Odměny v kroužku pro děti, které poslouchaly. Co si o tom myslíte?

sedmiteckas
5. kvě 2024

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na to, když na konci kroužku dostanou odměnu od lektorky pouze "hodné" děti, které poslouchaly. Jedná se o malou skupinu dětí plus mínus 2 roky. Díky za vaše pohledy.

urtica
6. kvě 2024

Nelíbilo by se mi to a nikdy jsem to v rámci svých kroužků nedělala. Když už něco dostaly, tak všechny a obvykle to ani nebylo koncipováno jako odměna.

veroniqess
7. kvě 2024

Mně teda přijde divný i to, že o tu křupku musejí poprosit.

gruyerre
7. kvě 2024

@veroniqess přesně, když někomu něco chci dát, tak mu to přece dám, aniž by mě prosil. Zajímalo by mě, jestli se takhle ta husa chová i k dospělým, nebo se povyšuje akorát nad malý děti

rebe
7. kvě 2024

Doufám, že lektorka nemá děti a myslí si, že je to motivační, takže stačí jí vysvětlit, že to naopak dětem ubližuje, a přestane s tím. Jinak ukončit a požadovat vrácení peněz. Děs.

prejeta_zaba
7. kvě 2024

Jestli to paní dělá dobrovolně někde v Horní Dolní, asi bych to neřešila. Nelíbí se mi to teda ani trochu. Ale jestli je to oficiální, placený kroužek, stěžovala bych si zřizovateli, že paní zřejmě nikdy neviděla batole a neumí se chovat. Na tohle se snad chodí dítě vyblbnout a ne poslouchat jak robotek, ne? 🤷‍♀️ Upřímně, já (a předpokládám většina matek) na batolecí kroužky chodím vypnout, užít si, že hodinu mluví nebo vymýšlí program někdo jiný a je mi úplně šumák, jestli tam dítě chce hodinu sedět v koutě a nebo zpívat všechny programy. Hlídám akorát základní bezpečnost a fakt nehodlám řešit, že moje dítě zrovna odmítlo tleskat nebo nosit míčky na povel.Navic jak chcete asi tak dítě v tomhle věku donutit. 🙄 Takže trestat batolata tím, že nedostanou odměnu je za mě ujeté. A nejde o křupku, jde o ten její pohled na věc a selektování dětí.

sedmiteckas
autor
8. kvě 2024

@prejeta_zaba je to placený kroužek (a nestojí úplně málo) ve volnočasovém zařízení pro děti. Lektorka je celkem v pohodě s tím, když dítě nedělá co ostatní. Jí se spíš nelíbí, že jsou některé děti živější povahy a nechají se strhnout a utíkají spolu třeba kolem místnosti, nebo neposlechnou nás rodiče, když jim říkáme, ať jdou cvičit...ono ty živější děti to tak prostě mají, taková ta radost, že můžou spolu lumpačit, kolikrát vidím ty jiskricky v očích 🙂. Takže prostě tohle lektorce vadí a za tohle je trestá tím, že jim na konci nedá tu odměnu. Já zase chápu, že kdyby tohle dělaly ve velkém míře všechny děti v tom kroužku, tak je to strašný chaos, řev... Ale prostě se teprve učí v tomhle věku, že existuje něco jako řízena činnost a měla by opravdu nechat výchovu na rodičích...

sedmiteckas
autor
8. kvě 2024

@rebe má děti i vnoučata... Ano už jsem kroužek ukončila a část peněz mi vrátí... strávíme čas příjemněji, venku bez stresu a ponížení, jestli dostane nebo nedostane nějakou křupku

rebe
8. kvě 2024

@sedmiteckas I vnoučata. Tím se to asi vysvětluje. Naše babičky jejich maminky přivazovaly k nočníkům, aby se vyčůraly. Ne každá to pak v sobě dokáže překonat. Je dobře, že jste pryč.

