Pojďme si psát jídelníček, potřebuji ušetřit

simonek32
1. bře 2015

Dobrý den, bohužel jsme tedkom ve špatné finanční situaci, rozhodla jsem se začít opravdu hodně šetřit, ale mám 3 děti a bojím se, abych jim dávala plnohodnotné jídlo. Máte to někdo taky tak? pojďme si pomáhat v plánování jídelníčku, dávat si echo o dobrých slevách atd.

nikita_z_prahy
11. bře 2015

Ahoojky, já mám sóju hrozně ráda. Vařím s ní celkem často, ze začátku jsem jí tedy moc nemusela, ale kamarádka mi poradila, že ji musím správně ochutit.. Ona používá bujon, tuším, že od Knorru, vždycky v něm sójové kostky nechává nasáknout a pak je teprv přihodí k ostatním surovinám. Chutná to suprově, už soju připravuji jenom také tímto způsobem. Zkuste si takto udělat guláš a ochutit soju hovězím bujonem. To mám nejradši 🙂 nebo s kuskusem je to výborné 😉 tofu jsem ještě neochutnala, ale chystám se...
Jinak dneska budu dělat dušenou zeleninu s bramborem a víc pro tento týden zatím nevím 🙂

edeltraut
11. bře 2015

Jídelníček tento týden: Po - hráškový krém a rizoto s kuřecím masem, perník. Út - buřtguláš, pudink. St - uzený vývar, těstoviny s uzeným masem, tvarohová bábovka. Čt - pečené vepřové (mám tu hodně žeber a takových kousků "na obírání") s bramborem a vývar, jako zákusek udělám asi pudinkové šátečky. Pá - čočka s vajíčkem, polévku ještě nevím.... , SO - opečeme si buřty v lese a večer si doma dáme pizzu, polévku udělám asi bramboračku, kvůli dětem 🙂. Ne - kuře s br. kaší, vývar a nějaké řezy .... 🙂

catry
11. bře 2015

Jídelníček u nás:
Pá: křenová omáčka+knedlík+maso
So: bramborové šišky s jahodovou omáčkou
Ne: rizoto
Po: nebudeme doma
Út: sojový guláš
St: špenát+brambor+volské oko
Čt: špagety bolognese (ze sojového granulátu)

kammka
14. bře 2015

pá+so kuře na paprice, knedlík kupovaný
ne svíčková, knedlík domácí houskový vařený v sáčku, polévka kuřecí s játrovými knedlíčky a strouháním
po+út svíčková
st+čt kuskus se zeleninou a kuřecími kousky
pá koprovka s hovězími líčky, ztraceným vajíčkem a brambor (a k večeři jsem pro dceru a muže vylovila z mrazáku kousek knedlíku, mají ho ke koprovce radši)
v so bude sekaná, brkaše, pórkový krém
ne domácí fleky s uzeným s žeber, zalito domácími vajíčky.. uzený vývar schovám na jindy, nebo v něm uvařím ty fleky 🙂 🙂

pak budem dojídat víkend...pokud zbyde.. na sekanou měla dorazit kamarádka, ale neozvala se, chlap bude o víkendu dělat dřevo mimo, tak si ji vezme s sebou...

k večeřím o víkendu možná palačinky, už jsme je asi tři neděle neměli, v týdnu buď k večeři dojídáme oběd, nebo si dáme chleba a vykydám z lednici načaté sýry, vyndám domácí paštiku, udělám vajíčka..

upéct bych mohla švestkový koláč s drobenkou, ať se uvolní mrazák..

