Přítel s námi tráví málo času

lusinek12
10. lis 2016

Dobry den prisla jsem k vam pro radu jestli mi nekdo poradi zijeme s pritelem 4,5 roku v byte a mame 17m holcicku. Pritel chodi do prace a vraci se az vecer o svatkah a vykendech je porad v praci vubec snami neni. Kdyz se ho zeptat kdy konecne bude snami tak mi odovi ze nevi ma hodne prace a nema cas po praci si zajde do hospody na pivko casto se kvuli tomu hadame ale on proste hospodu neomezi driv chodil pozde domu az pomalu v noci po praci travil hodne casu v hospode a takhle to slo treba cely tyden v kuse uz jsem z toho byla nestastna tak jsem si o tom promluvily tedka uz chodi jen obden abych pravdu rekla driv jsem to neresila ale od te doby co mame malou tak uz mi to vadi hodne. Kdyz prijde z prace tak se vykoupe naji a jde si sednout k pocitaci.. no abych pravdu rekla tak je uplne nepouzitelny kdyz si lehne do gauce tak spi.. jak je unaveny z prace rikam mu porad aby si odpocinul ale on porad jen prace... uz ani nepamatuji kdy byl snami doma.. co se tice sexu tak asi jak kdy kdyz nei hodne unaveny a neusne mi.. holky prosim o pomoc jak by jste to resily vy kdyby jste mely doma chlapa ktery je porad v praci a pomalu na vas nema vubec cas.. vubec neni doma a s malou by jste byli porad sami... :(

jirikova
10. lis 2016

@lusinek12 taky mám muže, který je hodně v práci (nechodí domů před 7 večer, je na vedoucí pozici), ale neexistuje, aby místo volného času s námi trávil čas radši v hospodě. Samozřejmě jednou za čas (1x za čtvrt roku) vyrazí, ale aby chodil obden? To bych mu netolerovala, jednou má nějaké závazky a už není jen sám za sebe.. Měla sis to nastavit ještě předtím, než jste měli dítě, nevím co teď zmůžeš a změníš. Chtít musí hlavně on. Pokud jemu to takhle vyhovuje, ani když se postavíš na hlavu, tak to nezměníš. Asi ho ten čas s Vámi nijak nenaplňuje, jinak by sám stál o to být s vámi a ne v hospodě. Upřímně bych s takovým člověkem žít nemohla a už vůbec bych si s ním nepořizovala dítě..teď už ti moc voleb nezbývá. Říct mu to narovinu, co ti vadí a pak čekat, jak on se k tomu postaví. A pokud se nic nezmění, já bych odešla. Protože k čemu ti takový "partner" je?

lusinek12
autor
10. lis 2016

No co se tice hodpody tak tam chodil porad proto jsme se kvuli tomu hodne hadaly casto ale nikdy to nekam nevedlo proste hodpodu ja mu prej zakazovat nebudu prijde mi ze se ma lip nekde jinde nez snami uz mi kolikrat rekl ze se tu snami nudi... Hodne me to od nej mrzi uz jsem si od nej hodne hnusnych slov vyslechla a nevim jak si to mam prebrat jestli to rekl ze bych nastvanej nebo jestli to tak citil... napr. ze je semnou jen kvuli maly me ma spis jen jako uklizecku abych mu doma uvarila a vyprala spodary... bydlime uz 4,5 roku v byte rozdelanym a uz se asi ani nedockam ze to tu nikdy bude hotove.. nekdy mu proste vubec nerozumim... Tedka co napisu tak si asi budete myslet jak jsem blba ale naivne jsme si myslela ze dite ho zmeni ze bude vic snami a nebude tak casto uz chodit do hospody dneska uz se tukam na hlavu jak jsem byla blba...

