Dáváte si s partnerem o Vánocích dárky?

beditha
18. pro 2014

Jak je to u vás? Dáváte dárky pouze dětem? A co dospělí sourozenci, rodiče a příbuzenstvo?

My si s partnerem nedáváme nic. Když jedeme mezi svátky někam na návštěvu, tak bereme něco lepšího na zub. Přítelova rodina (synové a bývalá žena) s tím nemá problém. Oslavy s nimi byly skvělé - společné vaření a co dítě, to jeden dárek. Jednou jsme byli u našich a byl to horor. Milión kravin pro každýho a dítě zmatené a nervozní. To, že nedáváme dárky se mojí polovině rodiny urcitě nelíbí, ale neřeknou nic.

jarunkaxyz1
19. pro 2014

U nás se dávají dárky převážně dětem. S manželem si dáme praktické věci, na které zrovna jsou penízky a které si společně vybereme. Nějaká překvápka u nás nedopadají moc dobře, většinou to byly akorát vyhozené peníze.

sisstin
19. pro 2014

já třeba vydělávám třikrát míň než partner, takže bych si ani nemohla dovolit mu třeba koupit nějakej voucher na pobyt atd. 😕 , pro mě je to částka, kterou dám třeba za vzdělávací kurz, který potřebuju pro sebe kvůli zaměstnání, určitě ne jako dárek....celkově se snažim, aby jsme jeli na půl, nenechám si od něj zaplatit nic, vždy mu vše vracim....a prostě musím být na takový životní úrovni, na jakou mám...on je na úplně jiný než já 😕

kacca11
19. pro 2014

@sisstin Ja myslim, ze u davani darku je cena, za kterou ho poridis uplne vedlejsi. Dulezite je, ze to vybiras s laskou, vybiras neco, co druheho potesi. Dostat drahy darek prece neznamena, ze mu musis vratit darkem podobne hodnoty, to je naprosty nesmysl. Kdo darek dava, chce darovat, ne dostat investici zpet...

Nevim, jak to s partnerem mate, ale jet pul napul je moznost tak v pocatcich chozeni, ve spolecnem souziti si to nedovedu moc predstavit, ale to je vase vec. Stejne tak je tvoje vec, jaky mas postoj k darkum a jestli je davat chces nebo ne. Pokud nechces, neni na tom nic spatneho, neni potreba hledat vice ci mene objektivni duvody.

sisstin
19. pro 2014

@kacca11 ja to tak chci mit porad ;) ex me "zivil", mam syna s handicapem a byla jsem s nim do skoro peti let doma a mela jsem to vecne na taliri. Takze ted si to chci zaridit jinak a zit opravdu jen z toho, na co mam ja 😉 ale nenapadlo by me, ze kdyz mi nekdo neda darek, tak o me nema zajem a obracene 😕

kacca11
19. pro 2014

@sisstin Ja nerikam, ze kdyz ti partner neda darek, tak o tebe nema zajem. To musis vedet ty sama. Jen rikam, ze ja bych takovy pocit mela a zvlast u meho muze, u ktereho je jednim z projevu lasky to, ze obdarovava a pusobi radost.

To, ze ti ex serviroval, ze te zivi je jeho charakterova vada. Chapu duvod, proc zijete napul, jen si myslim, ze to vuci tobe nefer.

somalicats
19. pro 2014

Dárek je od slova darovat, tedy chci někomu udělat radost, něco mu dát. Podstatné je, že za to, že někomu dám dárek, od toho dotyčného nečekám, že mi ho dá taky a už vůbec ne ve stejné hodnotě. S partnerem si dáváme dárky nejen o Vánocích, snažíme se jeden pro druhého vymyslet něco pěkného, co by ho potěšilo, taky neradi sbíráme zbytečnosti. Vánoce se snažíme si hlavně užít v klidu, co se vánočních dárků týče, tak dáváme vždy nějaký "ústřední", hlavní dárek, a k tomu případně nějakou drobnost, rozhodně se u nás pod stromkem nenajdou kupy dárků.

