Jednoduchá ovocná torta

20. okt 2021

Dievčatá chcem prvý krát piecť tortu.Syn má narodeniny a chcela by som ju upiecť sama.Predstava je jednoduchá ovocná torta nejaký mascarpone krem s ovocím hore, ovocie nič zložité.Zvladnem to, keď som nikdy nepiekla tortu?môžete mi poslať odskúšané recepty?dakujem

autor
20. okt 2021

Nadpis mal byť ovocná torta

michaela_murinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_266
20. okt 2021

Jasne, že zvládnete, namiesto mascarpone odporúčam tvaroh z lidla, príde mi ľahší.

simca06022011
20. okt 2021

ja robievam vzdy piskotovy korpus (obycajny, alebo cokoladovy - net je plny receptov, ja tie svoje teraz z hlavy neviem... vyslahaju sa bielka do snehu s cukrom a zvysok veci sa do toho dava, cize nie klasika zltka+cukor a potom do toho sneh a spol) + napln slahackova smotana s cokoladou (rozne druhy, pridavala som uz aj napr. malinovy sirup - slahackove smotany na cca 1-2h do mrazaku, pretrepat ked idem okolo, potom taku studenu vyslahat - nad parou rozpustim cokoladu, vmiesam trochu vychladnutu do slahacky - da sa do toho pridat aj maskarpone, nam to pride zbytocne, radsej davam viac smotany a mame viac kremu a maskarpone si necham na tiramisu🙂) a ozdobim ako chcem, ci uz na ovocny/cokoladovy/hocijaky sposob. A zdobim ju vzdy na druhy den, naplnim (ja pod krem davam aj dnu ovocie/lekvar/sirup), natriem a necham riadne vychladnut, zvysok dalsi den. Ona je aj tak najlepsia odstáta trochu🙂

autor
20. okt 2021

@cocolino234 mangovy kompót som ešte nevidela v obchode.
@janka_266 teda klasika piškótové cesto a potom tvaroh s čím zmiešas?

aduskatt
20. okt 2021

mám v albumoch nejaké recepty na korpusy aj plnky, skús sa tam popozerať, niečo si vybrať🙂

petulda333
20. okt 2021

Zvladnes. Upec obycajnu piskotu. Kolko vajec tolko cukru, muky a trochu kypriaceho prasku. Piskotu pokrop mliekom, daj dzem a krem. Vyslahaj slahacku, oslad a vmiesaj mascarpone. Pomer 1:1

janka_266
20. okt 2021

https://varecha.pravda.sk/recepty/torta-cokolad... Ja robievam plnku podľa tohto, ale teda s tvarohom, pre dieťa bez čokolády a menej cukru

sandokanka36
20. okt 2021

jasne ze zvladnes a najjednoduchsia, teda aspon pre mna je ta nepecena, so smotanou piskotami a ovocim 🙂 a este aka je chutna 🙂

tosomja
20. okt 2021

Samozrejme, ak nechceš nejakú potahovanu, s figúrkami a neviem čim ešte.
Ja robím sama, hoci na výstavu s tým nepôjdem, ale chutila a potešila.
Piškótu robím cesto ako na bublaninu, hrnčekovu. Plnku máme radi mascarpone, kyslá smotana, ovocie a cukor.
Poťah na tortu kupujem taký krém a farbim s tekutým farbivom.

veronikaszabova
20. okt 2021

Piskotove cesto. Plnka mascarpone a tvaroh plus ribezle a maliny
Hore puding