kkubikula
10. lis 2016

Taky mam chlapa,ktery je kazdy den dlouho v praci.ma firmu.jsem si za ty roku zvykla.vikendy se venuje nam.casto jezdime na vikendove pobyty,dovolene.osobne mi to tak vyhovuje.jsme podobne povahy,tak bychom spolu nevydrzeli.Do hospody nechodi ( naposledy byl v breznu). Nekdy ho uz sama posilam. Omlouvam se,ze to tak napisu,ale z okoli znam jen jeden par,ktery ztmelilo dite. Rozhodne bych to resila uz mnohem driv a ne az mam dite a jsem na neho sama. V 18ti jsem mela kluka,ktery byl vecne v hospode. Doted si pamatuji ten "hospodsky oder".Pokud se nechce "zmenit",tak vidim jedine reseni....anebo to dal tolerovat a fnukat nad zivotem.

kokina90
10. lis 2016

Uprimne ti musim rict, ze si myslim, ze na 99procent je s tebou, ze musi a bude asi trochu primitivek podle vseho.Znam taky par a borec nechodi vubec z prace skoro dom, protoze ho to tam proste nebavi, taky maji dite. Se divim, zes chtela dite s nekym koho je hlavni konicek hospoda.No urcite se tezko uz muze zmenit.Vidim to tak , ze to nedopadne jednou moc dobre.

lusinek12
autor
10. lis 2016

tak kdyz se po 4,5 letech nezmenil tak tezko se tedka zmeni.. muzu si za to sama.. a lituji toho ze snim mam dite ale tedka uz stim tezko neco udelam miluji sve dite a udelam vsechno nasvete aby bylo spokojene... jen nechapu u nej proc si toho nevazi ze ma rodinu ja kazdy den varim a uklizim ma kazdy den ciste vyprane pradlo uz jednou o rodinu prisel a co mi rikal ze ho to moc mrzi ale podle toho co ted dela me tak je mu to asi jedno ze muze prijit po druhe o rodinu... :(

kokina90
10. lis 2016

Nejspis bude asi hodne mlady jeste i ne?

luciiinka87
10. lis 2016

Manzel mel taky praci, kdy denne odjizdel v sedm rano do prace a vracel se nejdrive v pul sedme vecer. Vikendy tedy ne. Prijel domu uplne vyrizeny, bez nalady, sama depka, ze nema na nic prostor. Mala mu vadila, protoze nemel potrebny cas pro sebe, vecne ji okrikoval, kdyz si hrala nahlas nebo ho tahala, at si jde hrat s ni. Jedine, o co mel zajem, byly hry na pocitaci. Do hospody chodil jednou za 14 dni o vikendu, nasledujici den nefungoval a jen spal. Ted ma praci, kdy jezdi denne domu v pul ctvrty a jeho pristup je naprosto odlisny. Venuje se dceri, travi s ni hodne casu, zacali spolu hrat stolni hry, atd... V hospode byl ted po 2 mesicich. Rekla bych, ze pokud tvuj partner v praci musi byt, ma to nakazane, tak se mu nedivim, ze proste ma tendence mizet pryc a vypnout. V praci zaprah, doma zaprah. Pokud je v praci vicemene z vlastni vule, je neco spatne mezi vami a resila bych to tedy s nim. My mamy to nemame s detma doma uplne lehke, nejednou je to na hlavu, ale chlap, co dre jako kun v praci a jeste ma doma ditko, co ho nenecha ani o samote uprdnout, je docela chudak. Kazdy clovek potrebuje mit trochu casu sam pro sebe, jinak se casem z toho kolotoce zblazni.

lusinek12
autor
10. lis 2016

pritelovi je 27let a me je 23let pritel chodi do prace cely tyden a co se tice svatku a vykend tak to ma praci mimo kde si prividelava takze to je jeho stavba... chodi tam aby vydelal nejake penize bokem a mely se lip.. je pravda ze jednou z prace sel rovnou do hospody po tel. jsme se pohadaly ze neni zase doma tak prisel domu nasranej 3hod rano a znova jsme se pohadaly... pritel mi rekl ze toho ma moc ze zacal nejakou svou stavbi a ze je totalne v prdeli z nervama ze nevi co ma delat pac ten chlap mu nezaplatil takze prisel o penize proto chodi hospody aby se odreagoval a ja porad jen piskuji ze vim o zivote uplny hovno! chapu ze toho ma moc a potrebuje take vypnout tak proto chodi do hospody u piva si odpocine ale ma tu nejakou rodinu se kterou vunec neni ja jsem s malou porad ani nwm kdy jsem si odpocinula nemam zadne hlidani rodice mam 100km daleko a snima se vidam 1-2 do roka ani to ne.... doma mi s nicim nepomuze... a kdyz nestiham a mam doma bordel tak me jeste serve co delam cely den doma ze nemam ani cas uklidit... ale ze je to obcas s malou narocne tak to uz nevidi... :(

jirikova
10. lis 2016

@lusinek12 je to buran a ty si to necháš líbit. Dokud si nezačneš vážit sama sebe, nic se nezmění.

