý si to stejně pojmul po svém. Za zkoušku nic nedáš, třeba to vyjde, třeba se mu chtít nebude a svět se nezboří

andrrriiik
autor
4. čer 2015

Holky,a jak často jste na nočník takhle malé posazovaly?Mám po každém probuzení,nebo stačí třeba jen jednou,dvakrát denně?

tkanicka
4. čer 2015

@andrrriiik já jsem dávala vždycky po probuzení, to je když je ještě suchý taková jistota úspěchu a pak radost, že tam něco je 🙂 časem i před jídlem a odchodem ven

cabo
4. čer 2015

@andrrriiik Ja teda jsem pro davat. Presne jak sama pisete, bud se povede a nebo ne. Ja taky davam od 8mesicu,co zacal sam sedet. Ted v 11 mesicich ho trosku bojkotuje,uz na nem nevydrzi tak dlouho,ale zkousim dal. Neberu to jako stres.
A snazim se ho davat 3-5x denne.

betelgeuzz
4. čer 2015

@andrrriiik já bych dávala, aby to bylo pravidelné, takže když po spaní, tak po každém. Po probuzení je to skoro vždy úspěch, protože během spánku dítě nečurá a má plný měchýř. Jenom záleží, jak rychle ho po tom probuzení dáš, jestli to už nestihne do plenky.

konidana
4. čer 2015

@andrrriiik po poledním spaní - to u nás fungovalo nejlíp. Za tu hodinku, dvě se nestlihla počůrat a pak to šlo do nočníku🙂

werunqa
4. čer 2015

@andrrriiik
Ahoj, já dceru dala poprvé v 8. měsíci jen tak na seznámení a nevadilo jí to.Ale svěrače umí vědomě udržet až od 18.měsíců mi říkal pediatr.Každopádně od těch 17. měsíců jsme pravidelně posazovaly a ve 2 letech neměla plínky ani na noc 😅.
Syna (10.měsíců) jsem dala nedávno taky,ale vůbec tam nechce sedět.Natahuje ruce,že chce z něho pryč nebo tam háže hračky.S ním to odnaučování plen bude asi těžký 😀