Otec agresivní narcista. Máte zkušenost?

skarma007
11. únor 2023

Ahoj, nemá tu někdo zkušenosti s otcem narcistou?
Od dětství naši mámu šikanoval a jako děti jsme byli svědky domácího násilí. Co jsme šli do puberty se sestrou, musely jsme držet hubu a krok a nemít své názory, aby nebylo zle. Trestal mě tím, že mě např. rok ignoroval a dělal mi jako dítěti naschvály. Už v dětství nám říkal, že nás nemá rád a že mu jsme u p*dele. Za můj život se se mnou přestal bavit 3x a odepsal mě jako dítě. Momentálně mi začal vyhrožovat podpálením baráku a mámě vyhrožuje, že ji prohodí oknem. Máma je na nějaký mlácení zvyklá i na ten teror. Já mám svoji rodinu, máme s přítelem svůj barák, ale každý den vídáme venku otce (pozemek nám darovala máma a je to stavení, kde se pohybuje i otec, to stavení patří mámě).
Mě jde o to, čeho jsou narcisti schopni, když ztrácí rodinu? Policii do toho tahat nemá smysl, jen to všechno zhorší a ty činy, o kterých otec mluví, udělá.
Máma je tak zmanipulovaná, že od něj jen tak neodejde a zase nechci čekat, až ji někde třeba zabije, pač mu rupnou nervy? Opravdu toho můžou být tito lidi s poruchou osobnosti neboli psychopati schopni? V dětství nám třeba otec rozmlátil pokoj, dveře, mámu x krát uhodil a řval a vyčítal, takže jsem museli být ticho, aby nebylo zle... Mám spíš už strach o mámu, žije ta s ním sama....Teď mámě umřel táta a můj otec mámě děla naschvály a řve na ní nonstop...Samozřejmě jako děti jsme si odnesly sklony k úzkosti a k sebevraždě...O nás tu ale nejde, jde o mámu.

marge_s
11. únor 2023

@skarma007 poradila bych se s nejakou organizaci, ktera se tim zabyva, klidne do zacatku anonymni linka. Oni maji predstavu co je bezpecne a co ne a co muzete vezpecne udelat. Ze je to pruser vis, predstav si, ze byste do toho prostredi treba privedli sve dite… lehce se to rika, za sebe bych zvedla kotvy, ale jak to vymyslet s mamkou bych se fakt poradila. Hned.

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
ja mam zkusenost s narcistickym partnerem.Jedine co muzes udelat je,ze ho uplne odstrihnes.Mame nepomuzes pokud nebude chtit ona sama a jestli si to nechala libit cele vase detstvi tak uz ji asi nepomuze nic.

zmrzlinka
11. únor 2023

@skarma007 pozemek / barák prodat a odstěhovat se od otce co nejdál....A máma musí chtít sama se od něj odstřihnout.

skarma007
autor
11. únor 2023

@marge_s to je dobry nápad, moc děkuji. To mě ani nenapadlo. A přítelem žijeme spolu a máme rocni dceru. Nas otec, kdyz sme byli děti, zakazoval nám se stýkat s rodiči moji mamky a ja chci dceru uchránit, tak bych byla nerada, kdyby se nás otec s mojí dcerou viděl...

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda prave, často ho omlouvala a i ted... Ja jsem ho už odstrihla po tom, co mi ted vyhrožoval, ale jak říkám, mám strach o mamu. Otcovi stoupá agrese ted...

zelenaesmolda
11. únor 2023

@marge_s
problem u obeti manipulatoru je ten,ze i kdyby ji mlatil denne jak zito tak ona je schopna rict,ze se nic nedeje kdyby nekdo zavolal PCR a prisli na kontrolu.A jeste ho bude omlouvat.

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Me zarazi jedna vec-ty mas o ni strach ale ona o vas strach nemela?Mela se v prvni rade postarat ona o vas,abyste v tomhle nemuseli vyrustat.
Bude to znit asi hnusne ale ty nejsi zodpovedna za jeji zivotni volby,ona mela dost casu odejit a nikdy to neudelala,ani kvuli svym detem.V zajmu zachovani dusevniho zdravi sve vlastni rodiny bych je nechala oba hodne daleko a odesla.Tvoje mama taky neni v poradku kdyz si tohle necha libit a ty nechces tenhle vzorec prenest na svoje deti...

skarma007
autor
11. únor 2023

@zmrzlinka ja i dřív nesouhlasila, nechtěla jsem mamy pozemek, ale pak jsem přistoupila a ted jsme postavili barak.... Přítel chce být za dobře, je mu proti srsti být rozhadany, ale on žil v nornalni rodině a neví jaké to je, žít s psychopatem... Kdybychom tu nezili, mame větší klid, to určitě. Mama je prave otcem uz hodně zmanipulovama, takže věří, těm lžím... Ja nevim, kam je tento typ člověka schopen až zajit

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda prave....

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda tohle taky nechápu a mam ji to do ted za zlý, rikala sem ji v dětství, at se s ním rozvede, ať s nim není, že ho nenavidim, jak na nás byl zlý... Prý kvůli nám s nim byla a pořád s ním je a nechapu proc

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Klasicka vymluva obeti dom.nasili.Ve skutecnosti je to jejich slabost a strach cokoliv zmenit.

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda prave...

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Jako fakt ted nechci vyznit nejak hnusne nebo cynicky ale mela bys ji nechat at si to vyresi sama.Je dospela,zodpovedna sama za sebe a ona vas taky nechranila.

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda nad tím přemýšlím dost často a i si říkám, ale máme teď po pohřbu a otec je takhle na ni zlej a mama je psychicky v háji a dost mi to vadí... Ja nevim, kam až otec může zajít a kdy se člověk rozhodně takového člověka opustit? Co tak zlyho by ji musel udělat? Rodiče jsou spolu 34 let

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Tezko rict,co vsechno je schopna tolerovat.Kazdy ma tu hranici jinde.Ja bych ale rekla,ze ted uz ho neopusti kdyz to neudelala za celou dobu a ani kvuli detem.

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda to mas pravdu. Mama normální není, přijde mi psychicky nemocná z prostředí, ve kterém žije tolik let, ale mohla odejit uz davno, kdyz byla těhotná a otec ji sikanoval..nejhorsi je, že otce prave omlouvá a snaží se, abysme byli zadobre... Prave, že to jak pises, to jsem tak i mela doteď. Nechat je byt, ať si v tom zijou... Ale nějak mám v sobě stále ochranitelsky půd vůči mámě.

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda hmmm, toho se prave obávám, že to tak bude... Asi ji opravdu nechat být... Je to ale hrozny...

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Je to hrozne ale ty musis myslet predevsim na svoje deti.

skarma007
autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda ano, to musím. Moc děkuji všem za názory. Jsem ráda, že znám i názory ostatních.

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
Nz,treba ti jeste nekdo napise sve zkusenosti.

bohumilakupkova
11. únor 2023

@skarma007hned jsem si vzpomněla na požár v Bohumíně v roce 2020, kdy přišel otec do bytu svého syna, nali benzín a zapálil. Příčina byla rodinné spory, manželka od něj odešla právě k synovi. Konala se tam zrovna oslava. Zemřel syn, vnuk, snacha a dokonce holka v pokročilém stupni těhotenství. Někdo přelezl na cizí balkon, někdo vyskákal. Hrůza. Takže ano, může toho být schopný.
Zkusila bych možná nějakou organizaci typu Bílý kruh bezpečí nebo Rosa pro oběti domácího násilí. Mohli by mít zkušenost jak na takové cvoky. Myslím, že smrtí vyhrožují všichni násilníci. Jenže někteří to opravdu udělají a to nikdo dopředu nepozná, kdo toho je opravdu schopný. Držím palce, ať to vyřešíte. Obávám se, že jen u PČR byste stejně moc nepochodili. Dokud nic neudělá, nejsou důkazy, máma nebude svědčit proti němu...🙄

skarma007
autor
11. únor 2023

@bohumilakupkova ano, na tohle si vzpomínám a mrazí mě... Otec má v podstate jen naší mamu a moji sestru se synem. Takže kdyby i oni od něj se odvrátili, tak by se muselo něco začít dít... A jelikož psychopati jsou porouchany, opravdu mu může hrabnout. Asi by pro něj byla poslední kapka ti zbylí. Svoji původní rodinu a dětství, tak s tou celou se rozhadal uz v 18...
Moc děkuji, zkusim vaše rady ❤️. Prave, PČR by nic nevyřešila teď. Jen by se přidalo do ohně...

zelenaesmolda
11. únor 2023

@skarma007
a na sestru si taky dovoluje?jak ta se k tomu stavi?

marge_s
11. únor 2023

@zelenaesmolda ja vim. Na druhou stranu je pochopitelne, ze chce aspon neco zkusit, mama je mama 🤷🏾‍♂️

Moc drzim palce

zelenaesmolda
11. únor 2023

@marge_s
Ja to chapu ale taky vim,ze s narcisem jine reseni neexistuje protoze je stahne ke dnu vsechny

jitazaj
12. únor 2023

Zkuste se podívat na jakofenix.cz nebo videa pana Dvořáka na YouTube - Poznejte svého psychopata... Možná byste našli odpovědi jak na otce.

denny27
12. únor 2023

Pokud se otec pohybuje i v místě vašeho bydliště, tak je to těžký, jinak bych radila, zda nemůže maminka jít bydlet k Vám. Nicméně, maminka je dospělá, věřím, že asi i finančně zajištěná, nepomohl by rozvod??

journals
12. únor 2023

Maminku asi nevyřešíš, ale silně by se mi nelíbilo, že v blízkosti někoho takového vyrůstá mé dítě/děti. Dcerka je maličká, ale brzy začne pobírat rozum, jak jí to budeš vysvětlovat? V tomhle bych žít nechtěla

skarma007
autor
12. únor 2023

@zelenaesmolda tak on si dovoluje na kazdyho, ale sestra ho potřebuje, tak je zticha a zmizí domů. Otcovi nesmíme nic říct, a když ano, je zle, ale já se ho právě už prestala bát a pár let se pretvaroval, verila jsem, že se změnil a najednou bum a je po všem. Potřeboval me na pár věcí, proto se pretvaroval a doma na me furt nadával....

skarma007
autor
12. únor 2023

@marge_s děkuji