Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

katarina6
12. okt 2013

@dm1 ano LEN 2 slahacky a 500g tvarohu, len 2x som prerezala tortu, dala tam aj brusnicovy dzem domaci a tuto plnku a koniec. zostalo mi koooopec! ale segre chuti tak si to da na piskoty.....

romi21
13. okt 2013

Ahojte,chcela by som sa Vás opýtať, že aký krém používate pri zdobení torty, napríklad na robenie kvetov 🙂 skúšala som maslo s cukrom ale tie lupene mi vôbec nedržali...:(

luciahromadkova
13. okt 2013

pridavam recept na gastanovy korpus, vyskusany, chut dobra gastanova, ja som kombinovala s kakaovym korpusom
je bezlepkovy, teda vhodny aj pre bezlepkacov, akurat velmi nenarastie
foto- podla recept peceny vo forme- rafik s priemerom 20 a vyska 8, korpus peceny v rure vyhriatej a pecenie na 160 stupnov cca 55 minut, upeceny podla receptu mal 5,5 cm.

recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

tortu som kombinovala s gastanovym pribinačikom a visňami- kompót a tiež sa podla mna hodi aj slahačka

vladiella
15. okt 2013
vladiella
15. okt 2013

link od @luciahromadkova

http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-...

Dobré rady nielen pre začiatočníkov:
Ako upiecť jednoduchý a dobrý korpus
Príprava krému a plnenie..
Poťahovanie, vystužovanie a skladanie poschodovej torty..

fordikford
18. okt 2013

baby poprosim o recept na ten pribinačikový krém 🙂

jakelina
18. okt 2013

@fordikford je hned na první straně

vladiella
20. okt 2013

Tiramisu torta od @pristela
Tiramisu:
4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 2šlahačkové smotany -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou... iné ma nenapadlo, aby to chutilo fakt po tiramisu a bolo dostatocne pevne na tortu, ale isto by to šlo aj miesto creme ole dat stuzovac za studena

akzuzs
21. okt 2013

GAŠTANOVÁ VIANOČNÁ TORTA

gaštanové pyré rozmrazené
máslo 250g
trocha pr. cukru
griotka
vanilkový struk
vanilkový cukor
slivkový ďžem trocha zriedený s rumom

Orechové cesto (je robené z mramorového)
1 a 1/2 PDP
6 vajec
150 ml. teplej vody
220 ml. oleja
360 g cukru
188 g hladkej múky
190 g mletých orechov

Bielka oddelíme a vyšľaháme s polovicou práškového cukru do tuha (dlhšie to trvá). Žĺtka s druhou polovicou cukru tiež vyšľaháme postupne pridáme olej, potom teplú vodu a múku s práškom do pečiva a pomleté orechy. Nakoniec jemne zapracujeme sneh z bielkov. Vylejeme a pečieme v dobre vyhriatej rúre na 160 stupňov zhruba hodinu, hodinu dvadsať. Kľudne sa môže použiť aj iný orechový korpus.
Cesto po vychladnutí prerežeme na tri časti. Spodný potrieme štetcom s griotkovým sirupom (ten sme si urobili z trochu prevarenej vody s trochou van. cukru a griotky . S cukrom tak aby to nebolo moc sladké lebo griotka je sladká) Nepolievať len potrieť a potrieme aj slivkovým džemom (netreba šetriť) potom dáme gaštanovú plnku (tú si urobíme tak že vyšľaháme s trochou pr. cukru a postupne žašľaháme máslo. Nech to nieje moc sladké ale kto má rád moc sladké torty tak nech pridá cukru podľa chuti) druhý plát zo spodku pretrieme zasa štetcom s griotkovým sirupom, a pricapíme na plnku a zasa ale už polejem sirupom. Znova džem, plnka a tretí plát aj zo spodku aj z hora natretý sirupom. Je to mňamka
Neviem či som to dobre napísala teda zrozumiteľne recepty nepíšem často 😅

tertery
24. okt 2013

Ahoj, mám dotaz, mám v planu dort na Halloween a chci vnitřek oranžovo černý pǐskot a krém, stačí přidat do krému a těsta potravinářská barviva? Poradí někdo? A je jedno v jaké fázi?diiiiik

vera_vila
24. okt 2013

@tertery Ano, jde to tak a já přidávám barvy až když mám těsto hotové - tak potom si potřebné množství dobarvuju...

luciahromadkova
27. okt 2013

urcite uz tu je recept na veterniky, ale davam takto pokope....

inspirovala som sa tu, ale robila som tak kombinaciou podla seba

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14806
http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelove-vet...

