Dotaz ohledně bývalé přítelkyně. Jak byste se k tomu postavili?

26. dub 2024

Mám dotaz,jak byste se postavili k situaci,kdy žijete 12 let s přítelem, kdy on má dcery 14,16 let z předchozího vztahu a já dceru 18 taktéž z předchozího.Nastal čas plesů a má dcera měla svůj maturitní ples,kdy jsme tam šli já s přítelem automaticky, že ke mě prostě patří a nijak dál to neřešili a nikdo neměl problem.O několik dnů později se konal imatrikulační ples dcery od přítele.Nebyla jsem pozvána.Pry je nedostatek lístků atdatd...samé výmluvy.Ptala jsem se přítele,že by bylo docela vhodné,abychom šli spolu,když jsme spolu šli i na ples mé dcery a jelikož máme tříletého syna a nikam moc nechodíme,že bychom si vyšli aspoň trochu do společnosti(na plese dcery byl s námi,na tom dalším jsem se snažila sehnat hlídání,abychom mohli být trochu spolu)A tak nějak mám dojem,že ples je věc,kde byste měl vyvést svou drahou polovičku..🤷Bohužel,bylo mi toto přání zamítnuto,evidentně si tam jeho dcera přála pouze maminku a tatínka (myslím,že dlouhodobemu přítelovi od maminky se tam prostě jít nechtělo a tím pádem ona nechtěla,aby tam byla sama),takže Černého Petra jsem dostala já,že zůstanu doma i když bych velice ráda šla.Byla jsem smutná a naštvaná jak to mám chápat,ale hlavně mě naštval postoj přítele,který se za mě nepostavil a neřekl,že žije už 12 let se mnou,tak není důvod,abych tam nešla jako jeho doprovod.Nechci znít jako nějaká zla macecha,ale veškeré ty léta k nám holky pravidelně chodi,opravdu s nimi chodíme na výlety,vyvařuji,nádobí jak po mejdanu,když odejdou hodinu tu s dcerou po nich uklizime..myslím,že péče tu mají u nás ažaz..a nikdy jim tu nic nechybělo..🤷Výsledkem tedy bylo,že na ples odešel přítel sám,kde se sešel s bývalou přítelkyní před plesem a celý ples strávili spolu,kdy společně i odešli.Smutne je i to,že ta jeho dcera nepozvala dokonce ani svoji vlastní sestru,protože na ní neustále nadává,že je hloupá a nemají se moc v lásce.Me by jen zajímalo,jak byste se k tomuto postavili vy..zda je to v pořádku?Nebo jak byste to brali?Myslím,že tohle chování třeba v počátcích rozchodu bych pochopila,ale když už jsou od sebe přes 12 let..tak mě mrzí,že i ten chlap se za mě nepostavil..ono to pak do dalšího vztahu a let mezi námi dělá ještě větší rozkol..🤔

honatko092
30. dub 2024

Mám rozvedené rodiče od mých 8 let. A kdyby spolu vycházeli a šli by na nějaký můj ples / cokoli jen oni dva a mohli jsme si to užít ve třech, byla bych moc ráda, bylo by to pro mě výjimečné a vůbec by to nebylo nic proti jejich novým partnerům. Takhle šli na každou akci 4 lidi + třeba babičky, byli jsme jak Hujerovi a ještě jsem se modlila, aby nikdo nic nepronesl a neurazil se apod. Já ji chápu, třeba ti pomůže tenhle pohled na věc.

honatko092
30. dub 2024

Ale ty to pořád bereš z pohledu partnerů a vnímáš to, že se tam musí náramně bavit a cukrovat tam spolu. Zkus to brát z pohledu dítěte...potom, co jsi napsala jaké vztahy ve vaší rodině panujou, tak to prostě budete muset dělit na vaši a naši rodinu. To, co ty bys chtěla by fungovalo jen v případě, že byste spolu všichni extrémně dobře vycházeli. Já jsem na svoje akce pozvala vždycky všechny 4 "rodiče", ale viděla jsem, jak mamce vždycky poklesla nálada, když se musela dívat na otce s novou partnerkou, která jí ho přebrala. Neužila jsem si nic pořádně na 100%, protože mi bylo líto mamky. Ale chtěla jsem tam vždycky všechny, protože jsem právě nechtěla nikomu ublížit - a ublížila tím nejvíc sobě. Teď už bych to udělala jinak. Tvoje nevlastní dcera je skvělá, že dává své potřeby na první místo.

ai30
30. dub 2024

@anonym Bejvala a pritomna jste z tveho pohledu, z pohledu dcery je jedna mama a jeden tata. Uz je nam tu jasne uplne vsem, proc bys na ten ples nebyla pozvana listky nelistky. Precti si tu diskusi, precti si, co a jak tu pises a bude ti to jasne taky. Misto rozcilovani se a zarleni se soustred na zlepseni vztahu v rodine, jestli chces, abyste to prestali delit na pritomne a byvale. Nijak jinak sveho cile nedosahnes.

miryp
30. dub 2024

To je pořád dokola - já, já, já. Ty ale nejsi středobodem vesmíru, který musí všichni milovat. Přijetí ze strany nevlastních dětí si musíš zasloužit, to není něco, na co máš automaticky nárok jen proto, že žiješ s jejich otcem. A ani tak nikdy nebudeš rodičem dcery tvého partnera a nikdy nebudeš mít ze strany nevlastní dcery stejných výsad jako její biologická matka. A pokud s tímto neumíš žít, tak si najdi chlapa bez závazků...
A po tisící prvé - předmětný ples nebyla akce pro bývalou, přítomnou ani budoucí partnerku tvého partnera, ani pro něj samotného, byla to akce jeho dcery a jen ona byla oprávněna rozhodnout, kdo tam z vašich slepovaných rodin půjde. Nemohla o tom rozhodovat její matka ani otec a už vůbec ne ty. A ona dala přednost své biologické rodině a přátelům a je to tak zcela v pořádku. A tvůj partner má naštěstí mozek stále na správném místě a absolutně nepřistoupil na hru, že by dceru začal vydírat, že také nepůjde, pokud tě nepozve. Pochopil, kde má být v dané situaci jeho místo...

drep
1. kvě 2024

Uf, sama vim, že být nevlastní rodič často není sranda a je to někdy chůzi po minově poli, ale po přečtení tvých reakcí chápu, proč tě nepozvala a upřímně, zvykej si, pokud jsi taková sebestředná, nepozve tě nejspíš nikdy nikam. A já se jí nedivím.

jijulka
1. kvě 2024

ja nejak nevim, co ti na tohle rict. Jsi netolerantní sobec. Asi jsi cekala jiny odpovedi. Ale je načase zacit se chovat dospele.

michaela666
1. kvě 2024

Samozřejmě víš kolik důležitých momentů je v životě člověka, kdy u sebe chce mít oba rodiče. Změnila bych svůj postoj vůči partnerově předešlé rodině, jinak se taky může stát že nepůjdeš ani na promoce, svatbu, narozeniny jeho vnoučat,... Vždycky když bude muset volit mezi tebou a její matkou, vybere si mámu ( pokud mají dobré vztahy) a já se jí vůbec nedivím.

lenickakl
1. kvě 2024

@ai30 Takovym to nedojde nikdy. I kdyby si to po sobe precetla stokrat. xD

mollyweasley
1. kvě 2024

Ale ona se přece chtěla jít bavit! Ona chtěla ukázat bývalé manželce, o které vlastně celá ta diskuze podle názvu je, jak neskutečně ji její bývalý miluje, že ji vyměnil a je super duper šťastný. Na to přece má právo, vždyť je nová partnerka.