2-ročný syn, ktorý sa bije

30. dec 2023

Ahojte maminy.
Máte prosím skúsenosť ? Mám syna, ktorý má 2 roky a 3 mesiace. Už pol roka sa bije. Ma staršiu sestru, ktorú nonstop bez príčiny bije. Len vyjde z izby ráno a on už k nej beží a bije ju, kuše ju, ťahá a stipe. Deti na ihrisku tiež. My takéto doma naozaj nerobíme. Ja už sa s ním bojím niekam ísť. Vravela som to detskej doktorke, tá len toľko, že to prejde. Ale moja dcéra takéto nikdy nerobila. Vysvetľujem, som naozaj trpezlivá, rodina vraví, že ma obdivuje aká som trpezlivá a vysvetľujem. Dala som mu aj po ruke, ale nič nezaberá. Som zúfalá. Inak je to šikovný chlapček. Všimla som si, že je nervak. Čo tiež nechápem. A posledný dobu, keď sa hrá, niečo mu nejde, tak sa facka. Hneď mu vysvetľujem, že to nesmie, že to je no no, ale to je hádzanie hrachu o stenu. Čo mám robiť ? Má niektorá skúsenosť prosím? Ďakujem .

veronikaszabova
30. dec 2023

Vies co pomohlo nasmu najstarsiemu, ked kusal druhych (v cca 2r)? Ked mu to vratili. Taky bol soknuty, ze po par dnoch uz nikoho nepokusal.

noami12
30. dec 2023

Ak nevadí sem sa pripojím, moja dcéra tiež je nervak.
Druhé deti nebije, ani nekuše nikoho ani seba iba doma k malému niekedy príde a bacne ho, alebo seba. Tiež neviem odkiaľ toto ma. Prestala mi spávať aj cez deň z ničoho nič. Dávala som to k tomu, že bola to pre ňu zmena, keď som prišla z pôrodnice..
Ale už to trvá pol roka.

cyberk
30. dec 2023

Ak ti rodina vravi, ze ta obdivuje aka si trpezliva a vysvetlujes… to znamena, ze uz davno si mu to mala vysvetlit inak - jednoducho vratit, aby citil, ze to co robi aj boli ;)

mogaa
30. dec 2023

Niekedy je naozaj riešením ak to druhé dieťa vráti....naša hrýzla deti v škôlke, pomohlo až keď jej za to učiteľka capla po líci....vtedy s tým uplne prestala....podotýkam že učiteľka bola veľmi dobrá , malá ju mala aaj má veľmi rada, bola pre deti ako ich druhá babka...samozrejme nám to učiteľka hneď aj povedala, ale odvtedy bol pokoj...

zorkahorka
30. dec 2023

Mladsie deti rady zaparaju do svojich starsich surodencov.
Starsi bil aj deti v rodine. Skusali sme vselico. Aj to, ze mal zakaz k nim chodit. Neviem, ci uz bol natolko velky, ze to pochopil, ale pochopil.
Takze naozaj to prejde