luciiinka87
10. lis 2016

@lusinek12 nediv se mu. Muzskej nevi , co obnasi den s ditetem. Ja mela to same, zavidel mi, ze jsem doma a mam pro sebe tak spooooustu casu, ze si odpocnu a jemu ze nedame ani pitomou pulhodku. Pak byl nucen byt s malou sam a procitnul. A to nemluvim o tom, ze ja si s malou hrala a on si jen sednul k PC a ji nechal ladem. Ale mala mu nedala 5 minut v kuse, vsak to znas, tuhle piti, tuhle podat tohle, tuhle neco opravit. Chlapi to vidi zkreslene, proste jsme doma, oni nas zivi a za to musime byt supr matky, hospodynky, kucharky a jeste se nejlepe pro nej denne vyfiknout a namalovat :D Teda, abych nehanila, jsou i muzi, co zenskou za tohle umi ocenit.

scvrcek
10. lis 2016

Jsi mlada, mas sanci si najit chlapa, kterej za neco stoji... Proc s timhle chlapem vubec jsi? Neverim, ze by se zmenil, bohuzel..

alemari
10. lis 2016

@lusinek12 finančně tě s mslou zajistí? Vydělává na rekonstrukci, stavdu či byt?

lusinek12
autor
10. lis 2016

jj financne nas zajisti nemuzu rict ze by mi penize nedaval... kdyz nemam tak mi vzdicky penize da penize na rekonstukci byli ale utratily se pokazde mi rekne o vykendu dodelam tu koupelnu uz jsem se domluvil s klukama ze mi pomuzou ale stejnak nic se tu nedela.. pak kuchyni bych mol o vykendu dodelat ale kdyz prijde vykend tak se mu nechce... prace tu stoji a nikdo neni schopny to tu dodelat kdybych to umela tak i to udelam sama a cely byt by uz davno byl hotovy...

koordinatorka_odboje
10. lis 2016

Ten musi mit ale penez, ze si muze dovolit porad vysedavat v hospode! 😀
Znma takove stamgast a duvod je opravdu ten, ze se doma nudi, nebavi je to se zenou. Reseni je zacit u sebe, zamyslet se, co by ho doma bavilo, poskytnout mu primerenou konverzaci a zabavu, treba nakoupit pivni specialy a udelat domaci kost? Kdyz je ten fanousek piva. Proste zjistit jestli je to opravdu jenom tim, nebo je to proste nevdecny nezodpovedny spratek a poohlednout se tam, kde me oceni 😠

alemari
10. lis 2016

@lusinek12 tak jsk to vidíš jednoduše ty i on vidí tu tvou práci jednoduše, zkrátka si začnďte vážit jeden druhého. On finsnčně jistí 3 lidi, nevidi co děláš ty, je to o komunikaci a možná trochu o věku..

kristyn.g
10. lis 2016

@lusinek12 obávám se že na to moc rad není, kdyby se měl změnit, tak musí chtít on sám. Pokud mu domlouváš a on to nechápe tak to prostě jednoho dne dojde k nějakému bodu zlomu. Dokážeš takhle žít třeba ještě několik dalších let? Nebo nastálo? Nebo než si v hospodě najde nějakou jinou a nebude se muset vracet vůbec když ho to stejně doma s tebou a dítětem nebaví? Na to se fakt nedá moc radit. Já bych asi tedy asi přestala do něj hustit, nechala ho chodit do hospody a neprala prádlo, nevařila, řekla bych že to udělám někdy až se mi bude chtít, nebo bych odjela za příbuznýma nebo něco takového. Prostě aby si uvědomil že ty nejsi žádná jeho služka...

