Jazva po popálenine. Poradíte?

dupo
16. dec 2009

☹ ahojte mamičky, mám 14mesačnú dcérku, ktorá sa nám popálila na horúcej (bez oleja )panvici. Popálenu malá rúčku a aj hrudník. Rúčka sa nám pekne hojí, ale na hrudníku ostala asi 5 cm hrubá jazva
Boli sme aj u plastického chirurga, ktorý nám odporučil scarban-silikonový gél. Stále jej to mastím, ale ten hrudníček sa mi vôbec nepáči. Je to dievčatko a ja mám strach, že to bude mať trvalé následky. Viete mi niekto niečo poradiť? Mám strašné výčitky.

2hanah
16. aug 2012

@pupawienka Výborný krém na podporu hojení kůže až v jejích spodních vrstvách, který se hodí na popáleniny i drobná poranění a mám ho vyzkoušený po laserovém opálení kůže je Cicaplast od La Roche-Posay, stojí zhruba 300,- Kč 40ml.

olusenka
16. aug 2012

@pupawienka Hemagel, ale jestli už není pozdě. Jako jestli už to není dlouho, jestli to nemělo být na čerstvější ránu, ale můžete zo zusit i tak. Já na něj nedám dopustit.

ange_de_la_morte
16. aug 2012

juá pokud mám uplně čerstvou popíleninu stačí obyčejná Calciovka ( dáváme i v nemocnici) jinak se dá ve zdravotnických potřebách koupit masný tyl na popáleniny, jsou různé značky , je to trošku dražší ale pomáhá

2hanah
16. aug 2012

Samozřejmě Hemagel neznám, třeba má paní pravdu, nemůžu soudit. Já jen, že ten Cicaplast jsem zkoušela i na starší rány a tento gel totiž umí nastartovat spodní vrstvy kůže, aby vytlačily tu špatnou zjizvenou tkáň napovrchu, ale opravdu píšu jen informativně, rozhodnutí je na Vás nebo poradí v lékárně.

j.cien
16. aug 2012

třezalkovy olej 😉 ,mela jsem na 7% tela popaleniny 2.stupne a tohle byl vazne zazrak 😉 ,predtim se to hojilo skarede,praskalo to,krvacelo,mokvalo...za sebe moc doporucuji 🙂

pupawienka
12. nov 2012

Dakujem za odpovede... nam nakoniec dr. predpisal krem Contratubex...tak ale tazko povedat ci jej pomaha...hoji sa to pekne...ale celkom tie jazvy asi nezmiznu....a ak ano tak az po rokoch tym jak bude rast ze sa to strati...

novamania
25. nov 2012

Soso, po akom čase ste začali s Dermatixom? Moja malá si pred dvomi tyždňami rozbila hlavičku a mala 4 stehy. Rana vyzera byť zahojena, no neviem, či nie je na Dermatix ešte skoro. A ako zafungoval u Vás?

novamania
25. nov 2012

Máte skúsenosti aj s jazvami po úraze? Malá si rozbila hlavičku tesne pod obočím. Asi 5cm. Mala tam 4 stehy. Stalo sa to dva týždne dozadu. Mám už kúpený Dermatix (bez doplatku na recept), no bojím sa, že je naň ešte skoro. Už týždeň ranu potieram Bionectom. Budem Vďačná 🙂 za každú dobrú radu.

majamajova
22. apr 2015

ahoj. ach tieto urazy to je hruza.. chcem poradit krem silkyderm, je to vlastne krem na jazvy po popaleninach ale aj na strie, jazvy po sekcii, jazvy po akne.. je na baze silikonu. kamarat ho pouziva na jazvu na ruke a pomaha. treba vsak dodrziavat navod. co je super je na predpis, cize nic neplatis. hadam pomoze..
http://www.medmedical.sk/silkyderm-2

marcelka2012
18. aug 2017

@dupo dobrý večer, môžem sa spýtať kde ste kúpili gél Scarban? Poprosím kontakt, ďakujem

lusinka001
5. mar 2018

Viete mi poradit nieco na taketo hypertroficke jazvy po popaleni? Pouzivame dermatix, silikon.naplaste, contractubex ale uz niekolko mesiacov bez zmeny.

monika1293
4. jan 2022

Ahojte ja mám jazvu od plastickej operácii po obarený vriacov vodou na ruke. Mám jazvu už 3 roky a chcela by som to zákriť tetovaním. Máte niektorá skúsenosti ktorá si na plastiku kože dala tetovanie?

lusinka001
7. jan 2022

@monika1293 nepomohla ta plastická operácia? Aj ja rozmýšľam pre dcérku, lebo ma zjazvenu ruku, tiež sa obrátila vriacou vodou

monika1293
8. jan 2022

@lusinka001 poslala som vám do správy fotku mojej jazvy po plastickej operácii