Tak už nevím - pohlavi

pipapi
17. črc 2019

Budu to mít nejspíše jako kinder překvapení, ale v 32.tydnu mi doktor řekl 100% kluk a dneska 38+4t. jiná paní doktorka s lepší výbavou přístrojů, že se spíše přiklání k holčičce, že pytlík tam nevidí a že to sice neříká s jistotou , ale podle ní holka :D takže čemu více věřit ?:D stalo se někomu , že na poslední chvíli určili jinak a to bylo správně?
Samozřejmě mám nakoupené jen modré..

sudylichozrout
17. črc 2019

@pipapi My měli vždy plánovaně Kinder vejce (mimochodem, ten termín je boží), takže zkušenost nemám. Ale co se týče oblečení, tak kojenci je úplně šumák, jestli na sobě má zelený body, modrý body, nebo růžový body.

pipapi
autor
17. črc 2019

@sudylichozrout plánuji raději vzít do porodnice bílé oblečení no, ale na Kinder se těšíme tak či tak :D jen už jsem mírně zmatená :D

zelenaesmolda
17. črc 2019

@pipapi
a neni to jedno?vsak i holka muze byt v modrem.
jinak do porodnice bych nebrala obleceni,maji tam erarni a je to praktictejsi.

malytlustyhroch
17. črc 2019

Nam doktorka cele tehu rikala, ze spis nevi, ale ze asi holcicka. A narodil se chlapecek. Pred trema lety, ne kdysi davno. A tentokrat to vypada stejne nejasne, takze v tom nedobrovolnem cekani na prekvapeni nejses sama 🙂 Pokud jde o oblecky, rozhodne si nejake do porodnice vezmu, synovi bylo tehdy skoro vsechno erarni male, barvu resit nebudu, hlavne aby se daly rozepnout a nemusela jsem to natahovat pres hlavu.

puhelin
18. črc 2019

My cekame uz druhe a opet pohlavi vedet nechceme. Je to skvele byt prekvapeny... O to snadneji se nakupuje (pouze neutralni, ktere pak vyuzije i druhy sourozenec - vc. vybavy). Do porodnice si nic neberu, nechce se mi to pak doma vse prat. I na sebe vyuziju jejich erar.
Preju vam, at je miminko hlavne zdrave - at uz je to kluk, nebo holcicka. Kdyz vykoukne ven a vy v tom adrenalinu zjistite, ze je zdrave a jako bonus vam reknou/ukazou pohlavi - to je proste nejskvelejsi zakonceni toho narocneho dne.

astyna88
18. črc 2019

Me primo ne. Ale znamym ano, mela to byt Marketa a je z ni Matej. Prodavali komplet vybavu na fb...ja teda kupovala hlavne neutral, nejsem na gender barvy, bidy je stejne pod oblecenim, dite ve fusaku,tak je videt jen hlava...a dnes mas obchody plne obl porad,holky i hodne prodavaji,neni problem to pak dokoupit.

claire90
18. črc 2019

Nam pani doktorka rikala do 30tt u druheho, ze jasna holka. No na poslednim velkym utz, ze prej neni mozny, ze nam to rikala, ze je to kluk. O 2tydny pozdeji jsem chtela dukaz, tak mame pindu pres celej utz na pamatku 😅 prvni byla holcicka, tak jsem teda to vyprane roztridila, ruzove zase zabalila a muselo se dokupovat. U vas je to o chlup lepsi, vzdycky jsem si rikala, ze holka v modre (mimochodem dcera ji miluje) je rozhodne lepsi, jak kluk v ruzovych sateckach 😅😅😅

kafr
18. črc 2019

Ano, stalo se to kamarádce loni. Co kontrola, to jiné pohlaví. Nakonec je to kluk.