gepe
10. lis 2016

@lusinek12 manzel: to se nezmeni.

valkyra222
10. lis 2016

Pokud bych bydlela na bytě daleko od rodičů tak bych šla k rodičům bez něj a nedovolila aby moje dítě toto zazivalo. Bydlet s dítětem kde není hotova koupelna a možná další věci a chlap sedí v hospodě...holka žiješ můj život který jsem žila před rokem řekla jsem dost.jenže já mám tu smůlu ze nemůžu zdrhnout za rodiči protože zijou v prvním patře rodinného domu a jsou alkači. Nahoře jsme neměli nic dodelane ani podlahu neměli jsme ani kuchyň jak se malý narodil.dokud jsem neřekla ze jestli to tu nedá dokupy tak od něj odejdu a malého neuvidí. Podlahu dodělal a mam už i kuchyň.malý bude mít dva roky veškeré domácí práce (i ty mužské) si dělám sama.na jaře si budu sama stavět plot kolem domu a včera jsem si namontovala v koupelně skříňku s umyvadlem kterou mi sliboval před půl rokem namontovat.už jsem přestala věřit ze se od něj něčeho dočkám.a hospoda?ano hláška,,já jsem pivař,, mi zní do teď v uších!nezmění se nic.počkám až malý půjde do školky a půjdu do práce.nebudu už pak muset řešit jeho....🙂

lusinek12
autor
10. lis 2016

tak kdyz jsme si vazne spolu promluvily kde je problem ze mi prijde ze utika a nechce byt snami ze mi prijde ze mu takovy zivot vyhovuji ze si chodi do prace a z prace do hospody pocita stim ze tady bude mit teplou veceri a ciste veci.. tak mi odpovedel ze to neni pravda ze toho ma proste moc.. ale jak koukam tak mi si asi navzajem nerozumime on nechape me ze ja chci travit vice casu snim a a ja zase nechapu jeho ze on ma hodne prace a vydelava a by nas uzivil ale vsak toho po nej zase tolik nechci jen aby byl snama nebo toho chci hodne..? tak prat bych jemu nemusela aby si uvedomil ze nejsem jeho uklizecka varit musim kvuli male aby mela teply jidlo a odjed muzu k rodicum na nejaky cas jsou 100km odme tak to by problem nebyl uvazuji otom ze bych knim jela.... v cervenci jsem u nich byla mesic akoro kazdy den jsme si volaly ptal se me i kdy uz pojedu domu... prijel si pro me a doma byl jak vymeneni venoval se nam chodil na prochazky byli na chate... ale po tydnu to bylo zase vsechno na stejnych kolejich... a uz jsme se zacaly zase hadat kvuli hospode. uz mi kolikrat nasliboval ze tam chodit nebude ze bude snami doma bude se nam venovat vydrzelo mu to dva dny a uz zase chodil...:( uz mu ani ty jeho slibi neverim...

lusinek12
autor
10. lis 2016

@valkyra222 ale tady se uz jedna jen o male dodelavky... kuchyn dolepit tapetu a vymalovat prilepit drez s linkou a je hotovo zachod dodelat dlazbu vysparovat a zadek... uz jsou to jen dodelavky ktere u kazde mistnosti zaberou tak cca hodku a je hotovo... neni to tak ze by koupelna byla na rozpadnuti a nebyla tam moznost se vykoukat.. to ne!

jani76
10. lis 2016

@koordinatorka_odboje Lépe bych to neřekla!! 😀

nutricnihodnota
11. lis 2016

@lusinek12 Tak v první řadě, bych někomu takovému neříkala přítel, nebo partner. To je jen spolubydlící, co ti udělal dítě. A co s tím? Konečně si na to zvyknout. Jestliže byl takovej od začátku, tak po něm těžko můžeš chtít, aby se změnil.

