Kedy ukončiť vzťah s mamičkiným miláčikom?

zdena12345
2. feb 2016

Rada by som poprosila všetky žienky, ktoré majú to "šťastie" a zaplietli sa s mamičkiným miláčikom, či by mi mohli napísať niečo o priebehu ich vzťahu. Ak skončil, kedy sa rozhodli povedať dosť. Aké to bolo, čo ich k tomu viedlo, po akej dobe, či boli vo vzťahu aj iné problémy okrem svokry, aký je vzťah po rozchode. Ak ešte vzťah trvá, aké boli ústupky, čo bol ochotný partner zmeniť a čo ho k tomu prinútilo. Boli vo vzťahu aj deti?
Ďakujem

ceresnovci
2. feb 2016

Ruky preč od mamičikinho cickáčika. Je to len tvoja strata času, nervov a energie. Ďakovať môžeš neskôr 😉

suchana
2. feb 2016

@zdena12345 Fuu ja síce takú skúsenosť nemám, môj manžel ( síce mu to trochu trvalo) sa svojej mame nakoniec odvážil " vzoprieť" a odvtedy máme kľud🙂 Ale nezávidím ti tvoju situáciu, vačšinou sa tieto vzťahy bohužiaľ happy endom nekončia:-/ Veela síl a chladnú hlavu ti želám.

womankc
2. feb 2016

@zdena12345 ak nie ste maximálne prispôsobivá a ochotná znášať byť "druhá" tak hneď .....

mimikas
2. feb 2016

Ak ti vadi byt v poradi druha, nerespektovana, ta neschopna co nic nevie tak ukonci to hned. takyto chlapy nie su dobry na rodinny zivot, oni su vychovany aby boli detmi cely ich zivot.

zuke
2. feb 2016

potvrdzujem nazory napisane vyssie, zial ked su v manzelstve aj deti, nie je to take lahke. Ale je to nekonecny boj :(

stepanka274
2. feb 2016

Ja som si zacala s mamickinym milacikom, ktoremu ale mama zomrela, pre neho uz ina zena neexistuje, len ja, je to uz takmer 20 rokov

zdena12345
autor
2. feb 2016

dakujem za reakcie, no mna by zaujímali konkrétnejšie dovody a príklady zo života, prípadne sa trošku viac rozpísať o situácii

mimikas
2. feb 2016

@zdena12345 chces priklad zo zivota: napriklad ked ti svokrovci daju datum kedy mzoes ist na dovolenku zo svopjim partnerom aj ked si ju platis sama, ked nemas volnu sobotu lebo tvoja svokra ti spravi program, ked ta tvoja svokra vola hen ta 🙂 to su take pekne dovody ked ti dojde za koho ta maju

mawka
2. feb 2016

@zdena12345 ja som priklad ako vysity. pisem aj pre @katarinapekna /dufam, ze som sa nesekla v nicku/ 🙂
bol to 5 rocny doslova BOJ, nie vztah. este nedavno som tomu davala sancu lebo urobil nieco, na co sa nevedel odhodlat - opustit pracu zo zdrav. dovodov a aby mohol byt s nami /u nas mohol mat po znamosti cistu, lepsie platenu a hned/, vypoved sice dal, ale predvcerom mi povedal, ze nebudeme pokracovat. ze ostava tam. doma. u mamy. co ti viac mam dodat k tomu?
dospely chlap.
a este sa obhajoval tym, ze aj tak nie je pre mna pravy a ze si myslel, ze to zvladne a nezvladol to a je mu to luto. nic viac.
na(ne)stastie, nastala u nas situacia krizova v rodine, nebudem pisat detaily a namiesto toho, aby sa zapojil nejakym sposobom-lebo sa to tykalo ja jeho, tak sa otocil chrbtom. tu sa ukazalo aky schopny a spolahlivy a zodpovedny by bol. ukazal sa charakter. kym ludia okolo sa prirodzene zapojili pomoct v tejto situacii, tak od srdca, ludsky, aj len znami, nielen blizki priatelia, on neurobil nic. on to vzal. zbabelo. chrapunsky. nech je tebe a ostatnym babam, ktore maju co do cinenia s mamickarom poucenim, ze na 99% sa taky vztah rozpadne a to zvysne 1% je zazrak.
drzim palce. vykasli sa na to, kym je cas. kym ti utecie par rokov, pocas ktorych si mohla urobit ine veci a zit krajsie a lepsie. chapem ten pocit, ked si povies, ale ze on je vlastne fajn clovek, lubim ho, atd.... ale tito chlapi nelubia nas. nie sme na prvom mieste.
ako povedal moj kamos, ze ja si zasluzil praveho chlapa. a taky mi neda "dychat" kym nebudem jeho. on si najde mna. nie ja jeho a ani ja nebudem musiet do nicoho tlacit a ani zit s pocitom, ze som druha. a je to velka pravda.