Nesouhlasím s názorem "to po porodu dokoupíš, dneska je všude všeho plno". Jednak jsem si připadala jak neschopná matka (v kombinaci s poporodními hormony nic moc), co nemá pro dítě připravené oblečky (dceři byla i vel.50 velká) a pak na shánění oblečení není čas a už vůbec ne s druhým dítětem. S novorozencem do obchodu stejně není vhodné chodit, přes net by to šlo, ale.... Když už jsem našla hezké, v odpovídající velikosti i ceně, tak než jsem stihla dokončit objednávku, tak mi vysypali košík a celé martirium nanovo.
Raději teď, v klidu...
Jo a holka v modré je v pohodě, vždy k modrému bodyčku můžeš dát růžový spodek, nebo mikču (vlastní zkušenost)

pipapi
autor
18. črc 2019

Myslíte si , ale že je to možné? Nějak tomu nemůžu věřit..všude jsem četla, že spíše holku si pletou s klukem, ale ne kluka s holkou 😃 jako je pravda , že doktor mě celkem odbýval... Zaplatila jsem mu jen jeden screening a pak co kontrola, tak mi přišlo , že se semnou vůbec nebavil..že jen mluvil o tom, že jsem nebyla na dalších screeninzich..a teď poslední ultrazvuk ve 32tt u něho jsem se ho ptala a hned jsem si nějak odpověděla, že si myslím , že je to kluk a on 100% kluk a dál se semnou nebavil, tak možná to řekl od boku. A 38 týden doktorka , že pytlík nevidí 😃

patmouse
18. črc 2019

@pipapi a odkud jsi,ze te doktor takhle “odbyva”? Doktor je snad od toho,aby ti zodpovedel pripadne dotazy,doplnkove otazky...(pokud tedy nejake mas...) a ne ze ti rekne jednu vetu a dal se s tebou nebavi...co to je za pristup?
Ja byla pri obou tehotenstvi na screeningu 3x a kontrolni ultrazvuk mi delala doktorka automaticky na kazde kontrole. Takze ja jsem pohlavi znala u dcery od 2.screeningu, u syna mi dokonce toho kluka rekli uz na prvnim v tom 13tt a s kazdou dalsi kontrolou se jen potvrdilo. Nestalo se mi,ze by mi rekli pokazde jine...

pipapi
autor
18. črc 2019

@patmouse byl to doktor z Bohumína

mirin89
18. črc 2019

Kamarádka cekala holcicku a porodila chlapecka a u druhého těhotenství to měla přesně naopak 😂

pipapi
autor
18. črc 2019

@mirin89 mám to taky tak ..u prvního to byla pořád holka, dokonce i v Praze, kde jsem se dostala na kontrolu a řekl mi Dr, že to je holka, pak přijedu do Ostravy a na velkém UTz určitě kluk a je to kluk..teď pořád kluk a nakonec holka ? 😃

veruuu_kubesovic
18. črc 2019

co já vím, tak je tady na MK přímo maminka, která až do porodu věděla, že bude mít chlapečka, rodila a porodila holčičku, takže v dnešní době je všechno možné i že se doktor sekne co se týká pohlaví....
A já bych nakupovala neutrální oblečení, nejsem zastáncem toho, že holčička bude hezká v modrém, kluk v růžovém by vypadal taky divně a obzvlášť nechápu, proč nakupovat až po porodu? v šestinedělí bych měla určitě jiné starosti než shánět oblečení pro prcka....

astyna88
18. črc 2019

@kafr

Vetsina body v 56 je v bile nebo bezove, svetriky jsem mela take.v bile. Eshopy dorucuji do druheho dne, nehledej problemy,kde nejsou 😉 ja bych treba nekupovala vylozene jednu urcitou barvu. Ale ze sve zkusenosti,pokud holka vypada jako kluk,tak ji ani ruzova vsude nepomuze a stejne ji budou oslovovat jako kluka 😀 ja mam dva syny a stejne si mysleli,ze jsou to holky...ruzova a tyrkys je spis pro pocit matky deti. Vsem kolem je to jedno 😀

astyna88
18. črc 2019

@veruuu_kubesovic

Neutralni barvy jsou treba fualova,zluta, mentolova, bila,hneda...je tolik krasnych barev,nejen modra a ruzova. Me treba vzdy mrzelo,ze obl pro kluky je jen v zelene,modre nebo hnede. Tak jsem vybirala,co se libilo me,kluci maji fialove teplacky, zlute mikiny...jak to asi delaji lide,co cekaji na pohlavi po porodu nebo drivejsi generace. A my mame obchody na kazdem rohu,eshopy, hlidacky a stejne se najdou ty,ktere se boji vykouknout z bytu 😀

veruuu_kubesovic
18. črc 2019

@astyna88 ale já jsem nepsala nic o tom, že mají být dané barvy, jen že se většinou už kupuje oblečení vyloženě na holčičku (růžová) na chlapečka (modrá) a že se přece doktoři můžou splést, miminko bude špatně natočeno, bude to stydlín či stydlínka při UTZ 🙂
A pokud by si doktoři nebyli jistí s pohlavím, tak bych nakoupila neutrální barvy přesně jak píšeš 😉 já to tak mám v plánu u třetího prcka, ale že si pohlaví vyloženě říct nenecháme....

