Prvňačka malá vzrůstem, máte tip na batoh/aktovku?

madulinka
7. črc 2017

Ahoj,
prosím o tipy na školní batoh/aktovku pro mrňavého prvňáčka.

Dceři je teď 5,5 roku, do školy půjde tedy až příští školní rok, ale nevím, jakou aktovku jí mám pořídit vzhledem k její výšce.

Teď má 105 cm (12,5 kg), počítám, že víc jak 5 cm za rok mi nevyroste. Takže bude mít nějakých 110 cm až nastoupí do první třídy.

Chci jí už objednat aktovku, protože ji dostane letos od Ježíška. Objednala jsem od Topgalu tuhle: https://www.agatinsvet.cz/skolni-batoh-a-penal-..., ale v reálu je i tak strašně veliká. Pravděpodobně ji budu vracet.

Nechci jí aktovku zkoušet, protože ji dostane od Ježíška. Chci, aby to měla jako překvapení. Navíc rady, že si má vybrat sama, to zavrhuju. Znám svoji dceru a byla by schopná si vybrat tašku např. s traktorem, když by zrovna měla takovou náladu.. Jinak je to typická holčička, která se obléká do šatů, má ráda třpytivé věci, proto tady poukazuju na to, jak to dopadne, když si sama něco vybírá..
Není to levná záležitost, takže tohle dceři na výběr nenechám.

Chci se zeptat těch, kteří měli taky takového drobného prvňáčka, jakou tašku do školy jste pořídili? Já jsem slyšela samou chválu na Topgal, ale dost mě to zaskočilo, že je to tak velké - v porovnání s naším mrňousem.

Koukala jsem na ty jednokomorové od Topgalu, ale je tam rozdíl jen v 1 cm na výšku a ve 2 cm na šířku, což takový rozdíl asi moc není. Navíc ty jednokomorové jsou ještě těžší, protože mají konstrukci, než ta, kterou jsem pořídila..

Díky moc za rady, já se v tom ztrácím..

sabatko
7. črc 2017

Syn teď skončil první třídu, v září začínal se 114 cm a 17 kg a pořídili jsme mu aktovku od Belmil. Je lehká, nijak rozměrná a uvnitř přehledně členěná. Byli jsme zkoušet k narozeninám a tahle seděla dokonale. Za sebe bych nepořizovala prvňáčkovi batoh, je pro ně všechno nové, potřebují se rychle v tašce orientovat, což aktovka, která se dá postavit a komplet otevřít jednou sponou, splňuje líp.

krystalka
7. črc 2017

@sisstin - jo, náš měl aktovku (batoh) Emipo, měl tuším 119 cm a asi 18 kg, když šel do školy....Topgal ho strašně táhnul dozadu, Hama aktovka byla ještě horší....Emipo mu sedl a vydržel s ním do 3.třídy, teď jsme ho do 4.třídy vyměnili za batoh Topgal pro 2.-5.třídu a je to jen tak tak, na šířku super, není moc široký, na výšku je trošičku delší, než by mohl být, ale počítám, že za pár měsíců se trošku vytáhne a bude to ok...teď je mu 9, váží 24 kg, měří 131 cm 🙂

ala1979
8. črc 2017

Moje dcerka ma 6 let,104 cm a jde do prvni tridy.Nikdo nic neresil,ze je malinka,ani doktor-ten rekl ze je po mne-ja byla take nejmensi ze tridy.Myslela jsem,ze koupime prave Topgal a ted teda vubec nevim...

krystalka
8. črc 2017

@ala1979 - myslím, že malé a docela fajn má taky Herlitz, tuším Midi, nebo tak nějak, každopádně určitě aktovku nebo batoh vyzkoušet naživo, každé dítě je jinak stavěné a i při stejné výšce nemusí jednomu sedět to stejné, co druhému, každý má jiné proporce, jinak dlouhé tělo, nohy, jinak stavěná ramena, jinak široká záda....syn měl třeba stejnou aktovku se spolužákem, co je zhruba stejně vysoký, ale našemu seděla na ramenou dobře, tomu druhému moc dobře nesedí, i když má popruhy dotažené....takže bez zkoušení bych nebrala....

