Pojďme si psát jídelníček, potřebuji ušetřit

simonek32
1. bře 2015

Dobrý den, bohužel jsme tedkom ve špatné finanční situaci, rozhodla jsem se začít opravdu hodně šetřit, ale mám 3 děti a bojím se, abych jim dávala plnohodnotné jídlo. Máte to někdo taky tak? pojďme si pomáhat v plánování jídelníčku, dávat si echo o dobrých slevách atd.

anetka1701
2. bře 2015

@edeltraut já mám momentálně plnej mrazák :D :D Jsme jak smetánka - vždy když nejsou peníze před výplatou, tak jíme hovězí :oD Kupuju 10kg balíky BIO bejka za 1700, takže toho vždycky máme strašně moc...

@rennca no na to já nejsem :oD Já to bílé zrušila úplně... Domácí jsem občas dělala ale taky už není elán...

edeltraut
2. bře 2015

@catry Nevím jestli mám jemné vločky, nicméně něco tu je, tak to zkusím 🙂.

edeltraut
2. bře 2015

@anetka1701 😀, nám hovězí dochází, ale mrazák je taky pořád dost plný. Už jsem říkala, že nebudu vybírat, ale večer popadnu balík, co mi přijde pod ruku, nechám rozmrazit a až pak se rozhodnu co z toho bude 😀. Musím ho vyprázdnit - zhruba za měsíc budeme zabíjet prasnici, tak budou párečky a salámy.... musím to nějak vymyslet, abych zase nedávala nové maso na staré... mám velký pulťák a hodně těžko se tam udržuje nějaký systém nebo pořádek 🙂

catry
2. bře 2015

@edeltraut ono to jde i s normálními, akorát nevím, jestli budou ráno dost měkké, kdyžtak je minutku povař...

simonek32
autor
3. bře 2015

Holky tak my po+út rajská omáčka s knedlíkem a mas. kuličkama, st česneková polévka a podle inspirace zde, brokolicové placičky s bramb. kaší, čt+pá porková polévka ,rizoto s kuřecím masem a zkusím nastavit sojovým, no a na vikend se nechám inspirovat váma.
HOlky to sojové maso mám namočit do vývaru? nikdy jsem to nedělala....

rennca
3. bře 2015

@simonek32 já ho vařím s bujonem dle návodu. pak to scedím

hany_bany
3. bře 2015

já snídám vločkovou kaši často, teď v těhotenství hlavně kvůli vláknině a taky proto, že mi strašně jede sladké 😀 Ale na oběd mám zase hlad, na dlouho mě to nezasytí. Manžel snídá obvykle nějaký koláč, co si koupí po cestě na bus, v práci má oběd a večer si dáme buď něco po studenu nebo třeba nějakou polévku. O víkendu ale zvládá ty kaše se mnou, nejen vložkové, ale i pohankové, jáhlové...
Jídelníček si zkusím zapisovat, teď jdeme s příjmy dolů, tak nad tím taky budu muset víc přemýšlet 🙂 Teď by to asi nebylo moc inspirační - sobota oběd v restauraci a v neděli flank steak s celerovými hranolky (cena cca 200 za 2 porce)

petrajurinova
3. bře 2015

@simonek32 sojové maso se vaří cca 15 až 30 minut v bujonu nebo vývaru, dá se i v osolené vodě, ale nemá to pak žádnou chuť. Já to po té zhruba čtvrt hodině odstavím ze sporáku a nechám v tom vývaru prochladnout, pak scedím a dál zpracovávám.

zvirka
3. bře 2015

@hany_bany Jsi mě pobavila - "vloŽková" kaše 😀 😀 😀

hany_bany
3. bře 2015

@zvirka 😀 taky jsem se pobavila, jsem si ani nevšimla 🙂

zvirka
3. bře 2015

@hany_bany Manžel teda vydrží fakt hodně 😀 (Legrace samozřejmě 😉 )

hany_bany
4. bře 2015

@zvirka Ale dalo by se pak pochopit, že to někomu zalepí na dlouho žaludek 😀

catry
4. bře 2015

Tak já přidávám jídelníček z minulého týdne.
Plán/ realita:
Pá+ So: dušená mrkev+brambor+vajíčko - splněno 🙂
Ne: kuřecí prsa na kari+ rýže/ vývar+palačinky
Po: Zapékané brambory - splněno
Út: rajská+knedlík+vajíčko/ zapékané brambory
St: těstoviny s žampiony/ žampionová omáčka+knedlík
Čt: vývar+palačinky/knedlík s vajíčkem
A naplánovaný jídelníček na příští týden:
Pá: těstoviny s mákem+zeleninová polévka
So: oběd u tchýně 😀
Ne: oběd u mamky 😀
Po: pečená zelenina a brambory
Út: zapečená ryba+br. kaše+ okurkový salát
St: pohanka na slano+rajčatový salát+ brokolicová polévka
Čt: slaný závin s listového těsta

Holky, prosím, jaké děláte levné pomazánky? Vajíčkovou a rybí dělám pořád, teď jsem přidala drožďovou (ta je ale taky s vajíčkem) a ředkvičkovou...