jessika
19. pro 2014

Dáváme si dárky. jak bysme dětem vysvětlili, že jim ježíšek něco přinesl a mámě s tátou ne?

beditha
autor
20. pro 2014

@jessika Kdo si napíše, ten dostane.

andreahan
20. pro 2014

Zdravím,my si tedy dáváme.Je to jediná příležitost,kdy se rozšoupnu a nemyslím jen na děti,které dostávají celý rok.Klidně si vždycky napíšu o hezké oblečení,sama si taky utrhnu od huby,abych koupila.Rodina nejsou jen děti,ale jak říkají moji prckové. "máma a táta,táta a máma" 🙂

marrei
20. pro 2014

My si taky dáváme dárky, děti by měly pochopit, že celé vánoce nejsou jenom o nich a jejich dárcích. Zažila jsem asi 4leté dítě, které mělo u stromku u babičky rozdávat dárky - nejdřív vybralo dárky pro sebe, pak pro sestru, a ostatním odmítalo dát dárky a bylo naštvaný a vztekalo se, že žádný další dárek už pro něj není. U nich doma (s rodiči) dostávají dárky jen děti a takhle to dopadlo.

magdalenax
21. pro 2014

Děvčata klid, to nemá cenu. Moje drahá polovička mi plnila přání minulé Vánoce, trefil se na stoprocent, ale nekvalita výrobku byla taková, že se používat prostě nedal. Nebudu psát, oč šlo, jelikož nechci dělat negativní reklamu. Já jsem nebyla zklamaná jeho výběrem, ale spíše značkou, kterou jsem opěvovala, ale stalo se. No, a dostala jsem k narozeninám parfémík, střelil od boku a naprosto se trefil. Neřešte to, protože jakmile ten dárek už jakýkoliv dostaneme, určitě byl dán z lásky a to je to nejdůležitější

gigi2
26. pro 2014

Ano,dáváme si s manželem dárky o vánocích,stejně tak jako o narozeninách,svátcích...že si dáváme i jinak v průběhu roku,či si koupíme,co potřebujeme pro mě s tím nemá vůbec nic společného..dáváme si v rodině,s kamarádkama,s kolegyněma v práci,známýma,pro mě zcela nepředstavitelné,že bychom si s manželem dárek nedali...vlastně s kýmkoliv v rodině...nemyslím tím v žádném případě dárky za stovky,či tisíce korun,já osobně ráda dávám i dostávám hand made dárky,či dárky za pár korun...všeobecně moc ráda lidem dávám dárky,činí mi to potěšení,ne stres....jasně,že vždy se v rodině,či širším okolí může najít člověk,kterému se člověk žádným dárkem nezavděčí,ale to tak je...i já občas dostala dárek,co nebyl úplně podle mých představ,to ale nic nemění na tom,že jsem ho i tak dostala ráda,protože vím,že si s tím ten druhý dal tu práci něco pro mě vymyslet,co by mi udělalo radost,věnoval tomu svůj čas...a že místo zelené barvy měl barvu modrou,no a co?...a rozumím ale i tomu,že vybrat pro určité lidi dárky může být stresovější záležitost😀 😉... doufám,že si celý život budeme v rodině,s manželem dávat dárky a nikdy mi dnes můj již dospělý syn třeba jednou neřekne,že si je dávat přestaneme navzájem...

