Tip na knihu o dospívání

mollyweasley
26. zář 2019

Zdravím. Sháním nějakou kvalitní knihu o dospívání pro holky - ne román, ale klasickou poučnou, otázky a odpovědi... Máte nějaký tip, který se vám osvědčil, případně příklad, co rozhodně nepořizovat ani zadarmo?
Děkuju.

jitule_hrachule
26. zář 2019

@mollyweasley Ahoj a máte jistotu, že o takovou knihu slečna stojí? Ja dostala asi ve třinácti knížku "Na co se ptají děvčata" po přečtení pár stránek putovala knížka do knihovny nikdy nedočtená, nebylo tam nic, co by mě zajímalo a co už bych dávno nevěděla od mamky a starší sestry. Záleží co od knihy očekáváte. U nás doma to je k pubertě zatím daleko, mým klukům je 5 a 2,5, ale staršího už lidské tělo a jeho fungování zajímalo uz ve čtyřech letech, kdy se zajímal o to jak se s bráchou dostali do bříška, jak se z něj dostali. Při prohlížení encyklopedie padají zajímavé otázky, ale krom encyklopedie další knihu pořizovat nebudu, myslím, ze je lepší si popovídat o holcicich vecech s někým, lomu dítě důvěřuje, než to hledat v knížce. Se segry kluky jsem o dospívání mluvila otevřeně, co je zajimalo, na to se zeptali, před ségrou se trochu styděli, ale bylo to spíš tím, že je segra odkazala na tátu a ten je zase poslal za mamou, tak přišli za mnou 😂

mollyweasley
autor
26. zář 2019

@jitule_hrachule Samozřejmě, jinak bych se neptala.

bera28
28. zář 2019

@mollyweasley super kniha je Až budu velká holka z Levných knih. Dcera si ji sama vybrala, během vikendu ji přečetla a stále se k ní vrací ( a to už ji má 3/4 roku). Kluk dostal tu samou ve verzi pro kluky a taky úspěch.

verace81
30. zář 2019

@mollyweasley Koupila jsem neteří knížku jak přežít vlastní pubertu jen jsem ji prolistovala ale jsou tam otázky i odpovědí na dospívání biologické zrání, rozumový vývoj ...