madulinka
autor
8. črc 2017

díky moc za doporučení, dnes jsem brouzdala po obchodech, prodavačka sice říkala, že mi ukazuje Herlitz midi, ze které jsem byla velikostně i váhově nadšená, ale po kontrole doma na internetu šlo o Herlitz Smart. Ještě jí pojedeme vyzkoušet s dcerou, ale větší bohužel nebude moct mít. Pak mi ukazovala Herlitz midi - vybavenou, ale ta se mi už tak zdála velká, takže jsem si dohledala, že s tím vybavením je právě ta Herlitz midi. Já jen doufám, že se jí do Herlitz Smart vše vejde.. ☹
Herlitz Smart: https://www.stencl.cz/skolni-aktovka-herlitz-sm... (má 13 l)
Herlitz midi: http://schoolbags.herlitz.eu/herlitz/Pulsar/cz....
(má 16l)

madulinka
autor
8. črc 2017

@ala1979 dej mi pak prosím vědět, jak jste pochodily, co jste vybraly 😉 Tvoje holčička je stejného vzrůstu jako ta naše.. Topgal nedoporučuju jen z důvodu té výšky. Já ho budu vracet.. Myslím, že by jí mohl být až tak od té 3. až 4. třídy.. Teda zvažuju, že si ho nasyslím a nechám doma, ale zatím je to tak 50 na 50. Nemáme tam žádné postavičky, které by byly teď "in", ale nevím no, ve 3. - 4. třídě si asi vybere motiv už sama, už to nebude takové překvápko jako nová taška prvním rokem.. 🙂

mandala
8. črc 2017

@madulinka No, pokud je to batoh určený do 1. třídy, tak to určitě neschovávej, protože ve třetí čtvrté třídě se ji tam nevejde učení...

krystalka
8. črc 2017

@madulinka - jenom přidám ještě pár rad, ohledně toho, jestli se tam vejde všechno učení - my jsme našemu synovi místo klasických tvrdých desek na sešity pořídili takové ty plastové kapsy na druk A4 - na každý předmět jednu - má tam vždycky pracovní sešit, normální sešit a učebnici, je to lehčí, než ty desky a krásně přehledné - prostě vezme jedny desky a ví, že tam má na daný předmět všechno, má je barevně odlišené, jedny desky A5 má na žákovskou a notýsek....a ve škole mají v šatně skříňky, takže co nepotřebuje vzít domů kvůli úkolu, nebo se z toho učit, tak zůstává v poličce ve skříňce a přihodí to do tašky ráno v šatně....už takhle fungujeme 3 roky a bude to tak mít i dál, hodně se to osvědčilo.....pořiďte jenom jednopatrový penál s klopou, bude bohatě stačit (opět nám stačil celé 3 roky) a nebude zbytečně zabírat místo v aktovce a je taky lehčí, než ty dvou a třípatrové....

krystalka
8. črc 2017

@madulinka - já myslím, že je lepší, když si prvňáček svoji první tašku vybere a vyzkouší sám, našeho by se asi trošku dotklo, že jsme takovou věc vybrali bez něj....i když vím, že bych se mu trefila do vkusu, ale není to prostě ono....

madulinka
autor
8. črc 2017

@krystalka děkuji, ano rozhodně jen jednopatrový penál. Ty desky na druky mi shodou okolností poradila včera známá, do toho stoprocentně půjdeme taky tak.. ohledně těch učebnic uvidím.. zatím je dcera zmatkář, tak bych ji nerada stresovala tím, když si něco ve škole zapomene a nebude si moct udělat úkol. U nás prý ve škole nedovolují si nechávat něco ve škole, ale musí si nosit vše. Což se mi nelíbí, ale asi s tím nic nezmůžu. Je to pořád to samé už 30let.. 😞Každopádně moc děkuji za rady, jsem už klidnější, že to prostě nějak pořešit jde 😃, a že jsou i jiní budoucí prvňáčci-drobínci, kteří mají stejné problémy.