wanek
15. led 2017

@lusinek12 ahoj,.mam.doma skoro to samé jen.s tím rozdílem.ze.maká na baráku který rekonstruujeme.. Ale...jinak je to stejné..práce, hospoda, druhý den.kocovina, pak zase práce, hospoda a tak dokola..doma.je s námi třeba dvě tři hodky a zase jde..mluvila.jsem.s.nim.o.tom už několikrát ale jakobych mluvila.do.dubu..žádná reakce..
Nevím jak na něj a.pomalu si začínám zvykat na.myšlenku ze.jen.co.děti budou větší najdu si milence či nového partnera ačkoliv mě to moc mrzí. Měli jsme hezký vztah a i teď, kdy byla dva měsíce hospoda zavřená bylo vše parádní...je možný že.ho to s námi doma nebaví ale já si zase říkám ze to není moje chyba..přeci mu nebudu říkat jak.má.trávit volný čas....já.si taky našla koníčky abych na mateřské nezcvokla...
Nevidím moc budoucnost ale teď nemám hohuzel prostředky odejit...jednou, pokud se to nezmění, to ale udělám...držím palce ať je to u vás lepší ;)

matylda82
27. kvě 2017

@lusinek12 Tak jak jste na tom dneska? Jsem tady poprvé, pročítám diskuze a tahle mi připomíná uplně mě. Přítel je workoholik a miluje pivo a kamarády.Do toho má ale hodně špatnou pamět, nepamatuje si co jsem mu říkala předevčírem, nebo možná jen dělá ze sebe blbýho, aby se měl na co vymlouvat. Po práci jde na jedno, dvě jak říká, ale to několikrát v týdnu a chodí domů pozdě večer.Nevím co už dělat, leze mi to na nervy, už kvůli dětem, ale také kvůli mě samotné.Proč by on mohl trávit čas s kamarády, vypnout a já ne? Když někam chci jít já, tak mu musím říct kdy přesně a pokud možno aspon 3 týdny dopředu, jelikož kvůli práci je stále zaneprázdněný. Když někam jdu, tak většinou jednou za půl roku , ale bez něj a to bychom hlídání mít mohli, on ale chce chodit beze mě. Kamarádky mám daleko, pár jich kolem je, ale moc ven nechodí ., co vymyslet, aby se začal taky přítel starat o děti? Jinak s ním žádný problém nemám, finančně nás zajistí, jen radši jede s kamarádama někam víkend a my jsme doma s dětma a maximalne na hodinu o vikendu si udela cas jit s nimi ven a v lete na dovolenou. Dost mi to vadí a stále mu vysvetluju co dela špatně a on ještě říká, že to není pravda, že chodí do hospody jen dvakrát v týdnu( ty dvě tři piva v jiné dny nepočítá) . Má ještě jednoho kamaráda aten je to samé jako on, doma dvě děti a ti dva spolu tráví večery v hospodě nebo u něj na zahradě nebo v garáži, co s takovýma chlapama? Podotýkám, že jinak problém není, máme se dobře, máme nový dům, ale na něj všechna práce je na mě, takže z práce když přijdu tak pořád uklízím po dětech a do toho ještě dělám na zahradě, ale on vidí, že prostě dělá dlouho v práci a má nárok na to jít si dát pivo na odpočinek. A co já? Já nárok na odpočinek nemám?

laritka
6. čer 2017

a proč mu nedáš nůž na krk? Bud se něco změní, nebo, že s malou odejdete at začne u sebe, jestli mu to za to stojí a nebude Vás chtít stratit udělá to..to znamená přestane chodit do hospod a začne kmitat doma..jinak se poohlídneš jinde, na co pak toho chlapa máš? Ze ti dá penízky je hezké, ale hodí ti spodáry na krk, lehne si na gauč zapne telku a starej se o mě? Tak to by nešlo, měla bys stvrdit, jinak se budeš pořád litovat a bude to tam kde to je..musíš si sama sebe začít víc vážit..a není poslední na světě si říkej :D

laritka
6. čer 2017

Nebo mu šoupni malou a udělej mu to samé co on dělává Tobě at se vzpamatuje...

pipapi
20. kvě 2019

Joo já to bych si všechno udělala sama, aneb spoléhat se na druhé je na 💩..co si sama neuděláš to nemáš..já pracuji z domova vydělávám, starám se o 1,5 syna, čekám další dítě...všechno co chci doma si udělám a mám klid

elialen
5. črc 2020

@matylda82 a jak to s vámi dopadlo?