Mám nárok na finanční pomoc na výbavičku od otce dítěte?

korinka8
5. črc 2015

Ahoj holky,
Otec miminka se rozhodl ze semnou byt nechce. Chci se zeptat zda mam narok ho pozadat o financni pomoc na vybavicku ... Zajima me o kolik by jste si rekly Vy? Nikde na internetu jsem o tom nic nenasla ... A nechci aby mu to jen tak proslo ze se vyhne povinostem, ano asi to odeme neni hezke ale nemohu to tahnou sama z nemocenske :(
Moc dekuji za Vas nazor a pripadnou radu 🙂

elialen
5. črc 2015

Pokud ti podepíše list z matriky, kde bude uvedeno, že je otcem dítěte, tak ze zákona musí finančně podporovat matku nejen v těhotenství, ale i rok po porodu. Samozřejmě, že se musí zabezpečit taky miminko. Tím, že ten papír podepíše, tak taky budeš moct po něm žádat alimenty. Pokud ti to nepodepíše, tak si budeš muset zařídit finance od státu. Na výbavičku bych si asi řekla 20 tis. Kč, pokud bych kupovala z 2.ruky. Nebo to kup, schovávej účtenky a nech si je proplatit. 😉

halina0101
5. črc 2015

@korinka8 Mas narok na proplaceni poloviny castky za vybavicku, schovavej si uctenky.Stejne tak mas narok na alimenty na dite i na sebe do dvou let ditete.

halina0101
5. črc 2015

@elialen Podepisovat ji nic nemusi.Po narozeni by probehl soud o urceni otcovstvi, ktery by zaplatil.Ona bude jako matka na MD ci RD osvobozena od poplatku.Dodatecne mu naklady vymeri, i ty na vybavicku.Stat neni dojna krava a bude na ni tlacit, aby otce uvedla.Cast davek je primo vazano na otce v RL a bez nej nedosahne treba na hmotnou nouzi.

korinka8
autor
6. črc 2015

Jasne to vsechno chapu ale on by semnou mel jit kolem toho 7 mestice na matriku kde by mel podepsat otcovstvi tim se zapise do rodneho listu miminka ... A jeste se tam nak pisou ty jmena ... Tak mi slo o to jestli u toho otec byt musi

popajzka
12. bře 2016

Má někdo zkušenost s dodatečným přidáním nákladů na výbavičku k žalobě na výživné, která už je u soudu. Je možné náklady na výbavičku jen předložit při jednání o výživném? Děkuji za případné odpovědi.

ada1989
3. kvě 2016

Ahojky,teď jsem řešila tu samou situaci,jen stim rozdílem ze jsem odesla od neho ja...jsem mesic na nemocenske a zadala jsem vyzivne na sebe a na vybavicku a na vydaje spojene s tehotenstvim...soudkyně memu návrhu vyhovela...