13 let spolu a cítím se opuštěně, nemilovaně

lendast
12. říj 2014

Holky poraďte, jak mám vysvětlit chlapovi, že ženská (já) potřebuje taky někdy něžný a hýčkavý chování? Sama přesně nedovedu formulovat co konkrétně mě chybí abych ho nakopla. Na druhou stranu, jak můžu pak mít z něčeho radost a pocit štěstí, když bych mu všechno měla nadiktovat a radit!? Jsme spolu už 13let, poslední 2 roky, co jsem na mateřské, se vídáme jen o víkendech (jeho pracovní povinnosti). Už pár týdnů mi po jeho odjezdu zpět do práce je smutno na duši. Ne ale po něm ale po něčem na co bych se mohla těšit další víkend..... Hold doma vládne rutina jak hrom. Už to možná není ani rutina ale mám pocit, že jsme si ukradení..... On pořád nechápe co furt řeším a když mu to takto na rovinu vyklopím, urazí se a zná jediný řešení - konec.... Pak ale zase s fňukáním přijde a ptá se na to samo od začátku - začarovanej kruh bez výsledku.
Poraďte jak to vyřešit, už nějak ztrácím sílu.

pulecp
25. zář 2015

@strunas Nevím, v jalé situaci přesně jste, ale na "nudě" mají většinou podíl oba partneři. Z různých důvodů. A mnohdy taky kvůli tomu, že oba očekávají něco od toho druhého, říkajísi, proč zrovna já bych měl/měla něco dělat, vymýšlet... Polož si otázku co chceš? Jak chceš aby to bylo? A potom co pro to můžeš udělat? Je spousta možností, pokud oba partneři chtějí (to je otázka). Pokud jste se "blokli", dej jasně najevo, že se Ti to tak nelíbí a že chceš situaci (společně) změnit. Zeptej se ho, jestli se chce podílet na (hledání) řešení. Pokud ano (a bude to myslet vážně), určitě najdete cestu ven. Pokud ne, nemá cenu se tím zabývat, případně hledej jinde.

guinea
25. zář 2015

@strunas Můžeš to upřesnit? Myslím syn duplikát - že ti nevěnuje vůbec pozornost? Mému synkovi jsou tři měsíce a ráda bych věděla, jestli tohle jde nějak ovlivnit výchovou...

smallinka
26. zář 2015

Máte spolu pravidelný sex? Řešíte spolu problémy? Nebo si je necháváte každý pro sebe? Prostě komunikujete spolu? Plánujete společně do budoucna?
Nebo si každý žijete svůj život?

pavlinar
2. říj 2015

Mě by zajímalo, jestli byl takový vždy, nebo se změnil až po letech. Pokud je někdo "dřevo" na empatii, vyjadřování citů, nesexulní manzlení, povídání atd.. odjakživa, tak s tím si ho přece druhý vybral za partnera. Pokud ochladl během let, tak se na tom jistě dá zapracovat 🙂

strunas
2. říj 2015

@smallinka moc intimní otázky

strunas
2. říj 2015

@pavlinar ochladne láska všeho druhu

strunas
2. říj 2015

@pulecp nevím kolik ti je let a odkud bereš zkušenosti ty jsou však jiné přesto děkuji

smallinka
2. říj 2015

@strunas tak nečekám že mi na ně odpovíte. Ani mě to nijak nezajímá. Spíš si odpovězte s manželem mezi sebou. ..chtěla jsem jen napsat, že pokud spolu nekomunikujete ani intimně pravidelně tak to nemůže bez toho milostný vztah fungovat. Nevím zda je to Váš případ, to si přeberte v hlavě sama 🙂

pulecp
4. říj 2015

@strunas Zítra je mi 49, zkušenosti mám ze dvou manželství a jednoho rozvodu a taky z několika let terapií, 23 let práce s středoškoláky s tělesným postižením. To, co jsem psal, jsou (podle mne) celkem obecně platné věci. Můžeš mít zkušenosti jiné, ale spíš i myslím, že když dovysvětlím konkr étní bod, nebudeme se moc lišit. V čem z toho, co jsem napsal, se lišíme? Pokusím se podat to přesněji (ono pár vět většinou neřekne vše důležité).

obloha78
3. pro 2020

@1kacaba1 to jsme na tom stejně