Plnka do torty zo šľahačky

enka81
5. mar 2021

Idem robiť dcére tortu, u nás idú najlepšie nepečené smotanové, ale tentokrát to chce zmenu, nemám problém s korpusom ani s krémami. Len tie ťažké maslové krémy u nás veľmi nejdú. Doma mám túto šľahačku, myslíte si, že by sa dala použiť namiesto krému? Prípadne nejako ju tam zakomponovať? Nemám doma tvaroh a ani mascarpone, mám predstavu kakový korpus a krém s ovocím /jahody, maliny/, dá sa to nejako skombinovať?

enka81
autor
5. mar 2021

ešte k tej šľahačke, je rastlinná a má len 25% tuku.

landsmanka
5. mar 2021

@enka81 a co tak spravit z nej parizsky krem??

enka81
autor
5. mar 2021

parížsku šľahačku som robievala s klasickou 33%, s touto rovnako? A máš na mysli šľahačku s čokoládou priviesť do bodu varu, odstaviť, vychladiť a na druhy deň šľahať? Alebo krém, kde sa do toho zašľaháva aj maslo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
5. mar 2021

@enka81 Prepac, toto nie je slahacka. Slahacka sa robi zo smotany 33%tnej (zivocisnej). Toto co mas je nejak rastlinny krem. Podla mna to ma hnusnu chut a krem mi z toho vobec nechutil :(
Radsej by som urobila uplne inu plnku, pripadne isla do obchodu ako robit plnku z tohto.

hettinka
5. mar 2021

@nafka0483 máš pravdu, nezdravá rastlinná umelina.
Ak šľahačku, tak klasickú a skombinovať s mascarpone a 100g bielou čokoládou, krém je úžasný a netreba ho vôbec sladiť.

enka81
autor
5. mar 2021

@nafka0483
@hettinka to je v poriadku baby, viete, ale niekto ,,pravú živočíšnu " nemôže a rastlinná je alternatíva, tak to by som na vašom mieste neriešila. Radu na plnku ste nedali, tak ,,no comment"

nafka0483
5. mar 2021

@enka81 Spominas tvaroh a mascarpone, tak asi dotycny moze zjest aj slahacku, ak mu nevadi mascarpone a tvaroh, alebo jogurty ako ti tu radili. A pises, ze u vas najlepsie idu smotanove nepecene. Z toho som vychadzala.
Ale aj tak, kebyze nemoze laktozu, alebo nieco co je v tychto mliecnych veciach, tak by som potom skor isla do ovocnej plnky, alebo pudingovej. Skusenost s touto rastlinnou mam a bolo to hnusne, tak preto som ti pisala, ze radsej uplne inu plnku, ako z tohto.

hettinka
5. mar 2021

@enka81 dala som radu na plnku, ale nemáš mascarpone a samotna šľahačka ti v torte držať nebude. Jedine piskota, na to jahody a ta “šľahačka” navrch.

enka81
autor
5. mar 2021

@nafka0483 píšem, že nemám aby ste mi neponúkali tú verziu, niektorí členovia našej rodiny mliečne môžu, niektorí nie. Kyslá smotana - áno, používam, ale bezlaktozovu. Skúsim niečo iné. Ďakujem za všetky rady.

nafka0483
5. mar 2021

@enka81 Ked moze byt kysla smotana, tak vymiesaj s cukrom, pridaj nakrajane alebo rozvarene ovocie a ked urobis piskotovu tortu, tak to ti stuhne, lebo piskoty vysaju vlhkost. Na klasickom korpuse by to bez stuzovacu asi nedrzalo.

vikusjk
5. mar 2021

@enka81 piekla som bezlaktozovu tortu pre deti, ktore nemozu laktozu. Sice som kupila vtedy normalne tu chladenu slahackovu smotanu bezlaktozovu, ale myslim, ze aj z tej, ktoru mas, by to mohlo fungovat - len je strasne presladena a chuti umelo (mne osobne aspon, neberiem, ak to niekomu chuti). Nad parou, alebo vo vodnom kupeli daj roztopit cokoladu (tmavu, alebo bielu, aku chces, ja som vtedy pouzila vegansku, kvoli tej laktoze) a pridaj par lyzic smotany, aby sa roztopila uplne. Nechaj vychladit, zachlad v chladnicke a nakoniec spolu vyslahaj. Ak mas obavu o to, ako bude drzat, mozes pouzit zelatinovy stuzovac na kremy, ale tieto rastlinne slahacky dost dobre drzia aj bez neho. A mas hotovo 🙂 Alebo vyslahaj slahacku a zaslahaj par lyzic jahodoveho dzemu, alebo aky mate radi. Moznosti je vela, mozes kombinovat aj s ovocnou zelatinou medzi korpusmi a na to krem. Mnam 🙂 drzim palce, nech sa vydari

enka81
autor
5. mar 2021

@vikusjk ďakujem ti pekne za rady, viem, že chuť nie je taká, ale žiaľ musí človek hľadať kompromis. A o tom cukre, vďaka za radu, samotné bezlaktózové mlieko je tiež presladené, ale už sme si ako tak zvykli. Skúsim to ako radíš.

