Buchtičky se šodó. Poradíte, prosím?

mydlova
1. dub 2023

Prosim pomozte zachranit sobotní oběd.

Buchticky dělám poprvé. Vzala jsem 500g hladké mouky, do ni 2 lžičky cukru, zalila 450g teplým mlékem a cele to rozmichala. Nenechala jsem vzejít první kvasek. Je z toho hmota. No cele špatně.

Co teď?! Vyhodit? Nebo i tak z toho něco vzejde? Moc děkuji za rychle odpovědi.

somalicats
1. dub 2023

A kde máš droždí?

somalicats
1. dub 2023

@mydlova Jinak pokud jsi použila pouze mouku, cukr a mléko, tak z toho buchtičky neuděláš ani omylem. Buchtičky jsou kynuté, a na to potřebuješ buď droždí, nebo uzrálý kvásek, ten ale neuděláš během dopoledne.
Tady je můj recept na buchtičky: 500 g hladké mouky, 250 ml mléka, 70 g oleje, 1 vejce, 50 g cukru krupice, 5 g soli, 20 g droždí. Těsto nechám vykynout cca 1,5 hodiny, pak zpracuju na vále, vykrajuju a koulím malé kuličky, ty vyválím v oleji a skládám k sobě, pak nechám ještě kynout na cca dvojnásobek objemu, pak peču při 160°C.

mydlova
autor
1. dub 2023

@somalicats jooo droždí jsem tam dala 😀 to jsem zapomněla napsat 😀a vše zamichala 😅

jajulin
1. dub 2023

@mydlova jestli to mléko mělo víc než 37 stupňů, mohlo zničit kvasnice. Mléko do těsta musí být vlažné.

levandule_k
1. dub 2023

Mně v tom receptu chybí, nějaký tuk a vajíčka a přijde mi, že je tam hodně mléka a málo cukru.

krisstina93
1. dub 2023

Nejdřív z droždí udělat kvasek a nevidím tam vejce a tuk. Celkove je cely recept úplně divny.