Nájdu sa tu budúce mamičky z Topolčian?

simonkato
11. júl 2011

Ahojte najdu sa tu dake buduce mamicky z Topolcian a okolia.Na par pismenok ci kavicku,delenie sa o skusenosti zazitky pocity.Neskor na spolocne kocikovanie.Som mlada buduca mamina termin mame 5decembra je to nase prve babo.Preto primem kazdu dobru radu ci nazor 🙂

miskabrano
21. júl 2011

@simonkato
Ahoj Simonka,drzim palce aby ste ty a tvoje babo boli zdravi a vsetko dobre dopadlo. Momentalne som na prazdninach v TO aj so svojim 2,5 mesacnym babom a rada si s tebou vymenim par pismeniek.... 🙂 Ak ti mozem poradit, necitaj si ohladne tehotenstva aporodu nic na nete zbytocne ta to len vystresuje...)))))

simonkato
autor
21. júl 2011

@miskabrano ahoj Miska budem moc rada ked si sem tam trosku popiseme.Juj zavidim ti drobceka ze uz ho mate doma ja sa neviem toho okamihu uz dockat.tehu si moc neuzivam lebo zatial len stale nieco zle pocuvam vzdy sa nieco najde ci komplikuje a stale len na dake vysledky clovek caka 😒 ...a od kial inak si ak nieje tajomstvo ked si v To len na prazdninach?

slimme
21. júl 2011

@simonkato Ahoj, ja mam termin 10 novembra, som prvorodicka, mám 28 rokov, si priamo z TO?

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme Ahoj ja mam22 rokov...ano som priamo z Topolcian byvala som na juhu,ale teraz som sa prestahovala k priatelovi oproti kasarnam.No aj nam sa termin porodu asi zmeni lebo podla sona sme uz 22tt a nie v20tt tak uvidime co a ako...A uz viete aj co budete mat?my zatial este nie ale hlavne nech to bude zdrave to je najhlavnejsie.

slimme
21. júl 2011

@simonkato Tak nakoniec to mozno este stihnes v novembri🙂 Ja som tiez priamo z TO byvam za nemocnicou dole ako ides na Nitru...My sme sa rozhodli ze nechceme vediet pohlavie, chceme prekvapko, ja som vzdy chcela dievcatko aj manzel ale ja mam taky pocit ze to bude chlapcek...A ku komu chodis na gyndu?ja k Silesovi...Budes asi rodit v TO ze? Ja hej...

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme Ja chodim k Bognarovej sukromnicka ak ti to nieco hovori.Som s nou spokojna len akosi zostala na peniazky kazdy mesiac berie30€ za papier na peniaze.Som totiz na rizkovom robila som v hyze a tam ako tehotna robit nemozem.My chceme vediet ale zatial nam nepovedali boli sme na amnio koli zlemu skriningu a v pondelok nan po 2tt volali ze sa im nieco nezda tak sme boli zase na krv.ach jaj som normalne z toho na nervy moc sa o to male bojim.Snad uz na druhy utorok budeme pocuvat len a len dobre spravy.Lebo od12tt stale len na nieco cakam a poriadne sa nic nedozvieme:(...Aspon to nemas daleko do nemocnice...Ano budem rodit urcite v To mame tu dobrich lekarov a susedu mam sestricku na gynde tak sa toho az tak zatial nebojim.

slimme
21. júl 2011

@simonkato Ja som tiez PN, ale niesom rizikova len od obvodacky som vypisana. Bognarova je tusim v ozete?kamoska ku nej patri aj sestra...To je zvlastne, vacsinou na amnio chodia starsie mamicky, a kto Ti robil sono? Bognarova tusim nema nie?No budem drzat palce aby to dobre dopadlo, prevazne je to plany poplach, ked sa ide na amnio, nastastie...neboj bude to o.k.

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme nie nema hej je v ozete a strasne ma prekvapila s tymi peniazmi ale uz sa ozvem dva krat som jej uz dala ale stacilo co som mohla mat pre male za60€...no nam dva krat vysli zle vysledky z krvy podozrenie na trizomiu18 to sa nepotvrdilo ale zase sa im nezda daka anomalia na dakom chromozome ale ze to moze byt koli nasej krvy tak nam ju brali aby to mohli zistit.A sono mi robil u nas v To na zaciatku v 8tt doktor Urbanec taky mlady mily...A potom jak sme boli v Nr na tu amnio a na genetike tak rozny doktory a nechceli nam povedat ze co to je ze sa dozvieme z amnio:( ja verim ze je vsetko v poriadku ale niekedy ma strach premoze:(

slimme
21. júl 2011

@simonkato Ja mam strach stale, niekedy hrozny a to mam vsetko v poriadku, vdakaBohu...odteraz sa uz budeme bat stale o nase deti a nikdy to neskonci...Tak to budes mat na 100% potvrdene co to bude, ked si bola na amnio...Ja mam krvnu skupinu 0 pozitiv, takze to bolo bez problemov. Ja by som chcela na posledne poradne chodit ku Kerekovej, pocula som, ze je dobra. Uvidim.Chces ist aj na predporodnu pripravu?Ja by som aj isla len ani neviem od kolkeho tyzdna sa chodi, musim zistit...

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme ano chcela by som ale tiez neviem od kedy co a ako...Ano budeme to mat 100%ne len aby to bolo v poriadku to je hlavne...Ja mam A negativ a drahy ma AB pozitiv...Ano kerekova je super ma rizikovu poradnu co som pocula.Ale vseci doktory su dobry ci Urbanec mlady sympos mily,Hribik ze to je taky jaso rad sranduje ale tiez dobry odbornik,Caradsky on je dost vazny ale tiez skvely.Spoluziacke sa teraz narodil syncek sekciou a mala Hribika a Urbanca a ze su super.A kerekovu mavala na vyzite a bola velmi spokojna.No to mas pravdu strach je vzdy ale o to horsie je to ked ta aj doktory plasia:(

slimme
21. júl 2011

@simonkato ked zistim ako je to s tou pripravou, dam Ti vediet...viem, ze to byva vo vitalise. Mas uz aj brusko?A pohyby citis? ja som prve zacala citit az v 21 tt.

