Manželova rodina se o nás nezajímá

novela123
4. kvě 2016

...s manželem jsme spolu 2 roky...jeho rodina je veliká, má spoustu sourozenců, tetiček, strýčků,. atp....problém je ten, že mám pocit že ze strany jeho rodiny je taková nějaká "podpora" nás absolutně nulová.....a to mě strašně mrzí...bydlíme spolu cca 150 km od jeho rodiny, jsme blíže té mojí...každopádně už při plánování svatby- celá byla v naší režii, jak finančně, ta organizačně...tak moji rodiče se snažili zapojovat, pomoct, hrozně je to bavilo...jeho rodina prostě jen přijela, oslavila, odjela....čekala jsem aspoň otázku, jestli něco nepotřebujeme, nechceme s něčím pomoct...prostě nic..,.pak jsme začali stavět...veškeré práce na stavbě oddřel manžel s mým tatínkem...vím, že jeho rodina to k nám měla dál, ale ani jeden jediný víkend se nenabídli, že by přijeli pomoct...vlastně se ani n
nezeptali, jestli něco potřebujeme....strašně mě jejich přístup mrzí, mám pocit jako by se o nás vůbec nezajímali...a teď když čekáme miminko mě to mrzí o dost víc...jen se zeptají, jak mi je a hotovo....mám obavy, že k nám ani nijak jezdit nebudou ( tak jako doposud) a malý si k nim nevytvoří vztah...a já ho tam pak na sílu například na prázdniny posílat rozhodně nebudu,,,,možná dělám z komára velblouda, ale fakt mě ten jejich přístup moc mrzí....přitom manžel by pro ně udělal první poslední...a odezva z jejich strany žádná...zažil někdo něco podobného?

domca89
4. kvě 2016

Teď to ode mě možná vyzní špatně, ale buďte ráda, co by za to jiní dali, kdyby o tchýni neslyšeli klidně celý rok. Na druhou stranu, dnes je taková doba, že když něco chceš, udělej si to sám. Takže nevidím důvod, proč by měli investovat svoje peníze na to, aby k Vám 150km dojeli, dřeli tam celý víkend na Vašem domě a zase za své jeli domů? Pokud jsou to normální pracující lidi, mají už své odpracované a teď o víkendech prostě chtějí v klidu odpočívat a nabírat sílu před dalším pracovním týdnem. A ne každý touží po tom, lítat sem tam, dálku, dřít na stavbě syna a neustále s něčím pomáhat. Někteří lidé prostě mají rádi svůj klid.

japona
4. kvě 2016

@novela123 Myslím, že proti vám nic nemají, vždyť se zajímají, jak vám je, ale jsou z jiného prostředí, kde se pravděpodobně každý o sebe stara sám. Já je chápu. Proc by vám měli pomáhat se stavbou baráku? To je nějaká povinnost?

rainbow_x
4. kvě 2016

- "celá byla v naší režii, jak finančně, ta organizačně" Byla to Vaše svatba, nevím, proč by Vám jí měl někdo financovat. Když to beru podle sebe, tak já naopak chtěla, aby se rodila jen BAVILA a nedřela tam, nelítala kolem hostů atd.
- Barák si stavíte taky Vy, takže opět nechápu, proč by měli jezdit x kilometrů k vám aby pomohli. Věřím, že mají svých starostí dost.

Nemyslim se, že Vás nemají rádi, jen Vám nepodlézají tak, jak vy by jste si přála. A musím souhlasit, děláte z komára velblouda.

verka4d
4. kvě 2016

A proč se jich na to nezkusíte zeptat? Třeba jim nedochází,že vy to tak pociťujete. Oni to určitě nemyslí zle a když vy sami nepožádáte o pomoc,nezmíníte se,tak si třeba říkají,že jste tak spokojení a nestojíte o ně... třeba to vnímají jinak,než vy. A pak,ta dálka je opravdu překážka. Pokud chodí do práce,jsou starší než vy,taky už pak chtějí mít klid. My třeba bydlíme vedle našich,ale kdybysme je vyloženě nepožádali o pomoc,třeba hlídání nebo cokoliv,taky by sami nepřišli a nenabídli se,brali by to trochu jako vnucování se. Aspoň máte klid a když něco chcete,tak si řekněte. Určitě vás všechny mají rádi 🙂

rainbow_x
4. kvě 2016

Ještě bych dodala k tomu baráku..je Vaše volba, že to stavíte sami a nedáte to firmě (chápu, každý dle fin. možností. Jsme na tom teď uplně stejně, také stavíme svépomocí a netroufla bych si někoho osočit z toho, že si dovoluje nám tam nejít pomoc..).