suchana
2. feb 2016

Kým sme to my dobojovali do úspešného konca, boli to konkrétne situácie: Aj ked sme bývali spolu a oni od nás 45 cesty autom vyžadovala každú nedeľu stráviť pol dňa vrátane obeda samozrejme u nich, lebo ona bola zvyknutá aby synovia papali doma. Všetky sviatky tráviť u nich a chodiť s nimi k ich rodičom ( mužovým starým rodicmom. Cez veľkú noc bola zdutá, lebo jej 25 ročný synček ju neprišiel vyšibať. Dovolili sme si ísť na dovolenku. Určovala, aký oblek si má kúpiť a bez nej do obchodu si ho vybrať nesmel. Ked sme prisli k ním, nútila ho, aby si obliekol domáce veci, čo mu ona odložila do skrine, ktoré mal ešte zo strednej školy🙂)) Robilo jej dobre, ked sa tam motal v tých vygajdaných teplákoch... pripadala si ako za starých čias, ked ho mala doma🙂)) No tých situácii bolo milión, to by bolo na dlho.O tom, akú vojnu robila voči mne, len aby ma nechal, ani nevravím, to by bolo na celý román. Bola som pripravená sa s ním rozísť, ale chvalabohu sa spamätal a urobil s ňou poriadky( v našom prípade to bolo aj o jeho otcovi). Roky sme sa nehádali koli ničomu inému, len koli nej a považovala som to v našom vzťahu za neprekonateľný problém, keby sa to nezmenilo, neostala by som s ním. Teraz sme spolu 7 rokov, sme zobratí, máme dcéru a nenávidia nielen mňa, ale aj svojho syna. Lebo mu nevedia odpustiť, že si žije vlastný život a nenechá sa ovládať a manipulovať. Ich nenávisť za to, že sa vzoprel ich tak zožiera, že serú aj na svoje jediné vnúča... Takže vlastne ten náš príbeh skončil happy endom, ale môj muz taký stopercentný mamkin maznáčik nebol.Aj ked bolo to o chlp🙂

dooomca
2. feb 2016

Tiež bol môj partner na mamu dosť naviazaný.. málo sme sa hádali, ale ked, tak kvôli nej...v kuse on: zavolám mame, kde mám toto a toto, podme pozrieť našich neboli sme tam dlho (dva dni), mama pod so mnou dó obchodu kúpiť si rifle a atop bol, ked som bola tehotná a on išiel kupovať väčší byt a mne nič nepovedal a zavolal si mamu a ked som sa to potom dozvedela, tak sme ho išli všetci pozrieť a on sa pýtal mamy na názor, že čo si myslí, či je pekný a tak, tak to ma tak nasralo..a ked sme išli na víkend na chatu, tak sme sa mali ozvať, že ako sme dorazili alebo na druhý deň volala ako sa máme...ja som na to nebola zvyknutá, pretože moja mama býva 800km a toľko sme si nevolali:D...bála som sa, čo to bude, ked sa malý narodí, lebo bývajú ešte aj o barák vedľa, ale po pôrode sa to riadne zmenilo... bývala som častejšie s jehou mamou ja ako on :D...bola som rada, že Filipko tu má starkú aspoň jednu, tak sme sa veľmi zblížili a je to super...svokruša pomôže s malým a aj ked som chorá alebo čo, tak pomôže...nakoniec je to aj super, že býva tak blízko..takže u nás sa to nakoniec dobre skončilo, ale tiež to nebol až taký extrém ako u iných 🙂