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme mne sa zda ze to byva kazdu stredu ale neviem o kolkej nieco som si vsimla ked som bola na sone dole v nemocnici ale vobec neviem od ktoreho tyzdna sa tam chodi...Ja som prve pohyby citila v19tt co uz vlastne bol21tt uz sa v tom ani nevyznam🙂je to uzasny pocit...mam uz take brusko ale ja som bola dost pevna aj pred tym vlastne som od zaciatku tehu schudla7kg ale uz mam 3naspat🙂

slimme
21. júl 2011

@simonkato ja som tiez na zaciatku dost schudla, a teraz mam plus 4 kila, mozno aj viac, vazila som sa pred tyzdnom. Ja este stale zvraciam kazde rano, len posledne 2 dni nic, beriem nejaky vitaminy, predpisal mi ich gynekolog, lebo ze to uz je neobvykle tak dlho aby mi byvalo zle. zajtra zacinam 25 tyzden, tak sa tesim. Uz mam dokonca kupeny aj kocik, lebo bol zlacneny o dost tak sme ho uz kupili, ty uz mas predstavu aky chces?

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme a kde ste kupovali kocik a aky?Aku taku predstavu mam ale co som pozerala u nas v To celkom dost predrazene su...A baby ma nahovorili na polsko je tam jeden strasne velky obchod len s deckymi vecickami a ze tam kupili skoro celu vybavicku do500€ tak chceme ist pozriet tam.Uff mne byvalo zo zaciatku hrozne zle ale nevracala som ani jeden krat.My budeme v zajtra22tt mozno nakoniec sa volakde aj na porodnici spolu stretneme🙂Mena mate uz vybrate?my dievcatko Vaneska a na chlapcenskom sa nevieme dohodnut.Ja som mala probelmi s pecenou a stitnou zlazou na to beriem lieky:(Ja zatial nemam kupene nic ked nemame este istotu aku taku ze mimi je v poriadku bojim sa:(

slimme
21. júl 2011

@simonkato je to mutsy joey silver, mam ho v albume, mrkni ak chces...ja som ho povodne chcela objednavat z polskeho e-shopu, lebo tam bol o dost lacnejsi nez na slovensku ale nakoniec som ho este lacnejsi objavila v ceskom e-shope, bol tam v akcii, takze tak...no uz aby si vedela ze je vsetko o.k. nech sa mozes naplno tesit, ja pomaly nakupujem, aby toho potom naraz nebolo vela penazi, hlavne tu na bazare, mam uz s tadialto kopu krasnych veciciek, niektore su ako nove...My sme najskor chcely pre dievcatko Kláru ale vyfukol nam ju manzelov brat, potom sme si vymysleli Melániu, a momentalne chceme Klaudiu.No a chlapcenske sme dlho nevedeli, manzel chce Dominika, no a este premyslame nad Radkom.Manzel je Radko krsteny, mne sa to meno paci ale nepaci sa mi ked sa dieta vola po rodicoch, tak uvidime...Vaneska je pekne, mne sa aj Valeria celkom paci a Sára, ale tých je uz vela...

simonkato
autor
21. júl 2011

@slimme no urcite pozriem...aj ja by som chcela pomaly nakupovat a ked budem vediet je je vsetko v poriadku aj zacnem.Aj ja mam uz dake vecicky tuna vyhladnute.Aj v meste mam uz co to pozrete v tehotke sa mi paci jedna supravicka bupky kosielka svetrik ciapocka ponozky rukavicky za17€ takze celkom este ako tak slusna cena ak ked je to dost.Ale co som kuk v tescu tam len dupacky10€ stoja uz nevedia co za tie vecicky pytat maju:(...No ja som chcela chlapceka bud Alexa alebo Damiana ale priatelovi sa nepacia on ze Lukasko ako nieje to skrede meno ale moc ma neoslnilo.Naozaj neviem ake dame ak by bol chlapec.No Klaudika je krasne meno mne sa este Paulinka paci.

miskabrano
21. júl 2011

@simonkato ..celkom sa to tu rozbehlo,ocakavam,ze baby z TO sa este ozvu...)))) Ja som povodne z TO ale zijem a pracujem v BA,no momentalne som na materskej dovolenke. Nemohla som skor pisat, maleho trebalo nakrmit a tak..ved uvidis,ked budes mat drobca na svete,nebudes mat cas pomalicky na nic....)))))

simonkato
autor
21. júl 2011

@miskabrano som si az neskoro vsimla ze v regiony je tema Topolcany.Ale ved uvidime co a ako.Ale ja sa na to tesim ked budem s drobcom lepsie ako sa nudit radsej nebudem mat cas a budem sa venovat len malickemu ci malickej ved nieje nic krajsie🙂...Tak si uzivas matersku trosku doma🙂

miskabrano
26. júl 2011

DAVAM DO POZORNOSTI PRE NASTAVAJUCE MAMICKY

Predám vajíčko tmavomodrej farby zn. JANE STRATA kolekcia 2009. Vajíčko je kupované v mesiaci apríl 2011, je úplne nové, nepoužívané a univerzálne pre všetky kolekcie zn. JANE. Cena 110 €.

veronikabb
16. nov 2012

Ahojte holky 🙂 Bývam pri Topoľčanoch a čakám prvé bábo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre