Jak tráví doma čas vaše 8-mi leté děti?

kopretina82
16. led 2016

Krásný den všem🙂

Zajímalo by mě jak tráví vaše děti svůj volný čas doma. Můj syn (8 let) tu dnes celý den chodil a "nudil se", normálně si čte,hraje, nebo něco vymyslíme spolu nebo řádí se ségrou, nepopírám, že tráví čas i na PC nebo haním na telefonu, ale snažím se to korigovat. Dnes tu mám ale na hlídání neteře, tak se musím věnovat i jim, chvíli si hráli i spolu, ale zajímalo by mě jak tráví čas ostatní děti, třeba najdem nějakou inspiraci 🙂

jerrysskating
16. led 2016

Moje dcera doma moc času netráví a když už přijde tak je po tréninku a je ráda že leží. Jinak je v pokojíčku a hraje si ze svojí nejmladší sestrou a nebo si něco kreslí nebo vyrábí nebo tancuje, poslouchá písničky.

medved09
16. led 2016

syn má hodně zájmů + o víkendu pravidelně výletujeme, jezdíme na kolo, lyže či brusle, ale pokud už je doma, hraje si s mladším bráchou s legem, rád si čte - to zaleze k sobě na vyvýšenou postel a třeba 2 hodiny o něm nevíme 🙂 , kreslí, maluje, společně vytváříme (keramika, barvy na sklo a porcelán - koupila jsem super barvy - vypadají jako fixy, po zaschnutí se to zapeče a vydrží to i mytí), jinak hrajeme Carcassone, Uno, Osadníky, Ticket to Ride a pod. PC a hry na tabletu ho moc neberou - na PC si maximálně najde sportovní výsledky - nyní hltá biatlon 🙂

sara84
16. led 2016

V tomto veku ficely u manzelova syna stolni hry! A kulickova draha 🙂

lv
16. led 2016

konkrétně dneska čtenářský deník do školy - nadpis z vystříhaných písmen z novin /stříhala a hledala celá rodina/, výroba přáníčka pro dědu, velká koupačka se ségrou /s potápěčskými brýlemi, asi hodinu a půl/ a tramtadadáá tátu chytly záda, takže válení u telky s Harrym Potterovic.
TV, počítač dovolím na přiměřenou dobu, nevadí mi to, koriguji co smí a co ne, takže jsou to i vzdělávací hry.. pomáhá vařit, chystat jídlo..dost se vyblbnou se sestrou, lego, kostýmy atd..a moc dobře ví, že říct mi, že se nudí znamená jen vykoledovat si ode mě poznámku o úklidu 😀

maggi
16. led 2016

Syn si hodně hraje s legem, nebo čte a spolu hrajeme stolní hry nebo karty. Občas taky musí utřít nádobí nebo pomoct s něčím jiným, rád třeba chystá nějaké jídlo. TV a počítač taky dovoluji jen na přiměřenou dobu.

mandala
16. led 2016

Jelikož tu máme plno sněhu, tak jsem dnes své dcery skoro celý den neviděla, protože si ho musí užít, než zase roztaje 😀 Jinak čas mimo přípravu do školy a povinných domácích prací tráví tím, že trénují na hudební nástroj, hodně malují, baví je i ruční práce, cvičí nebo tancují, hrají společenské hry, když je příznivé počasí, lítají po venku ..., samozřejmě si i sednou k počítači, bohužel, moderní době nezabráním, ale dohlížím, aby bylo s mírou. 😉

krystalka
17. led 2016

Náš téměř 8 letý doma hodně maluje a něco tvoří, prohlíží si knížky, luští nějaké dětské časopisy, občas koukne na něco v televizi, vytáhne nějakou stavebnici nebo skládáme puzzle....na počítači moc času netráví, hry hraje minimálně, spíš si hledá různá videa a zajímavosti na netu (zajímá se o MHD), Lego ani společenské hry ho moc nebaví....tablet ani chytrý mobil doma nemáme....dneska byli skoro celé odpoledne s manželem na zahradě a stavěli sněhuláky, přehazovali sníh a vytáhli boby....jinak samozřejmě pomáhá s něčím doma, co je potřeba - utřít nádobí, pomáhá při vaření nebo uklízení....myslím, že se nenudí....a když vypadá, že jo, tak ho zaměstnám nějakou domácí prací a pojmeme to jako zábavu 🙂

lenkaaa
20. led 2016

Tak priteluv syn z prvniho manzelstvi je cely den na tabletu ☹ tablet veme do ruk hned rano v 6.00 jak se probudi, pak ma teda prestavku na snidani, obed a veceri. Jinak opravdu, cely den tablet. Minule jsem to opravdu sledovala a byl na nem 10 hodin denne. Na vylety s nami nechce, ani na navstevu k babicce, protoze tam neni wifi atd... Velmi smutne dle meho nazoru, ale bohuzel s tim ja nic neudelam ☹