mmlenka
29. pro 2014

Konečně moje krevní skupina 😀 My si s mužem nedáváme dárky na Vánoce od té doby, co jsme spolu a naprosto nám to vyhovuje. Před dvěma lety jsme zrušili dárky mezi námi a mými rodiči a letos jsme se o to pokusili i u jeho rodičů. Bohužel oboje rodiče s tím mají problém a většinou nám stejně něco dají. Manželovi rodiče nám dávají ponožky, kosmetiku a podobné věci, co si můžu koupit během chvilky sama a dle mého vkusu. Moji rodiče nám dávají spíš peníze. Hlavně u obou rodičů cítím, že sami neví, co nám dát a dárky řeší spíše z povinnost, že se to má.
My oba cítíme Vánoce spíš tak, že bychom se měli sejít celá rodina pohromadě, v klidu se pobavit, udělat dárkama radost dětem - jejich radost je i naše radost. Letos se nám to podařilo a nebýt různých komplikací s dárky pro nás, tak to byly ty nejlepší Vánoce.

kocour1
29. pro 2014

Je pravda, že někdy ty hromady dárků (vzájemně od všech pro všechny) jsou trochu zmatené🙂...u nás v rodině jsem se dohodli, že budeme dávat jen dětem (v rámci širšího příbuzenstva), pak samozřejmě dávám rodičům a ty dávají nám a snažím se na nich nešetřit a opravdu něco hezkého vybrat a vzájemně s partnerem si také dáváme. Myslím, že by bylo i nevýchovné, aby pod stromečkem byly dárky jen pro děti. Vždyť Ježíšek nosí všem a proto nesouhlasím s tím, že já ani tatínek tam nic mít nebudeme a jen děti...to z nich akorát vychová sobce. Naopak jsem si dala záležet, aby tam každý člen rodiny měl stejný počet dárků a Emi je všechny poctivě roznesla.

mmlenka
29. pro 2014

A osobně si myslím, že malé děti vůbec neřeší, že rodičům nic Ježíšek nedal, zvlášť když to tak je nastavené od začátku. Aspoň já se vždy jako malá bavila s kamarády o tom, co jsem sama dostala, dárky pro rodiče mě absolutně nezajímaly. V jiných zemích dospělí dárky nedostávají vůbec a divné jim to nepřijde.

salot
30. pro 2014

Ano, dárky si dáváme. Ale já jsem vždy raději pro praktické dárky, nejlíp ty poživatelné nebo zážitky, kterých není nikdy dost.

gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nerreidda
26. led 2015

My jsme si dávali dárky ještě v roce 2010. Co jsme se přestěhovali do svého, kde nastali nečekané výdaje ( a ne malé ), tak na to prostě nebylo. Takže jsme si řekli, že pod stromečkem nebudeme mít nic, ale že si to dáme jako něco do baráčku. Zatím mají dárky jen naše děti.

maraida
26. led 2015

@gabcapatis já dostala voucher na masáže dle vlastního výběru,voucher do salonu kde jsem strávila celé odpoledne a absolvovala kosmetiku,zábal celého těla,manikúru,pedikúru a kadeřnici,pak voucher na wellness víkend 😵 samé krásné věci.
Fitko bych taky potřebovala,ale jsem strááášně líná 😒

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
olinkapolka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinka58
24. dub 2015

To teda vůbec nechápu, proč s příchodem dítěte by se mělo zavést, že si partneři dárky nedávají. Osobně si myslím, že tím ,že si dáme byť i jen maličkost, tak to znamená, že na sebe furt myslíme a máme se rádi. Hlavně je to důkaz toho, že o tom druhém přemýšlíme a musíme mu něco vybrat. Dítě není důvod k tomu, aby se na tomto něco změnilo..... 🙂

alen_ka
4. kvě 2015

@beditha my si dáváme dárky navzájem a taky:
- mým rodičům a tchánům
- manželovým prarodičům
- našim sourozencům
- mojí švagrové a synovci (sourozenci od manžela jsou zatím single a bezdětní)
Od všech taky něco dostáváme.

alicemamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kackabis
19. pro 2023