hany_bany
4. bře 2015

@catry já jsem v neděli dělala celerovou - nastrouhala jsem celer, mrkev, sýr , do toho promáčkla stroužek česneku, smíchala s tučným jogurtem a dochutila

kammka
4. bře 2015

ahoj, diskuzí na téma "jak dobře vařit, i když nejsou prachy" není nikdy dost..
po - pá jsem doma jen já a syn, dcera a muž mají obědy ve škole..večer jezdí dost pozdě, tak obvykle jen chleba s něčím, někdy dokonce ani dcera nic už nechce, protože jim dělám dost velké svačiny, dojídají to cestou domů..
včera a dnes vepřové v mrkvi a těstoviny, včera k večeři párky, zcela vyjímečně, odpoledne jsme jeli s klukem na nákup, tak aby nebyla honička..
dnes k večeři asi bramboráky
večer dorazí máma, bude hlídta zítra a pozítří kluka, budu pryč kvůli práci.. a doveze králíka, kterého vytáhne z mrazáku, tak bude povolený, takže zítra králík k obědu i večeři, s br.knedlíkem a špenátem, knedle uvařím v noci a asi i špenát..
pak mám namočené velikánské fazole a ještě nejsou od večera nabobtnalé...
ty udělám v rajčatech se šunkovou klobásou
koupila jsem mleté, z toho bude boloňská
pak kuřecí stehna, ty budou na kuře na paprice..
z těchto surovin během dneška a zítřka uvařím buď hotovky, nebo polotovary a narvu v krabicích do mrazáku, nebo to rovnou sníme, podle toho , na co bude chuť..
o víkendu asi kachna z domácího chovu s knedlíkem a zelím
polévky máme rádi zeleninové krémy: pórkový, hráškový.. nebo mám namražený kuřecí vývar nebbo i hotovou polévku, domácí nudle se v polévce nerozmočí jako ty kupované, takže když rozmrazím krabku od margarínu polívky s nudlema a játrovýma knedlíčkama, tak nám to sklukem stačí, on je polívkovej, dojíme se zeleninkou, banánem, ale obvykle polívka a kousek chleba a dost..
taky dost peču, milujeme buchty, ale máme i slepice, takže ořechová nebo maková bábovka je u nás často..
chováme i zvířata na maso: prasata, kachny.. když zabíjíme nějaký starší kus, upeču to přes noc a je z toho po umletí a zavaření super paštika..
tak jednou týdně máme nějaké sladké jídlo: často palačinky s tvarohem a jahodovou dření, vločkové lívanečky s jablky, nudle nebo šišky s mákem, žemlovku..když už fakt nevím, co k večeři, tak děti vždycky odsouhlasí krupicovou kaši, téměř vždycky míchaná vajíčka a chlap má rád vajíčkový chleba, ale k tomu chce mít pokrájenou cibuli, zeleninu, okurku, kečup, hořčici.. takže když se zmíní o tomhle jídle, dostane obvykle omeletu, k ní chleba a nakrájený rajče a kus papriky a čau 😀
ke svačině do školy chlap chce výhradně chleba s něčím... co mu nebude z toho chleba téct nebo padat..pro ceru mám takovou šikovnou plastovou krabičku se šroubovacím víčkem, takže jí občas udělám pudink, šlehaný tvaroh, jogurt s ovocem a oříškama..a často do toho nacpu piškoty a když k tomu holce ještě namažu chleba, tak ten jí až cestou domů...

lin18
4. bře 2015

@catry dobra je budapestska...tvaroh, sladkou papriku, rajce, cibuli. Mam rada i pomazanku z cocky...normalni cocka nakyselo rozemleta na kasi a vychlazena

slunicqqo
4. bře 2015

u nás v pondělí , zeleninová polévka hodně hustá, takže nám to stačilo
v úterý - zapečené kuřecí maso s ananasem a sýrem a br kaše, to stejné i dnes
zítra já zeleninový salát s vejcem, syn hustou polévku zelenina a brambor
v pátek - polévka fazolová pro oba
sobota a neděle - vepřový přírodní plátek a rýže
přes týden to ale furt tak nějak pytlíkuju, dcera i manžel mají obědy v práci, syn je ještě menší a sní mi skoro cokoliv a pokud je polívka hodně hustá ani druhé jídlo mít nemusí a já se snažím něco zhubnout, takže si třeba taky dávám jen polívku, nebo zeleninový salát , vajíčko atd

zuzi.111
4. bře 2015

@catry U nas mame radi tvarohove, nebo ted jedu na lusteninovych (fazolova, z cervene cocky, cizrnova), zkusila jsem asi predmesicem poprve a moc nam chutnaji.

zuzi.111
4. bře 2015

@catry Jo a jeste mam moc rada z cervene repy. Uvari se vcelku repa ve vode, pak se oloupe, nastrouha na jemno a smicha s pomazankovym maslem. Dochuti se soli, peprem a citronem. A hlavne je to zdrave 🙂.