majka_ka89
2. feb 2016

@zdena12345 ak Ti môžem poradiť utekaj čím skôr, chlapa nezmeníš, pokiaľ je tam jeho mama a preňho vždy bude ona viac ako ty.
Ja som sa takto trápila 6 rokov vo vzťahu, bola som ešte mladučká, začali sme spolu chodiť na strednej a hovorila si, že veď sme mladý mamina ho podporuje atd. Lenže školu skoncil z VS ho vyhodili /u jeho matky som na vine bola ja a vzdy len ja, aj ked ja som v tom čase bola doma končila 4 ročník OA a on 200km preč/ dôvod vyhodenia bolo jeho hranie Warcraftu po nociach a nechodenie do školy ale to je jedno. Začal pracovať, znova som nebola pri ňom a všetko zle čo sa stalo, za všetko som mohla len ja aj ked som na tom nemala žiadne pričinenie. A ak náhodou došiel na víkend domov a mali sa stretnúť o určitom čase, tak ver alebo nie po 3 hod ako mal prísť som sa vyzliekla a už s ním potom nikam nešla, žiaden telefonat nič, len prichod s tým ze mamicka si zmyslela nákup práve o tejto hodine a on jej siel pomôcť s taškami a nasledne jej pomáhal v kuchyni. Ked sa to stane prvýkrát poviete si, OK ved sa to nebude opakovať :D Chyba stále viac a viac. Nakoniec som odisla na VS a on prišiel za mnou do mesta kde som chodila do skoly ze aj on si tam podal prihlásku, na jednej strane Vás to potesí na druhej zmiešané pocity, lebo co ked ho zas vyrazia, atd. AJ tak bolo chalana znova vyrazili a ja som si to schytala plnou parou od jeho mamy a brata, že za všetko znova môžem ja. Ak sa niečo aj medzi nami stalo, volal vždy svojej mame, akýkoľvek problém medzi nami riešila ona, keď som mu povedala preco nás problém riesi s nou, tak mala by o tom predsa vedieť. Ako poviete si bože to si bola hlúpa, že si s ním bola, áno bola, to viem, ešte ma blb o ruku požiadal a ja hlupa mu povedala áno, no po polroku som tak rýchlo zutekala ako sa dalo. Pretože matka mala nanho mega nároky a všetku zlosť si vybíjal na mne. A aj ked neviem preco som mu na poziadanie o ruku povedala áno, potom bol rozchod velmi skaredý, lebo som mu povedala, že ja nemienim byť v tieni jeho mamy, ktorá na mne hľadá chyby a pred každým o mne hovorí aká som neschopná a ze za to aký ma spackaný život jej synáčik môžem ja.
Čiže moja rada znie, utekaj a neobzeraj sa, len bež preč, lebo dobre tam nikdy nebude ak doteraz nenastala zmena. A zbytočne by si čakala na niečo čo sa nikdy nestane.
Ja mám teraz úžasného milujúceho manžela, dieťa na ceste a plnohodnotný život kde som partnerom a nie fackovacím panákom.

sardinka335
2. feb 2016

Kedy ukončiť takyto vztah? Uz včera bolo neskoro... 😀 😀

cervenaruza123
2. feb 2016

@zdena12345 Myslim, ze ide hlavne o to, ako to vnima partner a ako velmi je maznacik. Mojho muza jeho mamka dost rozmaznavala a obskakovala, on to bral ako prirodzenu vec, ved to tak poznal cely zivot. A ked sme sa spoznali a videla som to, parkrat som sa dost zacudovala a on sa vtedy akoby uvedomil, ze co z neho mamka robi a proste jej nedovoli tolko ho obskakovat, vzoprie sa aj vo veciach, v ktorych by mozno nemusel, len aby to nesklzlo spat tam, kde to bolo. Inak bol a aj je rozumny muz, jeho nazory som poznala, nikdy nevyzadoval specialnu starostlivost odo mna "ako od mamicky" a ak obcas bol nejaky mensi problem, postavil sa k nemu rozumne. Ale ak by utekal k mamicke a nevedel sa jej vzopriet, tak by som vztah ukoncila, nech je aky je, partnerka ma byt povedala by som hlavnou zenou jeho zivota, ako by to bolo, keby on pocuval svoju mamku a ja svojho ocka alebo tak? To nie je partnerstvo. To nech ostane zit navzdy s mamkou.

pribinak
2. feb 2016

@mimikas gramatika strašná, sle svätá pravda co si napisala

zita19
2. feb 2016

@zdena12345 ja som zistila, uz po mesiaci chodenia, ze toto je mamickin maznacik, lebo bez mamickineho odsuhlasenia sme si ani film v kine nemohli vybrat. Tak som to utala. Skusenosti mam len za ten mesiac. Chvalabohu!!!! Ale najzaujimavejsi bol dalsi mesiac, dva, ked mamicka vyvolavala a pokusala sa mi ho naspat nanominovat do priazne roznymi opismi jeho dusevneho trapenia po rozchode, vychvalovanim jeho nekonecne uzasnych vlastnosi, vedomosti, nadherneho vonkajsieho vzhladu a majetkovych pomerov... Ja, slusne vychovana osoba, som toto tisko trpela, az raz pohar pretiekol, poslala som ju skratkou do riti a po 15 minutovych litaniach, ze aka smo nevychovana konecne skoncila nas vztah aj ona 😀

