Protizánětlivá dieta - tip na kuchařku

odula
4. říj 2018

Ahoj, nemáte někdo prosím tip na nějakou dobrou kuchařku, která by řešila vliv jídla na chronické záněty? Nebo byla aspon zdravá? resp. s recepty na zdravá jídla 😀 - a s ne moc komplikovanými recepty (kdy pro ingredience nejlepe vyjet do Indie, případně číny? 🙂 ) Jo - a - slyšela jste některá, nebo máte zkušenost s knihou "receipes for repair"? https://www.amazon.com/Recipes-Repair-Expanded-... díky 🙂

klea81
4. říj 2018

Ahoj, já můžu doporučit ebook: www.cestakpochopeni.cz/ebook-zdrave-rodinne-str...
Je tam teorie zdravé stravy, 52 chutných receptů, jídelníček, kapitola o prevenci i o koření atd. Těch protizanetlivych druhů je spousta a jsou použity i v těch receptech. Vše koupíš v ČR. Kdo má nadváhu tak zhubne, protože recepty nejsou přislazovane a nepoužívá se pšeničná mouka. Máš-li další dotazy, ptej se, já už podle ničeho jiného nevarim a návštěvy si berou recepty.

gabour
4. říj 2018

Ahoj, já mám tuhle http://www.superrodina.cz/2018/03/27/david-frej... , taky p. Frej napsal o zánětech další knížky. Nemám vše přečteno 100% a taky asi zhubne jak kdo (já ne), ale za mě jsou to asi nejlepší knížky k dostání v češtině.

klea81
4. říj 2018

@gabour kuchařka výše taky vychází z Freje a další ch lékařů českých i zahraničních, včetně Margit Slimakové

gabour
4. říj 2018

@klea81 Už na ni koukám, ráda budu mít další názory a další možnosti pomoci léčby. Děkuju.

klea81
4. říj 2018

@gabour s ní určitě zhubneš i ty, manžel dal 12 kg, kamarádka 15 kg a není k tomu potřeba žádná dieta, ale jen správný výběr potravin ;o)

klea81
4. říj 2018

@urtica TČM je bezva, ale zejména ve fázi prevence, jak už jsou potíže je potřeba kombinovat východní i západní medicínu

urtica
4. říj 2018

@klea81 Vždycky samozřejmě záleží na konkrétním případu, ale osobně mám s TČM i stravováním dle TČM dobrou zkušenost i v případě léčby...

klea81
4. říj 2018

@urtica já to řešila v rodině, takže nám se tak 100% jen TČM nepodařilo a teď mi to vysvětlovala i paní co diagnostiku podle TČM dělá, že je to dost individuální, že někomu to nezabere vůbec, jinému hned, popř. že po týdnu mění jednotlivé směsy bylin, dokud nenajdou co funguje, což být pacient, tak se asi nedoplatím

klea81
4. říj 2018

@urtica určitě souhlasím s jídelníčkem, co rozlišuje potraviny vhodné v létě a v zimě...to mi naprosto sedí

urtica
4. říj 2018

@klea81 Jj, ono hodně záleží i na konkrétním terapeutovi, zda je správně udělaná diagnostika atd., určitě není TČM všespásná - jako žádná metoda

klea81
4. říj 2018

@urtica ono je to stejně všechno psychosomatika, takže ideálně začít od hlavy ;o)

gabour
4. říj 2018

@klea81 Mně o hubnutí nejde, chci se nejdřív hlavně uzdravit, pak budu řešit estetiku 😀. Zatím se s jídelníčkem sžívám, "jedu" podle něj 3 měsíce a už se začínám cítit líp. Naučila jsem se nespěchat 🙂. A moc děkuju za tip na tu knihu, vypadá zajímavě.

klea81
4. říj 2018

@gabour klidně pak napiš do sz, jestli splnila tvá očekávání a hlavně jestli ti pomohla, minimálně cholesterol, cukr a tlak půjde dolů ;o) Hlavně je super, že ty recepty jsou pro celou rodinu, včetně děti 1+, takže nemusíš nic vařit zvlášť

odula
autor
4. říj 2018

děkuju všem !!! mrknu do všech odkazu. ale obávám se že určitě ještě vylezou nějaký otázky ;)

klea81
4. říj 2018

@odula ptej se ;o)