Hlasy v hlavě u dětí. Máte zkušenost?

9. bře 2023

Pětiletý syn mi dnes začal říkat, že slyší v hlavě hlasy 🙈. Nejdřív něco jakože co jsme mu říkali my (že to nemůže dostat z hlavy) a přišlo mi, že to byly spíš nějaké negativní poznámky z naší strany (dneska byl takový náročnější den), ale nechtěl je říct nahlas a před chvílí říkal, že tam slyší nějaké blbosti...
Nebudu lhát, docela mě to vyděsilo 🙈. Ale vím, že někdy ty zvláštní věci mívají pak jednoduché vysvětlení, ale radši jsem si říkala, že se zeptám, jestli to třeba někdo neměl v tomhle věku taky tak....

Děkuju za každou zkušenost!

werik153
9. bře 2023

Na 100% se jen špatně vyjadřuje, respektive dobře, ale ty ho nechápeš.
Nám syn říkal, že máme doma v noci mrtvého chlapečka a že se ho bojí...
Nakonec z něj vylétlo že se jedná o kluka z pohádky Coco a že se tě pohádky bojí.... hřbitov, noc, tma...a že si na to vždycky vzpomene před spaním, když je právě tma a noc ...a tak to řekl tak jak to cítil.

autor
9. bře 2023

@werik153 děkuju, v to také doufám, že to jen neumí popsat 🙈. On je hodně citlivý a v něčem dost "dospely", tak mě to jenom vyděsilo 🙈

klpoiu
9. bře 2023

Stalo se mi u dvou dětí to stejne. Můžeš být v klidu. Jde o to, že dítě v tomhle věku začíná přemýšlet,mluvit v duchu. A ze začátku to nechápou co se to vlastně děje a komolí si hovadiny. ☺️ Někdy to co slyší si opakuji v duchu a přemýšlí nad tím. Když mi to poprvé řekla dcera taky jsem se lekla. A řekla mi to v podstatě totožné jako tobě.

westie
9. bře 2023

Syn byl jednu dobu hrozně překvapený z toho, že si může pustit písničku ve své hlavě a hrozně to prožíval. A toto může být úplně stejné, jen jde o to, že tvůj syn objevil možnost povídání si v duchu sám pro sebe.
Zbystrila bych ve chvíli, kdyby dělal něco, o čem ví, že je to zakázané, protože mu to říkaly hlasy v hlavě.

nikoulinka
10. bře 2023

Taky si myslím, že to nebude nic hrozného, jen to, že neumí úplně jak my dospělí, popsat, co se děje. Třeba se mu tam žene zrovna vzpomínka, apod... Kolik mu je? Moje malá, v dubnu 5 let, má třeba úžasné vyjadřovací schopnosti... Takový mudrolín 😅 a ráda používá - mamko, já si to pamatuju, protože mám na mozku veverku. Ona mě řídí 🤣

jerrabina
19. bře 2023

Já slyším hlasy doteď 😁 jakože prostě nějaké myšlenky úplně slyším a třeba hlasem moji mámy. Ale jsou i chvíle, kdy jako by to řekl cizí hlas, většinou ženský. Ani nevím, jestli vždycky stejný nebo ne. Nevím proč to tak je, ale zvykla jsem si na to. Vím, že mám sluchovou paměť, tak to podle mě bude možná tím. A neřeším čím to je, prostě jedna z myšlenek, možná vzpomínka... Nijak mě to neomezuje. Mozek není stopro prozkoumaný a psychika taky ne 🙂
Osobně bych řekla, že člověk slyší zajímavý hlas a ten se mu vybaví zároveň s nějakou myšlenkou později, nebo pak rodičovské věty hlava říká rodičovským hlasem 🤷‍♀️ neviděla bych v tom hned něco mimořádného nebo nebezpečného.