maxinkaa
4. bře 2015

PO- hovězí vývar s nudlemi a knedlíčky,křenová omáčka, uzené, knedlík
Út-st. bramboračka, rizoto s kuřecím masem a zeleninou, sypané sýrem
Čt.pá- bramboračka, pečené kuřecí stehna, rýže basmati
So- špagety bolognese
Ne - kuřecí roláda, americké brambory, dip
Po- út- to co bylo o víkendu
St-čt milionová polévka, gnocchi s kuřecím masem, špenátem, nivou a smetanou
Pá - ledvinky rýží u maminky 🙂
So- asi ragů s bramborovu kaší
Ne- Kuřízek, nebo Fazolačka s bramboráky

edeltraut
4. bře 2015

@kammka Kamčo, vy buď jíte jako vrabci nebo máte králíky jak selata 😀. Králík k obědu i k večeři - u nás naprostá utopie.... jsem ráda, když zbyde jedna porce pro taťku 🙂. My ostatní míváme knedlík s vajíčkem 😀. Včera jsem porušilla plán,protože jsem nestíhala a byly špagety - i manžel si mlaskal a to mu zrovna moc nechutnají 🙂. Dneska také nemáme svíci, ale čtvrteční plán - jsem nějak na štíru s časem 🙂. Nějak se s ním ne a ne skamarádit 😀

kammka
4. bře 2015

@edeltraut my jsme přes týden doma s klukem sami, když Fany s Martinem dorazí dom, tak už skoro nevečeří, nebo jen málo.. zítra je doma s klukem babička, já dojedu s Fany až večer, jdem do nemocnice na návštěvu, Martin, ten dorazí až v noci, takže věř tomu, že ten králík nám na dvě jídla vyjde.. jo a táta je má fakt velký 😉 😉 😉
a navíc jsem se po zralé úvaze rozhodla, že než vařit brambory na knedle, pak dusit špenátek na cibulce, pak vařit knedle a mezitím podlejvat v troubě králíka.. tak z něj udělám svíčkovou.. knedlík mám koupenej 😀 a víš jak se nejlíp zhodnotí maso?? víš.. v omáčce, žejo 😀

ale pro příště: jak děláš to kuře á la svíčková?? osmahneš porce i s kůží, nebo to s tou zeleninou pečeš v troubě??

jinak musím zde zmínit efekt této diskuze na moje vaření: rozvařila jsem vrtule k vepřovýmu v mrkvi ze včerejška a pak, když jsem se snažila dovléct kluka do koupelny od hromady hoblin, jsem připálila to maso s tou mrkví 😀 no radost se mnou, fakt..

jdu zpracovávat ten včerejší nákup..

edeltraut
4. bře 2015

@kammka dělám úplně stejně jako z králíka - svíčkovou nepeču, jen osmahnu porce v zel. základu 🙂 - i s kůží a pak vyjmu a oberu maso 🙂.
Já se musím pustit do likvidování zásob v mrazáku - cíl je takový, že do léta bude velký mrazák prázdný a poslední zásoby nacpu do šuplíků pod lednicí 😀. Hele nemáš tip jak upravit hovězí jazyk? Slyšela jsem, jaká je to dobrota, ale když ho vidím, tak mě chuť přejde 😀

kammka
4. bře 2015

@edeltraut já osmahnu, vyndám, pak na to hodím zeleninu, podusím a pak do toho vrátím maso a když je to hovězí neznámého věku, nebo divočina, tak to dám na noc do trouby a ráno se to rozpadá..
hovězí jazyk vařit v papiňáku a pak buď s křenovou omáčkou, nebo křenem a hořčicí a chlebem, nebo ke koprovce.. jestli je ti blbý jíst něco, co už bylo v něčí hubě, tak si představ třeba vajíčko 😀 😀 😀 😀

edeltraut
4. bře 2015

@kammka Vole! 😀 to mi ani tak nevadí, spíš se bojím, aby to bylo jedlý 😀. Papiňák nemám, ale zase to byl mladý býk, tak by se to mohlo uvařit i v normálním hrnci, ne?

kammka
4. bře 2015

@edeltraut tak když víš, jak to bylo starý, tak není problém, a buď v klidu, jazyk j e mňamka

simonek32
autor
4. bře 2015

Holky tak o té hubě a jazyku čtu chlapovi a chlameme se tady oba, jsem se dlouho tak nepobavila 😀 .

simonek32
autor
4. bře 2015

@catry Tak koukám, že místo masa vaříš vajíčko? to nevím, jestli bych doma uspěla 😒 .

simonek32
autor
4. bře 2015

@edeltraut JEstli nevíš co se zásobama z mražáku, tak to pošli k nám, u nás se to sní raz dva 😀

catry
4. bře 2015

@simonek32 my moc maso nejíme a taky se mi s ním nechce dělat-než bych si večer vzpomněla, že ho mám vytáhnout z mražáku a pak ho dlouho vařila nebo pekla, to raději hodím do hrnce to vajíčko, někdy ani to vajíčko 😀 Jak tak totiž zjišťuji, mám velmi nenáročného muže, kterému se snad nejvíc zavděčím vaječinou se zeleninovým salátem a teda bramborovým salátem (ale ten dělám jen na vánoce) 😅