nov777
15. bře 2015

Ahoj holky,
So: ratatouille
Ne: zapecena brokolice (vrstva bramborove kase, vrstva brokolice, zalit syrovou omackou)
Po: veprove dusene s mrkvi + ryze
Ut: Palacinky
Str: spenat + brambory + vejce
Ctv: kureci rizoto
Pa: bramboraky + masova smes

kammka
15. bře 2015

@edeltraut ty šátečky děláš jak??
a mám otázečku: kdy jste měli naposledy něco s mákem nebo povidlama 😉 😉 😀
ale joo, pudink i tvaroh jsou super 😀 ale jak je tomu mýmu chlapovi celkem jedno , co vařím, tak by už asi remcal 😀

drex951
15. bře 2015

Ahoj, ráda bych se přidala. U nás PO: Bylinkový vepřový plátek s bílýma fazolema pečený v rajčatové omáčce (jde to i z konzervy, na 2 porce dávám 2 plešky), dochutit česnekem, může být i libeček atd, chleba. ÚT: Polévka z červené řepy (řepa, celer nať, cibule, mrkev, tymián, brambor, rozmarýn, pepř, sůl, kapka citrónu, petrželka - nakonec rozmixovat na pyré, na talíř kopeček zakysanky). Pizza z lilku (místo těsta nakrájet cca 1cm plátky z lilku), obložit, zapéct. Obdobná varianta - místo lilku brambory. ST: Kuřecí stehno pečené s mrkví, kaše. ČT: Čočkový guláš s kousky mrkve, kuskus (chlap párek). PÁ: Rizoto v troubě. SO: Obalovaný smažený celer (předvařit, trojobal), brambory, bylinková zakysanka, jogurt nebo tatarka. NE: Zeleninové špagety, omáčka z cibule, pasírovaných rajčat, česneku, cibule, bazalky a sýr.

edeltraut
15. bře 2015

U nás byla trošku změna - v sobotu jsem místo pizzy dělala čočkovou polévku a dnes si manžel poručil bílou zelnici k večeři a na obědě jsme byli u babičky (řízky s br. kaší a vývar). Plán na příští týden PO - všichni dostanou k svačině nafasované řízky od babičky, oběd nevařím, jdu do práce a k večeři dojíme tu zelnici. ÚT - nejspíš zapečená brokolice s bramborem (nevím, co mi na to řeknou, nedělám to, ale potřebuju nějakou rychlovku). ST - vývar a nějaká omáčka co dům dal s rýží, ČT - slovenská zelnice a halušky s brynzou.... a dál zatím nevím.... v pátek možná těstoviny s tvarohem 🙂

edeltraut
15. bře 2015

@kammka Mák nemám, dělám jen málokdy - dělat makovou náplň je moc pracný 😀. A povidla u nás není zrovna oblíbená pochutina - tedy mně ani dětem nevadí, ale Láďa je nerad 🙂. Klasický kynutý těsto na jaký jsi zvyklá, vyválím plát a do každého šoupnu lžíci pudinku s rozinkama nebo tvarohu s vajíčkem, cukrem, van. cukrem a rozinkama. Spojím rohy, potřu a dám péct - takový můj zjednodušený upravený recept 😀

simonek32
autor
16. bře 2015

Holky jak tak koukám na ty vaše recepty, tak některé vůbec neznám, každá vaříme fakt jinak.
Já dneska hrách na husto s párkem,chleba a dál budu vymýšlet.

anickajirka
16. bře 2015

ta my máme dnes kapustový guláš, s klobáskou a bramborem, snídaně byla lupnky s mlékem jako každé ráno všichni svačinka hrušky, odpolední svačinka chlebík s máslem, zelenina a večeře, ještě nevím 🙂

hany_bany
16. bře 2015

U nás manžel obědvá v práci, a já si dám něco studeného a pak dělám teplé večeře (nebaví mě vařit jen pro mě), případně toho udělám víc a dám si na oběd večeři z předchozího dne. Vypsala jsem, co jsem vařila za poslední 2 týdny (některé dny chybí, protože jsem nevařila a jedli jsme mimo domov). Pokusila jsem se i odhadnout cenu za 2 porce večeře
Po Večeře: Zeleninová polévka s pohankou a červenou čočkou (30 Kč)
St Večeře: Těstoviny s rajčatovou omáčkou, parmezán (35 Kč)
Čt Oběd: ovesná kaše s jahodami, večeře: Pečená červená řepa + ovčí sýr + pečivo (50 Kč)
Pá Oběd: čočková polévka, večeře: pohanka s nivovou omáčkou (40 Kč)
So Oběd: Čočková polévka, Večeře: pečená treska, pečené brambory s cuketou a cherry račátky (150 Kč)