mawka
2. feb 2016

@zita19 to mne sa bude sialene stikutat v blizkej dobe. 😀 lebo viem, ze nema gule jej to povedat, ze nie sme spolu a ked jej to povie, to budu reci typu: Ja som ti to hovorila, Ja som mala pravdu, Pozri sa ako ta znicila, Mas na viac, Co si si myslel ze rozvedena s dvomi deckami, Vyuzila ta,............a tak dalej. a nezabudne, samozrejme, skocit hned vedla k susede, zavolat 4 sestranicam ako vzdy 😀 😀 😀 je schopna vyrobit voodoo babiku a narvat tam vsetky spendliky sveta.
Takze baby, keby som sa tu dlhsi cas neobjavila, tak je na mne praktizovane voodoo a je po mne 😀 😀 😀

lubkavargova1
2. feb 2016

presne to vstihla sardinka.....dievca, toho chlapa radsej prenechaj inej....ja co som mala sa vyjadril "moja mama bude stale na prvom mieste"....taaaaak si ju maj dostal dovi-dopo-dopi....a s radostou prenechany druhej, ktora je terz tehotna a zaziva neskutocnu hanbu lebo vsak je tehotna este skor ako bola svadba, a mamicka to predychava tazko 😀 😀 😀 Ale aj o tom je zivot 😀 😀

zara0201
2. feb 2016

Boze prave som prisla na to ze som asi uplne tupa, prepracovana a vykojena.
Som to pochopila ze vztah s matkinym frajerom.....
😀 😀 😀 😀 😀 😀

zita19
2. feb 2016

@mawka predbehnu ju a napichaj spendliky ty 😀

mawka
2. feb 2016

@lubkavargova1 presne. toto si ja myslim o tom mojom byvalom, ze najde zlate, mile dievcatko, ktore sa necha nabuchat, dotlaci ho do hypoteky a vleti do vsetkeho, co tak strasne odmietal a este zaplace za babou, ktora mala vyriesene byvanie, samostatna, ktora by nebola zavisla na jeho peniazoch. a bude plakat on niekde v krcme na pive, aky ma dosrany zivot a ona tu bude vyplakavat na koniku, akeho chuja si narazila, lebo stale beha okolo maminej rite a ked ma kupit chladnicku na splatky, tak sa psychicky ruti (on aj mamicka).

lubkavargova1
2. feb 2016

@mawka jeeeezkove oci to je ako cez kopirak...minule mi rozkladal jeho bratranec ze co a ako...no presne ako pises....vdakaobohu ze ma osvietilo! 😀

lubkavargova1
2. feb 2016

@zara0201 noooooooooooooo zaujimavakonspiracia by to bola 😅 😅 😅

emily76
2. feb 2016

Mala som 19 a na intraku som varila pre mojho frajera puding..dala som ho do tanierkov, lebo vsak na internate nema clovek pol domacnosti prestahovanu...a on mi hovori.."moja mamina to dava do takych misiek"....a bolo po vztahu 😂😂😂 neviem, preco mi to prislo vtedy take strasne....ale som celkom rada...ak by mal vsetko co urobim porovnavat s mamou...asi by som mu raz oplieskala panvicu o hlavu...😃😃

jodi
2. feb 2016

@zara0201 😀 si ma rozosmiala

laretta
2. feb 2016

@zdena12345

velmi zalezi od kazdeho vztahu, o co presne ide. Kamaratkin manzel kazdy bozi den telefonuje s mamou. Samozrejme jej to vadilo ale teraz sa nejako adaptovali jeden na druheho a jednoducho on sa snazi si tento telefonat vyriesit pocas dna, cestou domov aby potom uz nezdrzoval ked je s manzelkou a tak ju to netrapi. Nastastie byvaju inde, nie tak blizko aby mohli hocikedy pribehnut, nebodaj aby on tam chodil po praci alebo tak.
Zalezi aj ako daleko ste od seba, ci mamicka moze zasahovat do vasho zivota priamo, pribehnut hocikedy na navstevu atd. lebo tie ostatne veci sa mozu upravit ale najde sa nejaka zlata stredna cesta. 😉

mimikas
2. feb 2016

@pribinak ja mam trosku problem s gramatikou 😀 ale ja za to naozaj nemozem, niektore veci neovplyvnis , ale inak blba nie som 🙂

mawka
2. feb 2016

@mimikas no, ked to tak sledujem a predstavujem si, ze sa budu mojmu snyovi dysgrafikovi smiat v diskusiach alebo ho vecne napominat bez toho, aby vedeli, o co ide, tiez mi to nie je jedno.
kasli na to. ty vies. mozno nie si slovenka, mozno mas dysgrafiu a mozno nieco ine, co tu ini netusia, ale tebe to moze byt uplne fuk 😉

pribinak
2. feb 2016

@mimikas ved som napisala, ze tvoj nazor sa mi paci