Ruru som dobre vyhriala a vlozila tam aj misku s vodou, treba dobre prepiect inak ti splasnu a hlavne neotvarat dvierka...
ja som navrch dala cokoladu...

a tu je v teme tiez na veterniky...prispevok myslim ze kopiruje lokastin
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

Vyskusane tieto- krem naj.... a aj chutovo veterniky take jemnejsie...
Recept z casopisu torty od mamy /podla receptu pisu ze 10 porcii, mne vyslo 12 ks z jednej davky, urobila som tak, ze vymastila som plech, jemne poprasila mukou a kolieskom som si urobila znacky, aby som mala rovnake a naznacenu velkost, treba striekat od seba, lebo veterniky sa zdvihnu a aj nafucia...., moja velkost kolieska priemer 5,5 cm, striekam cukrarskym vreckom a spickou na krem/. Dobre vyhriat ruru, dat do vnutra aj misku nerez s vodou, piekla som pri teplote 190 C, cca 30 min, bez ventilatora horny a spodny ohrev, neotvarat dvierka a dobre prepiect, inak splasnu...

1. korpus
90 g hl. muka, 3 vajcia, 40 g olej, 120 g voda
2. krem
90 g krystal. cukru, 45 g Zlaty klas /pouzila som puding Dr. oetker prava vanilka/, 3 dcl mlieko, 90 g maslo, 1 dcl Um /nedala som kvoli detom/
3. karamel. slahacka
100 g krystal cukor, 7 dcl slahacka

1. vodu s olejom dat varit, po zovreti vody, dat preosiatu muku, varit, pokial sa hmota nespoji, miesat do vychladnutia a vmiesat vajcia postupne, striekat na vymasteny plech veterniky, piect pri 190 C cca 15 min., vychladnute, prekrojit

2. Z mlieka, cukru a Zlateho klasu uvarit husty puding, slahat do vychladnutia, pridat um, postupne zmaknute maslo, vyslahat do kremu

3. krystal cukor upalit na karamel zaliat 1 dcl smotany, prevarit a rozpustit kusky karamelu, nechat vychladnut a pouzit ako ochucovadlo slahacky, vyslahat slahacku a do toho vmiesat karamelovu pastu /ja som urobila karamelovu slahacku upalenim cukru na karamel, zaliatim slahacky, nechala som rozpustit karamel a dala som vychladnut.../

Na spodnu cast veternikov dat krem, potom slahacka, vrch potiahnut fondanom /to je poleva, ktorá sa asi kupuje v cukrarenskych obchodoch, to doma nemam/, ktorý tiez dofarbit a ochutit karamelovou pastou.

Na vrch som dala cokoladu- rozpustila som vo vodnom kupeli coko /pouzivam z lidla/ pridala od oka ceru a vrchne casti som namocila v roztopenej coko.

A este @rapunzel1 pisala minule recept na polevu tak pisem ako som si zapisala...
50 g krystal. cukru upalit na karamel, pridat 4 PL mlieka a 1 PL oleja, prevarit, rozpustit. Zmes za horuca vliať do 220 g praskoveho cukru miesit mixerom nozickami na cesto a stetcom rychlo ponatierat na vrch veternikov...

ewana73
3. nov 2013

prosim viete niekto recept na bananovy krem?taky aby sa mi nerozlial...presla som prvych 10 stran a nikde ho nevidim,uz sa tu v tom stracam.. dakujem

jakelina
7. nov 2013

@ewana73 uvař banánový pudink a zašlehej do másla. To se neroztéká a s nakrájenými banány je to supr mňamka.