lobella
18. črc 2019

@zelenaesmolda zalezi jak kde, u nas v porodce musi mit maminka vse s sebou na mimco, jen na sale ji dali erar, ale pak uz vsechno ve svem...

zelenaesmolda
18. črc 2019

@lobella
tak to si musi autorka zjistit jak to maji u nich,u nas erarni pradlo bylo a jsem za to rada.je to daleko jednodussi,jeste abych se starala,ze mi doslo ciste obleceni...

kreatura
18. črc 2019

@pipapi Lepší holka v modrém jak kluk v růžovém 😀 Alespoň za mě 🙂
Jinak stát se to může 🙂 Já jsem třeba dala na své pocity i když u mě doktoři podle UZ odhadli pohlaví už na 1. sceaningu a to po prvé byla dvojčata 🙂
Ale já jsem už do předu cítila že budu mít kluky a pak holčičku a tak to i máme 🙂
(To že na podruhé budeme mít holčičku jsem cítila už když jsme se začali snažit 😀 Ty pocity jsou zvláštní věc 😀 )
U nás jsem věci všechny dostala a ještě jsme dostaly 6 ks plenek na den ... (Roudnice nad Labem ) 🙂 Nějáké vzorky mýdla, krémů, takže jsem ve výsledku pro malou v porodnici nepotřebovala nic, jen tatínek měl nachystanou v autosedačce tašku, kde bylo oblečení a deka ve kterém malá jela domů 🙂

zelenaesmolda
18. črc 2019

@kreatura tak plinky jsme my museli mit vlastni treba 🙂

linee
18. črc 2019

@pipapi nam se prvni nechtela ukazat a pohlavi jsem se dozvedela az ve 36tt, to jsem uz lezela na rizikovem v nemocnici a nakoupila barvu az pres internet. Sousedce potvrdili 3x kluk a narodila se holcicka🙂) Chapu, ze chces vedet a byt pripravena, ale ver, ze to potvrdi az porod🙂)

kreatura
18. črc 2019

@zelenaesmolda Po prvé u kluků jsem musela mít také své plíny - rodila jsem v FNOstrava 🙂 Takže tady mě to překvapilo a plenky jsem měla i své 🙂

zelenaesmolda
18. črc 2019

@kreatura
jaj sem rodila na fifejdach,me zase prekvapilo,ze si musime donest toaletak :D

kreatura
18. črc 2019

@zelenaesmolda Jo, to i v FNO musel být toaleťák 😀 Jen na porodnici měli i vložky i toaleťák, ale pak na šestinedělí ne ( ten toaleťák, vložky chápu 🙂 ) 😀

zelenaesmolda
18. črc 2019

@kreatura
tak vlozky chapu ale toaletak by davat mohli,to mi prijde dost ujete

kafr
18. črc 2019

@zelenaesmolda jo, je to ujeté, ale jak mi vysvětlila sestřička na gynekologii v Kadani, jakmile leží na oddělení "spoluobčanka" a přijde ji navštívit početné příbuzenstvo... Nestíhají doplňovat. Bohužel, je to tak.

jitkaem
18. črc 2019

Existuje pouze jedna moznost, jak zjistit pohlavi na 100% ... porodit...

luee
18. črc 2019

@pipapi no, my chceme překvápko, ale teda nakupovat neutrální je někdy dost náročné, napr. Pepco jede prostě modra/růžová... Každopádně k dotazu, sestřenice má teď kluka přes rok a do 9m ji tvrdili holku, vše růžové, měsíc před porodem jim řekli, že jasný kluk a je to tak...

meganx
18. črc 2019

Chtěla bych se zeptat těch, kterým spletli pohlaví - byli jste na i na 3D ultrazvuku?