Ako naučiť dieťa na nosič alebo na šatku?

maminka552
17. júl 2014

ahojte maminky moj chlapcek bude mat za chvilku 3 mesiace a posledne dva dni spinka velmi malo max pol hodku. no a ked nespinka doma sa spolu hrame a podobne ale ja potrebujem aj nieco v meste vybavit a ked nespi tak v kociku nechce byt.. a preto som kupila aj satku ibaze v nej tiez place a aj v nosici ktory sme kupili ze mozno v nom bude chciet byt 😀 a tak sa pytam je to len tym ze nie je zvyknuty?? alebo kde moze byt problem na rukach sa nosi velmi rad ale nosim ho i inej polohe ako je v tom nosici 😖 prosim poradte 😵

vianne
17. júl 2014

ahoj, ja som zo zaciatku par dni mala podobny problem, ze sa krutil a plakal v satke...tak som si ten uvaz dala len uplne volne, a vlastne hoci bol do neho vlozeny, necitil satku na sebe...ale drzala som ho rukami...bol vo zvyslej polohe (uvaz kriz s kapsou) a postupne som satku utahovala,...vzdy ked uz zaspal na rukach som uvaz dotiahla na pevno a ostal v nej...ale je pravda, ze napr. kolisiku nikdy nezniesol...iba vo zvyslej polohe...a mam kamosku, ktorej maly je extremne citivy na vsetko tesne...neznesie ponozky, uzke oblecenie, nervozny bol aj zo spacieho vaku...jeho sme skusali dat do satky a nosila a vrestal zakazdym 🙂 nakoniec sme to vzdali....ale myslim ze to je len vynimka male percento deti, ze im na tom nieco vadi...
skusaj postupne na chvilu, najlepsie vtedy ked je hore, spokojny, dat na chvilu do satky a bavit ho niecom, aby mu to bolo prijemne...a csom uvidis ci si zvyka alebo nie

samanthapo
18. feb 2015

ahojte, máme podobný problém, 3,5 mesačný synček bol v šatke nervozny, zatiaľ sme to skúšali len raz, ako mu to čo najviac spríjemniť? napíšete ešte niektorá skúsenosť ako ste naučili bábatko na šatku? ďakujeeem 🙂