elesse
8. kvě 2024

Krouzek bych ukoncila, nemam to rada a moje deti nejsou cvicene opice. Ne, ze bych se nesnazila, at delaji co maji a ne ze by to nedelali, ale nekdy je nebavilo vubec nic, nekdy jen nejaka aktivita. Syn miloval opici drahy, ale kdyz doslo na tanecky, neucastnil se a v lepsim pripade stal a koukal. U nas se nastesti nedava nic, ani razitko. Jeste myslet na dalsi kram s sebou🙂)

berenika39
8. kvě 2024

@sedmiteckas skvěle.

veru181
10. kvě 2024

Z vlastní zkušenosti bych také řekla, že starší lektorky vyžadují větší poslušnost. Naštěstí jsem se nesetkala s takovým extrémem, spíš jen je vidět, jak víc chtějí děti zapojit do zrovna prováděné aktivity, i když je zrovna zajímá něco jiného. Buď bych se slušně ozvala, nebo z kroužku odhlásila.

jana_jina
10. kvě 2024

@berenika39 mozna jedine dobre, ze ho nechape.

oveckaluky
10. kvě 2024

Nečetla jsem zatím diskuzi, ale chápu podle příspěvku dobře, že dvouleté děti někdo rozlišuje na hodné a zlobivé??? To je masakr...

oveckaluky
10. kvě 2024

@sedmiteckas "Dcery se na konci posledně ptala: byla jsi hodná? A ona jí odpověděla, že ano. Lektorka na to, že ne, a nic jí nedala. Podle mě dcera už vůbec nevěděla, co udělala špatně. " Už bych tam s ní nešla... vždyť tohle je úplně mimo, chudáci děti. A jako to poprosit a poděkovat - chápu, to je základ, ale aby prosily o odměnu mi taky přijde divný...

janule0123
10. kvě 2024

@sedmiteckas prvn věc.. u dvouletých me to přijde mimo a dost demotivující… jejich udržení pozornosti je slabší… a pak si jedou svoje… druhá věci, dcera chodí taky na všestranný pohybovy kroužek ( je tam i varianta dite plus rodič pro 2-4roky).. děti mají svoji “mapu” a na konci všichni za odměnu dostanou nálepku za splnění lekce/dovednlsti (a opravdu nikdo neresi ani u 4-6 jak tu dovednost dokonale zvládl, jesli zaslouží nálepku, proste všichni se snažili, všichni malali,dostanou všichni .. a to nadšený stádo děti co se vyvali ven .. plny energie 🤣🤣po skončení lekce

monaluza
11. kvě 2024

@sedmiteckas to "popros" mi zavání drezurou pejska, asi bych si s lektorkou promluvila...

sedmiteckas
autor
12. kvě 2024

@janule0123 jakože takhle - lektorce nevadilo to, že dítě nedělá úkol, spíš to měl být trest za to, že mě neposlechne, když ji třeba poprosím, aby nebehala po místnosti... Takže kdyby tam jen stála bokem, je to pro lektorku ok, ale nelíbí se jí, že děti čertí 🙂

janule0123
12. kvě 2024

@sedmiteckas nemyslím si, ze by to bylo jiný u těch děti 2-4 roky, určitě tu nálepku dostanou všichni 🤩když si vezmu co dcera predvadela v plavání 🤣total ignor, jela si svoje … tam teda odměnu nedostávají… ale čertila pak paní InstruktorkA🤩🤣a stejně to valnej efekt nemělo… ale nějak jak viděla větší děti plavat … tak to ji teda namotivovalo a začala šlapat jak hodinky … ale zpět k problemu- gymnathlon tam náhodou nemáte poblíž? Za me super … a mají to celkem vymakany, ze to ty děti nadchne a jsou nadšený a nálepku dostanou všichni 🤣🤣

sedmiteckas
autor
12. kvě 2024

@janule0123 dívám se a jsou tu dvě pobočky v blízkém okolí, mrknu blíž, děkují🙂