mandala
8. črc 2017

@madulinka Já mám právě obě dcery hodně drobné a u nás taky nedovolují nechávat nic ve škole, co předmět, to pracovní sešit, školní a domácí sešit plus učebnice a další pomůcky...no prostě hrůza... Každý den jsem jim chodila naproti do školy, abych jim pomohla, ale jednou už mě to fakt nakrklo, když vidíš holku, jak jde ohnutá jak dědeček hříbeček, tak jsem si řekla, že takhle to prostě dál nejde a zašla se poradit za k dětskému lékaři, jestli by nenapsal doporučení na dvoje učebnice, no tak mě je napsal, a od té doby píše pořád a to jsou už v 6. a 7. třídě. Tak to jenom na okraj, že i to je řešení...

krystalka
8. črc 2017

@madulinka - my jsme se ani nějak neptali, jestli si to tam můžou nechávat, nebo ne 🙂, v šatně mají zamykací skříňky, tak myslím, že je jeho věc, jestli si to tam nechá, nebo ne....ale je taky fakt, že my v podstatě běžně můžeme s dětmi do šatny, takže v té první třídě a část druhé jak ráno, tak při vyzvedávání jsem mu to připomínala, jestli má všechno....teď už si to řeší sám....

kamila297
12. črc 2017

Syn je taky drobek, před 1. tř. byl na tom s výškou podobně jako vaše dcerka. Koupili jsme mu Topgal jednokomorovou aktovku + penál a nyní jde do 3. třídy a stále to využije 🙂 Topgal výrobky jsou nesmrtelné a dají se prát v pračce na 40 st. Vřele doporučuji.

betelgeuzz
14. črc 2017

@madulinka starší skončila 1. třídu, taky je drobek, když vyzkoušela tobgal, tak byl obrovský. Nakonec jsme vybrali aktovku belmil a po 1 . roce jsme spokojení. Já bych se teda vykašlala na Ježíška a radši aktovky pořádně vyzkoušela. Taky za půl roku dítě ještě vyroste. My kupovali aktovku po zápise a s mladší to uděláme taky tak.

A k váze aktovky, já slyšela, že dítě by nemělo nosit víc ja k 10% své váhy, ne 1200 g. Aktovky mívají kolem 900 g, pouzdro, svačina, pití a hned jsi tak na 3 -4 kg. ty učebnice mi až tak těžký nejpříjdou, je to pár pracovních sešitů, ne učebnice v tvrdá vazbě, ale s tím penálem a svačinou se to nasbírá :-/

krystalka
14. črc 2017

@betelgeuzz - no, o tom, že by dítě mělo nosit max 10 procent své váhy, jsem taky často četla....akorát v tom případě by náš budoucí čtvrťák asi nesměl nosit učení žádné - váží 25 kg 🙂, pití nosí jen 0,5 l, penál jen jednopatrový a stejně se to nastřádá....aspoň, že si může to učení, co zrovna nepotřebuje, nechávat ve škole v šatně....

veronikaraj
20. dub 2019

Ahoj, malá měla 105cm dyž šla do první třídy a batoh jsme kupovaly na stránkách www.baagl.cz.