@beditha s manželem si dáváme, ale máme cenový limit 1000kč, prostě aby děti viděly že Ježíšek nenosí jen pro ně. Děti dostávají jeden větší dárek a k tomu pár drobností. Dáváme dárky ještě mým sourozencům (16, 22), manželovému bratrovi s přítelkyní, mým i jeho rodičům (drobnosti do 150,-), a mým dvěma kmotřencům. Pro prababičky dáváme tradičně magnetku s fotkou dětí (30,-kč).
Jsme mladí rodiče, takže kluci mají 7 babiček. S těma jsme domluvení na jeden dárek pro každého, moje mamka většinou nevydrží a koupí každému dva, ale neřeším. Kupují většinou co jim poradím, co mají děti v dopise pro Ježíška. 🙂

lennus
22. pro 2023

@beditha Dáváme si s manželem tak 3-4, nic velkého, mamce a jejímu manželovi jsme se letos dohodli, že si dáme symbolicky do 500. I jsme se bavili, zda to nezrušit, ale přijde mi i důležité, když děti vidí, že i dospělí se obdarovávají. Se sourozenci, neteřemi a synovci jsme to už zrušili před lety, dáváme si k narozeninám. Co potřebuju, koupím si přes rok, o dárcích Vánoce nejsou a nejvíc to stejně ocení děti. A ještě pár lidem - kamaradům z okolí dávam jedlé dárky, mě i vařit baví, letos vaječňák a perníkovou granolu.

jennyska
22. pro 2023

Všem dětem v rodině děláme dárky radost jak na Vánoce, tak jmeniny, narozeniny, Mikuláše, atd. Vánoce mezi dospělými - velké dárky si kupují partneři navzájem, mezi sourozenci spíše jen drobnosti (praktické: čaje, vitamíny, svíčky, láhev vína, poukaz na divadlo...), babi + děda - praktický dárek dáváme každému, někdy se i se sourozenci složíme na nějaký pobyt nebo lázně atd. Ale víceméně řešíme vždy hlavně děti 🙂 a své partnery. Ostatní členové, byť jsme vždy na Vánoce spolu, už jsou spíše o malých pozornostech, radostech. Stejně, ať se to vezme kolem a kolem, největší radost je koukat na děti, jakou ohroumnou radost a emoce projevují při rozbalení dárků, které si přály 🙂 A my dospělí si přecijen na vše, co chceme, vyděláme sami... děti ne. A největším darem je pro nás dospělé, kteří celou tu slávu a oslavy už vnímáme jinak, že jsme spolu - ve zdraví a v pohodě. Takže u nás takto 🙂

ladyhacek
22. pro 2023

Vždy si dáváme dárek do 500,- prostě maličkost pro radost.
Dáváme maminkám a dědovi, synovcům a neteři.
Dřív jsme dávali i sourozencům a švagrovi a švagrové, ale to jsme zrušili.
S kamarádkami so dáváme občas maličkost - propiska, dřevěný andělíček... Jen drobnost.

cilkat
22. pro 2023

Dáváme si dárky vždycky každému aspoň jeden. Ale snažíme se vyhýbat takovým těm "dárkům pro dárky" jako pátou sadu ponožek a dvacátý šampon. Prostě dárek je pro mě o tom, že se ten druhý zamyslel a neco mi skutečně vybral - ne "naběhl do obchodu a utratil za mě pětistovku".

lovemusicsun
22. pro 2023

Ano, s manželem si dárky dáváme. Kdysi jsme měli limit, ale zjistili jsme, že to bylo snad horší než když limit nebyl. Teď po těch letech už víme co cca od druhého čekat, tak se nestává, že by jeden dal dárek za 500 a druhý za 10tis.
Jinak dáváme dárky společně za naší rodinu našim rodičům a kupujeme i pro neteř. Mezi sourozenci jsme dárky zrušili. Já o drobnosti typu čaj, co nepiju nebo svíčka, která mi nevoní nestojím a je to zbytečné utrácení peněz. A nescházíme se tak často, abychom si byli natolik blízcí.