Smutek. Co vy na to?

7. kvě 2024

Ahojky jsem na rodičáku, dceři budou v létě 2.Nastaveno mám na 3 roky že budu s malou doma.S tím že do práce se nemám kam vrátit a chtěla jsem si udělat kurz, aby moje možnosti uplatnění se na trhu práce byly snazší.Byli jsme tak s přítelem domluvený celou dobu.Ale teď přišel s tím že žádný kurz a chce abych šla do práce.Nejlépe ihned.Jenze to úplně nejde,zatím kojím a sice se to skončit už chystám, ale nedaří se.,za další chtěla jsem ten kurzJeho postoj se změnil jelikož při dnešních silenych cenách všeho prostě nevychazime .Nutno podotknout že děti máme celkem 3,dvě starší jsou s mým ex.Me připadá tento jeho postoj hnusný a podlý,žádný kurz si dělat nebudes a koukej mazat do práce.😞Bydlime na malém městečku a tady fakt nevím co bych kde šla dělat,navíc s takovým malým závislým dítětem kojenym.Přijde mi to hnusný, jsem z toho smutná a zlobim se na nej ,co vy na to ?

prejeta_zaba
9. kvě 2024

Chlap si to představuje jak Hurvínek válku...za prvé, nemáš dvouleté dítě, ale rok a půl staré, což je brutální rozdíl, takhle malé fakt nejde dát z ničeho nic na celý den do školky. Za druhé, klidně bych si promluvila o variantě, že půjdeš do práce, ale je potřeba si uvědomit, co všechno je potřeba udělat, když ty v té práci budeš. Asi těžko budeš dělat plné směny a do toho fulltime s dětmi a domácnost, prostě toho musí převzít půlku chlap, normálně mu vyjmenuj, co všechno bude muset dělat, že nejde 3 děcka hodit na krk tvým rodičům a tím to hasne. Máte 3 děti, předpokládám, že i ty starší potřebují vodit, vyzvedávat, bývají nemocné...čili to fakt nebude jen tak, že vezmeš první práci, co se namane a chlap nehne brvou. 🤷‍♀️ Co zatím zkusit víkendové brigády v tom Brně? Nějaké obchody nebo McDonald. Tam většinou vychází se směnami vstříc. Můžeš vzít třeba so-ne dvanáctky. Sice práce žádná sláva, ale lepší než nic. Kurz bych nechala na podzim nebo příští jaro, až se vám situace ustálí, můžeš si rovnou najít ošetřovatelskou pozici a kurz dělat při ní, jak ti radily holky. Ale stůj si za svým, žádné, že chlap odpočívá a ty budeš běhat jak hadr na holi. Nebo jak si to jako reálně chlap představuje? 🤷‍♀️

pilzzee
9. kvě 2024

@tasimia Zminilas jeden zavazny fakt - tvoje dcera chodi do skolky. Autorka ma 1,5 rocni dite, a ani pro to dvoulete ve vetsine pripadu skolka nepripada v uvahu. A navic je to dost masakrozni vek, s takovym deckem se proste jeste jen tak nedomluvis. A taky mate babicky, to taky ne kazdy ma.

enoli
9. kvě 2024

@pilzzee realita je taková, že jaké jsi to uděláš, takové to máš. Nemusíš mít ani hlídací babičky poblíž, ani muze na home Office a ani nemyte vlasy a chlupaté nohy (pokud se tedy nepocitas mezi BCHK a sama to tak nechces). Existují dětské skupiny, jesle nebo chůvy. Pokud má rodina dostatek financí a žena chce být doma klidně do 10 let děti a jsou s tim oba spokojeni, je to jejich věc. Pokud chce žena do práce a oba jsou s tím srozumeni (mají např. chuvu apod.), opět je to jejich věc. Pokud ovšem jeden cítí, že maká, peníze ovšem stále nejsou (což je v dnešní době logicke), musí se holt zapojit pracovně oba. V dnešní době, kdy se slovo rovnoprávnost skloňuje ve všech pádech, kdykoliv je k tomu příležitost, to snad není nic vyjimecneho🤦‍♀️.
Mmch manžel dělá na plný úvazek a zvládne i uvařit, uklidit kuchyň a dokonce i vyprat. Prostě se zvládne podílet na chodu domácnosti stejně já, pokud je to potřeba.

tasimia
9. kvě 2024

@pilzzee zmíním ti další fakt. Psala jsem výše, ze jsem chodila do práce ještě než mala chodila do školky.
Konkrétně v jejim roce jsem začala chodit na brigády, směny když měl chlap volno ;).
A ano mame babičky, ale jedna je pracující a druhá na Slovensku :D. Ale ano, když muzou pohlidaji.
Je to něco co by zakladatelka nemohla? Jit do pracs, když ma chlap volno? Nemyslim si..