Dáváte si s partnerem o Vánocích dárky?

beditha
18. pro 2014

Jak je to u vás? Dáváte dárky pouze dětem? A co dospělí sourozenci, rodiče a příbuzenstvo?

My si s partnerem nedáváme nic. Když jedeme mezi svátky někam na návštěvu, tak bereme něco lepšího na zub. Přítelova rodina (synové a bývalá žena) s tím nemá problém. Oslavy s nimi byly skvělé - společné vaření a co dítě, to jeden dárek. Jednou jsme byli u našich a byl to horor. Milión kravin pro každýho a dítě zmatené a nervozní. To, že nedáváme dárky se mojí polovině rodiny urcitě nelíbí, ale neřeknou nic.

nazka
22. pro 2023

@beditha ahoj, nečetla jsem diskuzi, je dlouhá. Já dávám dárky všem, které mám ráda. Nenapadlo by mě nedat manželovi. Letos jsme řekli ale, že nechceme žádné veledary. Takže dáváme mezi sebou, dětem, rodičům z obou stran, a babickám. S jeho bratrem jsme se domluvili, že dárky dáme jen dětem. S mojí sestrou si nedáváme už roky, ale tam nás vztah má trhliny. Takže to shrnu, dávám všem, které mám ráda, protože jim dát něco chci. ☺️

sanoela
22. pro 2023

My si letos s manželem dárky nedáváme ani na narozeniny. Pro něho je utrpení něco mi vymyslet a tak jsme se domluvili, že na každý svátek vyjedeme na dva dny bez dětí což je takový dárek. Jinak z mojí strany v rodině dáváme jen dětem drobnost a rodičům. Z manželovy strany všem, jak jeho sourozencům, dětem i rodičům a že tam se nejede v drobnostech. Docela mě to štve, že i pro jeho sourozence a jejich partnery. Co jim vymýšlet, mají vše a nic jim není dobré 🤦