St+čt Večeře: Valašská kyselica (25 Kč)
So Oběd: Mexické tortilly (115 Kč)
Ne Oběd: Mexické tortilly (115 Kč) Večeře: střapačky se zelím a klobásou (50 Kč)

nov777
16. bře 2015

Dnesni cibulovy domaci 😉

anickajirka
16. bře 2015

@nov777 no ten vypadá uplně skvěle, já se dnes pouštím do domácích bulek.Od té doby co jsem poprvé upekla domácí pečivo, tak ho syn pořád vyžaduje a chlubí se ve škole paní učitelce jakprý má šikovnou mamču 😀

nov777
16. bře 2015

@anickajirka Ja jsem zacala pict, kdyz jsem zjistila, ze se trema detma jit do obchodu, je anabaze jako blazen. 😉

anickajirka
16. bře 2015

@nov777 jo to chápu 😀 , mě stačí dvě

nov777
16. bře 2015

@anickajirka Levnej to vyjde taky 😉

simonek32
autor
16. bře 2015

@nov777 TAk ten vypadá skvěle, můžu poprosit o návod?

anickajirka
16. bře 2015

už vím co n večeři k bulkám, špenátovou pomazánku, osmažím cibulku, přidám sekaný špenát, česnek, dusím ž se vydusí voda a po zchladnutí rozšlehám s máslem.K tomu rajče 🙂

spagatice
16. bře 2015

Ahoj holky,
líbí se mi tahle diskuze 😉 . Protože jsem doma na rodičáku s třetím dítkem, tak peněz neni nikdy dost 😀 . Vaření mě až tak nebaví, chybí nápady, tak si ráda přečtu co vaří ostatní 😉 . U nás to zatím jde. Kluci jsou malý, za deset let to bude horší 😅 . Manžel je celkem nenáročný, jen chce mít často maso (v týdnu jí v práci). Já se musím zatím krotit kvůli kojení, takže vynechávám dost nadýmavých potravin.
Tak abych jen nečetla, ale třeba taky někoho inspirovala, napíšu co jsme jedli minulý týden a co bude tento:
NE kuře udělané jako svíčková s knedlíkem
PO to samé s těstovinama
ÚT na přání dětí rybí prsty s bramborovo kapustovou kaší
ST vývar + placky ze zbytku kaše
ČT vývar + ovocné knedlíky
PA a SO oběd u našich
NE těstoviny + doma udělaná lučina + špenát + krůtí maso
PO a ÚT zapečené brambory s masem (v sobotu jsme koupili půlku prasete) a červenou řepou; upekla jsem loupáky
ST koprovka s vajíčkem a knedlíkem
ČT bramboračka + těstoviny s mákem (já to nejím, tak si asi udělám pomazánku z tuňáka s chlebem)
PA bramboračka + sekaná s kaší
SO sekaná s kaší; asi upeču perník
NE kuřecí rizoto

nov777
16. bře 2015

@simonek32 Ahoj, urcite jo.
500 kg mouky ( pul na pul zitna a psenicna)
Jeden balicek suseneho drozdi
Lzicka soli
Lzicka mletyho kminu
Jedna cibule na drobno
Voda - to beru odhadem, zhruba 3-4dcl
Vsechno zmatlat dohromady, zadny hneteni, jen aby nezustavala sucha mouka; nechat kynout (3-12 hodin).
Ovalet v mouce, aby se to neprichytlo a do kastrolu s poklickou. Na 220 trictvrte hodiny s poklickou, psk ctvrt hodiny bez poklickx. Hotovo. Mouku klidne jenom psenicnou. Misto cibule klidne jakykoli seminka, olivy. To kynuti idealka pres noc, ale i ty tri hodiny staci.