sisstin
4. kvě 2016

Prijde mi to zvlastni takovy pozadavky 😕 pritel rekonstruuje dum, pomaha mu jeho tatka, ale nenapadlo by me, ze by jako moji rodice meli jezdit 60 km sem a nejak se angazovat. Kdyz jsem se vdavala s exmanzelem, svatbu jsme si organizovali a platili celou sami, opet by me nenapadlo, ze by nekdo mel pomahat. Nasi pomahaji treba tak, ze mi pres vikendy hlidaji syna (syn tam chce) a tchyne ho zas vozi do skoly, kdyz muze. Nebo tam muzeme v nedeli prijet na obed (nemusim varit), moje mamka mi zas obcas neco koupi pro deti. Ale ze bych premyslela tak, ze nasi nebo tchanovci neco musi a kdyz to delaji jedni, tak musi i druzi, to teda fakt ne 😕

novela123
autor
4. kvě 2016

@rainbow_x to o svatbě jsem zmínila schválně tak, aby s nikdo nemyslel, že jsem čekala, že nám ji zaplatí, zorganizují...

zuzineckah
4. kvě 2016

@sisstin tak zakladatelka taky nepsala, že někdo něco musí. Jen napsala, že jí je líto, že z té druhé strany nepřijde ani pokus o zájem. Já chápu jako to myslela a taky chápu, že ji to mrzí.

novela123
autor
4. kvě 2016

a je asi fakt, že to zveličuju, jsem zvyknutá, že u nás si jako rodina hodně pomáháme, proto mě ten jejich přístup mrzí..je fakt, že mají pocit, že všechno zvládáme sami, protože švagrovi jezdí pomáhat docela často....a k nim to mají ještě dál než k nám..tak prostě mě to jen mrzí...

verka4d
4. kvě 2016

Ještě k tomu když mají více dětí,pravděpodobně i vnoučat,nemůže se vše točit jen kolem vás,oni přece taky mají právo na svůj volný čas ,soukromý život a klid.

rainbow_x
4. kvě 2016

@novela123 A co si o tom zkusit promluvit přímo s nima? 🙂

kamino
4. kvě 2016

@domca89
@japona Doufam, ze to nevyzni spatne, ale kdyz ctu reakce o tom, ze neni povinnost pomahat.. ano neni a pak se ale nedivme, ze je tolik opustenych senioru.. je mi z toho smutno.. pokud nebude platit pomuzu tobe, pomuzes mne, tak to tu nemuze fungovat a pak jsou vztahy takove jake jsou..

novela123
autor
4. kvě 2016

@zuzineckah díky za pochopení...právě jsem to chtěla napsat...mrzí mě, že když jsem stavěli, tak se ani pomalu nezeptali jak jsme daleko, jak nám to jde...prostě nic..neočekávala jsem, že k nám budou každý víkend jezdit a dřít se...ale aspoň malý zájem by potěšil

japona
4. kvě 2016

@novela123 No me to přišlo, jako povzdechnuti, že jste to museli platit vy..

Mate normální rodinu. Těžko některý z manželovych sourozencu či jiných příbuzných bude jezdit 150km, aby vám hakovali na stavbě.. to se na me nezlobte, ale kdyby to chtěl někdo po me, tak mu řeknu, ať si někoho najme, že čas strávím jinak.. na druhou stranu by me ani nenapadlo tohle po někom chtít..

sisstin
4. kvě 2016

@zuzineckah tak ja tohle vubec neresim, abych pravdu rekla, nemam potrebu se stykat ani s nasima ani s tchanovcema, delam to jen kvuli detem 😉

reinne
4. kvě 2016

Tady se pravděpodobně setkávají dva světy, zcela jiné fungování původních rodin. To co ve Vaší rodině je samozřejmé v té manželově prostě samozřejmé není a možná by to brali tchán s tchýní jako vměšování do záležitostí osobních Vás a jejich syna. Já bych se tím netrápila. Člověk musí přijmout fakt, že obě rodiny fungují jinak a nesoudit a nehodnotit. Já to osobně vidím i u takových detailů jako je vaření. Co je pro jedny slavnostní oběd, je pro druhé obyčejné jídlo. To jen pro ilustraci. Nešla bych do takových extrému jako neposílat děti na prázdniny, pokud budou mít babička a dědeček zájem.
Pokud něco člověk něco potřebuje není jednodušší cesty, než o to požádat.
Nicméně od doby, kdy jsme přijmula fakt, že moje rodina a rodina mého manžela fungují zcela odlišně, tak si myslím je život jednodušší. Za mě je skutečně dobré pravidlo nesoudit, nehodnotit

novela123
autor
4. kvě 2016

PROSÍM VŠECHNY- neřekla jsem, že někdo něco MUSÍ......naopak, všechno děláme sami, jen jsem řekla, že mě mrzí jejich absolutní nezájem..nečekala jsem, že svatbu mi zacálují a zorganizují,a ni jsem to po nikom nechtěla, ale potěšila by mě i jen řečnická otázka "nepotřebujete s něčím pomoct", stejně jako se stavbou a s vnoučetem....nejsem žádný rozmazlený spratek, který očekává, že mu všechno spadne do klína a vše se točí kolem mě...ale jak už jsem psala, naše rodina funguje trochu jinak, proto jsme z chování manželovi rodiny krapet rozpačitá...to je vše..

domca89
4. kvě 2016

@kamino Pozor, mě nedělá problém si k sobě vzít rodiče, protože jsou nemohoucí a nedokážou se o sebe postarat. Ale třeba nemůžu, od dejme tomu 60ti letých rodičů očekávat, že po práci ještě dřepnou do auta, pojedou 150km a budou se celý víkend dřít na mém domě, aby se v neděli sbalili, jeli zpět a v pondělí hned zase do práce.

pajula123
4. kvě 2016

posílám SZ...

zuzineckah
4. kvě 2016

@novela123 rozumím ti, už z tvého příspěvku je zcela zřejmé, co tě trápí. Vůbec nechápu jak z toho někdo mohl vydedukovat, že pomoc automaticky očekáváte, nebo že snad kvůli tomu někoho osočuješ, přehnaně něco očekáváš, či považuješ pomoc vám za jejich povinnost... Jen zírám, co si kdo je schopen dovodit za závěry 😨

Poradila bych ti povznést se nad to. Patrně to u nich v rodině funguje prostě jinak. Druhá cesta je opatrně to nadhodit - třeba stylem "nechtěli byste se přijet podívat jak jsme se stavbou daleko?" a viděla bys reakci. Třeba by je to nadchlo. Třeba by se kroutili. Ale aspoň bys měla jasno 🙂

rainbow_x
4. kvě 2016

Trápíte se něčím, co jste ani nezkoušela vyřešit. Pak těžko radit.

japona
4. kvě 2016

@kamino Ono je pomoc a pomoc. Něco jiného je pohlídat dítě, někoho někam odvézt či zarídit. Ale chtít po někom, aby víkendy trávil na stavbě, kterou ma 150km od baráku?

pajula123
4. kvě 2016

@rainbow_x V některých rodinách nelze řešit...jsou natolik rozdílné, že pochopení není...

pajula123
4. kvě 2016

@japona Někdy stačí jen projevit zájem, zeptat se...

zuzineckah
4. kvě 2016

@sisstin ale ona to řeší 🙂 Proto to napsala a už z prvního příspěvku je tedy jasné, že její rodina funguje jinak jako tvá. Takže se jí nemůžeš divit a myslím si, že radit už vůbec - nemyslím to nijak špatně, jen mi přijde, že žijete co se týče tohohle v naprosto jiném režimu 🙂

digydigy
4. kvě 2016

Každá rodina funguje jinak. Někde společně pracují - na něčím baráku, na poli, na přípravách všeho možného, jinde si každý jede na sebe a na toho, kdo požádá o pomoc, hledí jako na neschopného. Další velmi rádi pomůžou, ale musíte o pomoc požádat, protože se neradi vnucují. Proberte to s manželem, on v té rodině vyrůstal a ví nejlíp, jak to tam chodí. A pak byste se mohli zamyslet nad tím, jak to bude jednou u vás doma - pokud vy budete poskakovat kolem dětí, dáte jim první poslední a manžel ne, mohlo by vám to vadit.

sisstin
4. kvě 2016

@zuzineckah tak jsem to asi spatne pochopila, opravdu mi prislo, ze si stezuje, ze tchanovci narozdil od rodicu neplati a nemakaji na jejich dome 😉

rainbow_x
4. kvě 2016

@pajula123 Myslím si, že tady by stačilo se o tom tchánovcům zmínit, říct jim co mám na srdci, třeba by pak taky změnili chování vůči nim. Teď třeba ani netuší, že je něco "špatně" Mluvit,mluvit,mluvit..

rainbow_x
4. kvě 2016

@sisstin Ono to tak totiž vyznělo 🙂

novela123
autor
4. kvě 2016

s tchánovcema jsem to řešila jednou, to když je moji rodiče před svatbou pozvali na víkend, aby se poznali, v té době jsme koupili pozemek, tak jsem i chtěla aby viděli, kde teda jejich syn bude žít a ta....a moc se na to tehdy netvářili, pořád že je to daleko (což chápu, ale není to přes půl světa, a jak jsem řekla, tchýně už je 10 let žena v domácnosti, auto mají, zdravotně jsou na tom výborně)...kdežto cca 3 měsíce před tou plánovanou návštěvou se ženil manželův bratr, ke kterému to mají mnohem dál a kvůli svatbě a pomoci na svatbě tam jezdili co 14 dnů....tak jsem jim řekla, že mě to mrzí, že to tak vnímají...