zelenaesmolda
20. dub 2019

@madulinka
ja jsem byla podobne velka kdyz jsem sla do skoly a aktovku je opravdu lepsi si zkusit,kazdy ma jinak siroke ramena a nesedne vsem vsechno.me treba nesedl ani jeden batoh z north face protoze jsou na me moc siroke ty ramenni popruhy.lepsi je vybrat aktovku,ktera sedi a nebudou ji bolet zada nez aby nutne mela prekvapeni od jeziska.navic je to 3/4 roku predem,do te doby se ji muze zmenit vkus a deti vetsinou chteji hracky a nove veci zkouset hned,cekat skoro cely rok nez pouzije darek od jeziska je opruz nehlede na to,ze je to tak trosku podfuk protoze na vanoce a narozky ma dite dostat to,co si preje a ne to,co mu rodice stejne budou muset koupit.

pajuna93
21. dub 2019
Uživatel pajuna93 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pajuna93.

@veronikaraj Já moc těm neznámím značkám nevěřim, jsou kvalitní? Aby to malé nezničilo záda.

veronikaraj
23. dub 2019

@pajuna93 Právě že mají nízkou hmotnost a nastavitelné popruhy které se přizpůsobí postavě dítěte. Takže podle mě super.

madulinka
autor
24. dub 2019

Ahoj, trochu to tady updatuju.. Dcera skoro končí 1. třídu. Vybrali jsme aktovku mini smart herlitz, dostala od Ježíška. Sedí jí dobře, ke konci 1. třídy má dcera 115 cm, 14 kg. Aktovku jí teda nosím do školy i ze školy, neunese ji. Od hlavního vchodu do šaten a do třídy a zpět si to nosí sama. Doufám, že ji vydrží i pro druhou třídu, protože větší mít opravdu ještě nemůže..

kileanor
24. dub 2019

Dobrý den, dcera má 16kg a vzhledem k tomu, že je doporučeno nosit cca 10% své hmotnosti, hledala jsem co nejlehčí batoh a přitom s vypolstrovanými zády apod. Máme Hama Baggymax Trikky - váha 650g.je opravdu lehoučká.

madulinka
autor
24. dub 2019

@kileanor Teď na ní koukám, je lehčí a má ještě větší objem než ta naše.. Škoda, že jsem o ní nevěděla kdysi..

pajuna93
24. dub 2019
Uživatel pajuna93 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pajuna93.

@veronikaraj Právě na to koukám že mají hmotnost i 860g to je dobré, a další plus je, že je to česká značka.

zelenaesmolda
24. dub 2019

@madulinka zkouseli jste ve skole pozadat o dvoje ucebnice vzhledem k drobnosti vasi dcery a tomu,ze takove noseni ji muze zpusobit zdravotni problemy?

poklarce
7. kvě 2019

Ano Samsonite, ta drobounka, jak by mysleli čeští zákazníci pouze do školky, ale vydrží opravdu jen první třídu. Nesmíte ale nosit patrový penál, desky na sešity a podobne zbytečnosti, ale oblečení na kroužek, nebo tělocvik se tam nakonec taky vešlo🙂.Jinak naše už končí první třídu, takže můžu říct, že jako fyzioterapeut jsem za dva roky schaneni skutečně vhodnou aktovku na českém trhu nenašla☹

nelcaj
17. črc 2019

Koukaly jsme se synem taky na aktovky baagl. Líbí se mu Zippy Racer. Máte ji někdo doma? Jak sedí?

beatkaluka
18. črc 2019

Úplně tu stejnou sice nemáme, ale aktovky sedí na zádech moc hezky. Kupovali jsme od nich v loni aktovku a jsme spokojení.

nelcaj
19. črc 2019

Děkuji, právě jsem na ně četla dost pozitivních recenzí. Tak ji asi taky pořídíme. Líbí se mi, že jde koupit i pouzdro ve stejném motivu. Tak to bude mít sladěný.

klea81
19. črc 2019

@madulinka doporučená váhová hranice je 20 kg, drobným dětem se často dává odklad.

betelgeuzz
19. črc 2019

@klea81 tak to nevím, kdy by se mladší dostala do školy, jde do druhé a má 18 kg 😀 a já měla 20 kg v páté třídě.