nov777
16. bře 2015

@anickajirka Co ten recept na bulky? Das mi ho?

nov777
16. bře 2015

@spagatice Ahoj, jak delas tu bramborovo kapustovou kasi? Diky

nov777
16. bře 2015

Dnesni vecere

jitavrtule
16. bře 2015

zdravím z prvního dne na mateřský! přede mnou je 7 týdnů aktivního odpočinku a vaření, na který se moc těším 🙂
pro inspiraci - o víkendu byla v sobotu polévka z kachních krků s nudličkama a jarní zeleninou a zapečená brokolice, v neděli pečená makrela na cibuli s kuskusem a další várkou zeleniny s indickým kořením. Večer pak salát, ledový+ředkvičky+řapíkatý celer+kuře+smetanová zálivka s dijonskou hořčicí. Pro mě s jablky a vlašskými ořechy a pro polovičku s krutonky.
Dneska jsem dojížděla kuskus a k véče byl kulinářský pokus (který vyšel 🙂 ) - dušené maso s platainy inspirované receptem z Apetitu. Platainy měli v Kauflandu za třicet kaček kilo, tak jsem pokusně vzala dva, že vyzkouším, jak se s tím vaří, předtím jsem je znala jen smažené jako přílohu z restaurace. A výborný! Recept doporučuju, fakt je to dobrý (a bylo by to dobrý i bez platainů teda)
http://www.apetitonline.cz/tipy-triky/2796-vart...

kammka
17. bře 2015

tak z víkendu nezbylo nic..
PO boloňské špagety, omáčka byla v mrazáku odpoledne jsem byla na nákupu.. večer zbytky z lednice:pomazánka z makrely, párky...
ÚT kuře pečené, brambor, dušená zelenina večer asi nějaká polívka, nejspíš bramborová s houbama
ST možná čočka s vejcem, možná nám bude stačit bramboračka, večer pizza (rajčata, mozzarela+špenát,vajíčka)
ČT kuskus se zeleninou a fazolema z plechovky, večer celerová pomazánka, domácí housky
PÁ prejt (mrazák), kysané zelí, brambor dám to i k večeři, děti si dají asi radši třeba krupičku
SO+NE pečené vepřové, špenát, bramborový knedlík, hráškový krém s krutony... maso dám péct už v pátek večer, takže si ho tatínek vezme v sobotu s sebou na dřevorubání s chlebem, pokud si sebou nevezme radši špekáčky 🙂
v sobotu jedu večer na oslavu s kamarádkama, děti s tatínkem si dají co najdou 😀 😀 😀 😀 😀
v neděli udělám k večeři něco sladkého, spotřebuju povadlá jabka, nejspíš žemlovka s tvarohem a jablky a taky budu muset něco upéct, přijedou kámoši na kafe

nov777
17. bře 2015

@kammka Muzu poprosit o recept na tu celerovou pomazanku?

kammka
18. bře 2015

@nov777 já ji dělala dávno, teď jsem koukala po netu, prostě smíchám jemně nastrouhaný celer s mrkví (syrovou) s majolkou, citronovou šťávou a třeba strouhaným sýrem... žádná věda.

nov777
19. bře 2015

@kammka Díky moc, poslyš debilní dotaz: Ten celer a mrkev předem povařit nebo na syrovo?

chimny
19. bře 2015

U nás tento týden:
Po - Domácí bramborové gnocchi, pečené kuře, kysané zelí
Út - Špagety s čočkovou omáčkou, schwarzwaldskou šunkou, cibulkou
St- Rizoto s pórkem, hráškem, kuřecí maso
Čt - Bramborové placky plněné špenátem a domácí lučinou, pečené v troubě
Pá - zbytky
V sobotu budeme pryč a v neděli ještě nevím, možná ryba.