bona69
5. mar 2021

@enka81 no ja k tej šľahačke, odkedy som ju vyskúšala robím len z nej, aj čokoládové špice boli z nej perfektné. Vyslahaj ju a pridaj roztopenú čokoládu, žiadne varenie. Kľudne pozri v mojom albume mám z nej fotky. Aj teraz idem po x krát robiť Marlenku a do nej krém jednu šľahačku a 2 Salka a topka je to. Podľa mňa 100x lepšie ako pol kila masla, zgrcnuty krém, alebo krém čo nestuhne a tečie. Kľudne ip, robím z nej strašne veľa druhov krémov, inak cukrárka mi to odporucila, že oni robia len z tejto

nafka0483
5. mar 2021

@bona69 Mimo temy, ale ty si mi pravez rozlustila zahadu preco mi od niektorych cukrarov nechutia spice a niektore kolace. Nevedela som identifikovat co mi na tej chuti vadi a to bude presne tato rastlinna "slahacka". Normalne som si to teraz dala dokopy, ze ako mi moze od roznych cukrarok vadit vzdy akoby to iste a uz vieeem, co je to za chut, uz som si to priradila 🙂

bona69
5. mar 2021

@nafka0483 😁tak každému chutí niečo iné, ja napríklad neznasam tie zgrcnute plnky kde ešte vidno kúsky masla.

nafka0483
5. mar 2021

@bona69 Hej, take nemam rada ani ja, to je fuj. Ako pises, kazdy ma ine chute 🙂
Maslove mam ja rada, ale ked su spravne urobene, pekne hladko vymiesane a su z praveho kravskeho masla a nie margarinu. Mne velmi vadia rastlinne nahrady kravskych produktov - maslo, slahacka a pod. Cize preto vsade kde to je, tak to velmi citim a vadi mi to. Ale zas niekto neznesie tvaroh, niekto maslove, niekto zas zelatinove ovocne.

bona69
5. mar 2021

@nafka0483 a ešte, špice som robila mužovi na narodky a ten je sakra preberavy, a keď už mi on povedal že lepšie nejedol tak museli byť dobré, krém som robila z pol kila milky, tak myslím že záleží aj ako ju spravíš 😁

enka81
autor
5. mar 2021

@bona69 super, si ma potešila, že snáď z toho čosi vyčarím. Píšeš, že len vyšľahať a k nej roztopenú čokoládu, môžem tým plniť tortu? Čiže cesto - krém+ovocie- cesto? Nebude to vytekať?

bona69
5. mar 2021

@enka81 určite nie, čokoládu roztop, počkaj nech nie je horúca a pridaj do vyšľahanej šľahačky a prešľahaj, ja na ňu nedám dopustiť 😁

nafka0483
5. mar 2021

@bona69 Ja chapem, ale ja tu rastlinnu slahacku v tom vycitim. Akoy to bol alergen ktory proste v jedle rozoznas nech je akokolvek zamasakovany. Jedla som taky krem, no nechutil mi, hroza, pytam sa z coho je, ze slahacka a cokolada, oriesky atd., hovorim ze neexistuje, daco je tam zle. Dostali sme sa k tomu, ze nie slahacka, ale taka rastlinna nahrada - dokonca presne tato :D lebo mi to prisla ukazat, ze sak slahacka, ti hovorim, pozri :D Druhykrat zas ina verzia, salko, kokos, zas hovorim ze mi v tom daco vadi - zas tato slahacka. Zopakovalo sa to viackrat a zistila som ze aj na oslavach (este kedysi), svadbach vzdy od konkretnych cukrarok mi vadilo daco a teraz som to dala dokopy ze to je presne tato rastlinna. Ja tak isto rozoznam margariny, ze to nie je maslo a nechuti mi to. Rovnako tak mi raz svagrina uvarila puding - po prvej lyzicke hovorim, ze z oho si to varila. Ona ze z mlieka. Pytam sa ci nahodou nebolo skysnute, alebo nieco take. Ze nie. Tak sa pytam kravske mlieko? A ona, ze proste mlieko. Hovorim, tak prepac, ale daco si urobila zle, ten puding je hnusny. A ona ze, no dala som mandlove ci ake rastlinne "mlieko". Ja som hned citila ze daco "zle" tam je a zvysok rodiny zjedol, ze normalny puding, nic v tom necitia. Zo mna sa uz smeje, ze som detektor na nahrady kravskeho mlieka a produktov z neho :D :D
To nie je nijak v zlom voci tebe, alebo inym co to pouzivaju a chuti im to. Len vysvetlujem preco s tym mam ja problem 🙂

enka81
autor
5. mar 2021

@bona69 ďakujem

enka81
autor
5. mar 2021

@nafka0483 ja ti v dobrom závidím, ja so synom už mliečne nemôžeme, ale chápem ten tvoj ,,nos" na umelé veci. Ale človek si zvykne na veľa vecí.

bona69
5. mar 2021

@nafka0483 v pohode, chápem ta, ja zas nemôžem salámy,ja zas v nich cítim hnusný konzervat, to hneď viem že bola balená vákuová, už nejem radšej žiadne. Každý máme dačo😁 môj muž zas vegetu,

nafka0483
5. mar 2021

@enka81 Ked sa inak neda, tak si clovek zvykne na nahrady, ked je to kvoli zdravotnym dovodom, tak je jasne, ze to je prednejsie 🙂

@bona69 Presne, kazdy ma daco mu vadi a neznesie 🙂

h2
5. mar 2021

@enka81 Ahoj, veľmi s touto rastlinou šľahačkou skúsenosť nemám, ale čo som počula, tak vraj drží tvar lepšie, než z normálnej smotany. Podľa mňa sa nemáš čoho báť, že by Ti to tieklo. Držím palce, nech sa podarí.

enka81
autor
5. mar 2021

@h2 ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
5. mar 2021

@elizabet173 ale ona to nechce kombinovať s tvarohom, jogurtom. Možno jedine bezlaktozovy kúpiť, ale to fakt nemám skúsenosť, aké to bude (aj konzistencia, aj chuť)

Namiesto mascarpone možno by mohli skúsiť Ricottu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz