Odmítnutí testu otcovství. Mám na to právo?

zuzanaraf146
28. říj 2019

Ahoj holky , dost dlouho mě trápí jedna věc blíží se mi termín porodu a taky spousta věcí k řešení s tím přichází. S otcem dítěte nejsme v kontaktu vyhrožoval mi posílal na potrat poté tvrdil ze dítě není jeho během těhotenství jsme měli příležitost 2x jít na genetické testy otcovství z odebrání plodové vody kvůli špatným biochemickym výsledkům, ani jednou se nedostavil pokaždé se na to vykašlal . Výbavu jsem celou kupovala sama cele těhotenství jsem sama proto jsem se rozhodla ze do rodného listu psát jeho jméno nebudu a dělat z něho právoplatného rodiče už vůbec ne . Stále mám ale pocit ze vyčkává až se malá narodí a potom začne dělat problémy ze chce své dítě , bohužel pro mě už ale bude opravdu pozdě poté vsi bolesti jim způsobené jsem rozhodla ze ho v životě nechceme . Chci se vás zeptat kdyby došlo k tomu ze by se chtěl soudit a zadal o testy otcovství jestli bych to mohla odmítnout . Nebo jaké jsou jeho práva co by mohl dělat za problémy když nebude nikde vedený jako otec . Dekuju předem za každý komentář

j.a.n.i
28. říj 2019

@zuzanaraf146 Pokud to da k soudu, tak ten ty testy nařídí... Dite ma pravo znat otce, takze pokud je biootec, tak ho do rl zapisi, kdyz si za tim pujde. Konec koncu jako otce sveho ditete sis ho vybrala.

widowblack
28. říj 2019

Uplně tě chápu, nezapisuj ho , a uvidiš . Prestaň s ním komunikovat odstrihniho . Myslím si že to dopadne tsk že se na testy vysere - pokud nemá zájem teď tak už jo mít nebude . Třeba za čas potkáš toho pravého a pak se on nechá dopsat do listu. Bylo by fajn kdyby se tu ty jenž mají fajn vztahy a normální rodinné zázemí se ohánět - je to biologický otec a dítě má nárok ho znát - věřte že otec je ten co vychovává a ne ten co splodí , navíc někdy je lepší toho biologického nepředstavovat - lidi se dokáží změnit v pěkný hajzli. My se po roce soudních stání konečně se starší zbavili v rodném listě biologa a že je tam zapsán můj manžel - adopce . Byla sem blbá že sem ho tam zapsala mít možnost nakouknou jen třeba měsíc po porodu do budoucnosti neudělám to . Jsem ted ráda že všechny vazby jsou přetrhány a já i dcera můžeme žít v klidu a bezestrachu že se třeba zjeví vymahači u našich dveří atd .... ( jen příklad)

widowblack
28. říj 2019

@j.a.n.i upřímě někdy se stalvá to že nevybereš ... ne všechny děti se musí plánovat a hlídat ovulace atd .... já poprvý otěhotnila pri prvním šťouchu a ještě sem měla být pod HA ... taky ně posílal na potrat , pak že se postará a budem rodina ... nepostaral a rodina sme nikdy nebyli .

widowblack
28. říj 2019

@widowblack navíc teda doplním že ani starší ho nechtěla znát a poznat . O situaci co a jak věděla od mala a když sme řešili adopci tak se s ním odmítla i seznámit - nepotřebuje znát někoho kdo se na ni vykašlal - slova v té době 10tileté

similenka
28. říj 2019

@widowblack A jak jste se ho prosím zbavili?

similenka
28. říj 2019

@zuzanaraf146 Nezapisuj a uvidíš. Ale pokud bude chtít dělat problémy, opravdu to může dát na soud a přes testy DNA se domoći zápisu v RL. A pokud budeš tvrdit, že on otec není, tak ty testy zaplatíš ty. ...asi 13000. Ale třeba se on na vše vykašle a vy budete mít klid. Pozor, on to může udělat kdykoli....klidně i za 6 let.

jituli84
28. říj 2019

@zuzanaraf146 Děláš dobře pokud ho tam neuvedeš, ikdyž i tak předpokládám, že na tu matriku by s tebou ani nešel, aby uznal otcovství. Bohužel pokud se za pár let rozhodne a bude to řešit soudně asi s tím nic moc neuděláš, na své dítě nárok mít bude. Já upřímně na sveho bio otce si pamatuju jen zřídka a raději nevzpominam, s mámou sme byly samy a když mi bylo 9 let, tak si máma našla přítele a stal s on pro mne otcem, jak již tu bylo řečeno otec není ten kdo zplodí, ale ten který se stará.

widowblack
28. říj 2019

@similenka ozval se po xy letech když holka měla 10.narozeniny - ale to já měla před svatbou a s tím že dáme k soudu po roce manželství ( nutná doba k podání žádosti k osvojení ) žádost že si manžel holku osvojí . A jelikož se on ozval , čímž sem na nemj dostala kontakt tak sem mu oznámila že se budu vdávat , mamžel chce osvojit - to se začal rozčilovat že to teda ne , tak sem mu řekla že to stejně dáme k soudu a pro náš prospěch bude hrat to že se 7 let neozval , planí minimum aliku , a že pokud to soud neodklepne tak šze si necham navýšit alimenty + zpětně doplatit a to by se nedoplatil .... a hlavní roli hrálo to že sem mu řekla že holka o něj nemá zájem , tak to chtěl slyšet od ní - a tak sme se sešli , ona mu to řekla a ? Tak souhlasil protože co by chtěl ? Brát si jí ? 🤣🤣🤣 pěstovat vztah když celej život na ní sral ??? Takže u nás tak a kdybych ho kráva nezapsala do RL tak sem měla po problémech hned a nemusela sem se 11 let strachovat kde co jak se vyvrbí či ukáže a bude si "nárokovat" ps: po porodu sem sním byla jen 3 týdny ve spol domácnosti niky více s takovym hajzlem .... takže ne vždy biologičtí sou tátové 🙃😉

snahnah
28. říj 2019

@zuzanaraf146 Jestli bude dělat tlaky, tak mu oznam, že když se nechá uznat otcem, musí ti vyplatit náklady související s těhotenstvím a porodem (takže si schovávej od všeho účtenky) a kromě výživného na dítě i 2 roky od porodu výživné tobě. Třeba ho to odradí.

j.a.n.i
28. říj 2019

@widowblack Pokud s nekym spim, tak se vzdy muze stat, ze bude otcem pripadneho ditete...

widowblack
28. říj 2019

@j.a.n.i aha tak to jo 😂 proč se teda užívá antikoncepce i když neni 100% to chápu... tak v tom případě svému muži oznámím že to nasouložíme teď po dobu těhotenství - protože to už otěhotnět nemůžu tak ať to má do zásoby na celej život protože nebudu riskovat další těhotenství??? To asi nedává smysl

j.a.n.i
28. říj 2019

@widowblack Bacha, jsou popsany i pripady, kdy se to v těhotenství povedlo.

widowblack
28. říj 2019

@j.a.n.i takže už si hold nezašu*áme ....

j.a.n.i
28. říj 2019

@widowblack Povkej, kdyz je dobry otec pro prvni dítě / deti, tak by byl i pro dalsi, ne

widowblack
28. říj 2019

@j.a.n.i no to třeba by byl ale nevím kde na další děti vzít peníze 😂 , ony malé děti nestojí tolik jako děti větší a větší a větší 😂😂😂 v dnešní době už dvě děti sou extra luxus .... a taky mám jen jedny nervy a mám je ráda , a upřímě mi stačí dětičky cizí když jich mám cca 20-25 kousku tak 4x do týdne na hodinu až dvě na trénincích ( jako trenér) a to věk od předškoláků po puberťáky 🤣🤣🤣 takže já osobně si dětí užiji až až a doma chci mít pak klid

j.a.n.i
29. říj 2019

@widowblack Tak to zas chapu 😁