ewana73
7. nov 2013

@jakelina ano dakujem,vcera som akurat kupila bananovy puding.. 😉

blcha
10. nov 2013

ahojt prosim vas neaky dobry recept na plnku s gastanovym pyre? ale nie z maslom maslove nelubime 😉

abriela
17. nov 2013

@blcha skvela plnka z tejto temy.
1 šľahačková smotana, 1 puding bez varenia crem olé, 250 g makkého tvarohu, 1 vanilka, cukor podľa potreby a chuti, 0,5 -1 kocka gaštanové pyré
Sľahačkovú smotanu krátko vymiešame. Pridáme tvaroh a puding bez varenie. Vznikne hustý krém. Nakoniec prišľaháme na kocky narezané gaštanové pýre a cukor.

luciahromadkova
19. nov 2013

medovnicky podla @jakelina

400 g hladké mouky
14 g cukr moučka
100 másla nebo tuku Stella, Hera atd..
2 vajíčka
2PL medu
1 lžičku sody bikarbony
1 lžičku koření do perníku
Pečeme na 200 °C 5 minut, upečené potřeme vajíčkem s kakaem.
Já do těsta ještě přidávám trochu kakaa, aby byly tmavší.

lencza
24. nov 2013

@luciahromadkova jen se chci zeptat, jestli to množství cukru je správně, jsem je dělala a přišly mi málo sladké oproti jiným receptům, co jsem dělala.....díky

luciahromadkova
25. nov 2013

@lenza @jakelina
prosim majka, mrknes ten recept vyssie, je tam v tych medovnikoch asi zle mnozstvo cukru... asi omyl pri kopirovani... ja som ich zatial nerobila, ale ak by to tak bolo, tak to musim nechat adminom opravit a tiez sa ma na to pytali... vopred dakujem

bobienok
26. nov 2013

@dadka212 Ahoj nemohla by si mi napisat presny postup na pribinacikovu plnku?to ide tam aj kysla smotana?prepac ze ta otravujem,ale pocula som ze je ta plnka vyborna tak som chcela malej na narodeniny upiest tortu stoto plnkou,dakujem.

aduskatt
26. nov 2013

@luciahromadkova myslim, ze spravne, podla prepoctov s mojim receptom by tam malo byt 140 gramov cukru

klarra123
26. nov 2013

Dievčence poprosim vas o radu, môžem dať pod smartflex plnku v ktorej je maslo, cukor, mlieko a vajecny likér ?

luciahromadkova
27. nov 2013

@klarra123 ja by som to neriskla s tym mliekom a vajecnym likerom, ono dava sa maslovy krem, ale musi byt vyssi podiel masla, mozes spravit len tak, ze premiesas maslo s cukrom a pre chut moze byt nutela, nemam inu skusenost ale mozno niekto poradi, len sa pytaj v tej hlavnej teme, nie tu, tu su len recepty, inak ti to roztopi potah

luciahromadkova
27. nov 2013

@bobienok vyslahas slahacky, das tam tvarohy, kyslu smotanu alebo biely smotanovy jogurt, praskovy cukor dla chuti a prisypes len prasok creme ole vanilka je to puding bez varenia je to ako stuzovac, bude to hustejsie /mozes dat aj len 1,5 bal./ a plnis tortu

bobienok
27. nov 2013

@luciahromadkova Velmi pekne dakujem 🙂

timiu
29. nov 2013

Môžem poprosiť recept na mramorový korpus s priemerom formy 29cm, dakujem... 🙂

timiu
29. nov 2013

@dadka212 prosím ťa ten recept na mramorový korpus by mi stačil aj na priemer formy 29cm? chcela by som ho dvakrát prerezať....

7557beky
3. dec 2013

ahojte babenky potrebujem poradit ohľadom jogurtovej plnky zo str.1, teda z 3 jogurtov 1 smotany atď. vlastne chcem vediet na aku veľkú tortu toto množstvo stačí. sos poraďte

monika4184
4. dec 2013

Ahojte mam robit doboskovu tortu ..viete my poradit nejaky osvedceny recept? dakujem🙂