Maminka v Čechách čeká paterčata

jahodnicka
30. máj 2013

Ahoj baby, napadlo mě založit tuto diskuzi, myslím, že by to mohlo být zajímavé. U nás v Čechách teď frčí příběh maminky která chtěla pořídit synkovi sourozence a čeká hned paterčata. Tady je odkaz. http://www.ceskenoviny.cz/tema/zpravy/maminka-c...
Zajímalo by mne, co na to říkáte a jak si myslíte, že byste se vypořádaly s takovou situací vy? (já vím, že se jinak uvažuje, když člověk v takové situaci není 🙂). Ale stejně...

kacoorka
30. máj 2013

wow je neskutocne odvazna, ja by som to asi nezvladla,musela by mi neskutocne pomahat cela rodina,drzim jej palce, aby vsetky prezili a boli zdrave

elenka6
30. máj 2013

Ja som na nu včera akurat myslela,to si musia nove auto osemmiestne kupiť 🙂 a celkovo to bude strašne naročne,aj ked bude mat pomoc,ale neskor,ked bude mat doma 5školakov a učiť sa s nimi a potom 5 puberťakov 🙂

klincek
30. máj 2013

@jahodnicka osobne by som skoncila na psychiatrii, a to si nerobim srandu. mam len dvojicky a ked si predstavim, co tu maminu caka..je mi jej normalne luto. jednak deticky budu zrejme drobucke (pisu asi kilo), urcite so slabsou imunitou (aj ked dufam inak zdrave), a jednak neviem si fyzicky predstavit sa im "spravodlivo" venovat-ano, v clanku sa pise, ze budu dve opatrovatelky, ale to nie je to iste ako mama 😉 . a obe aj s mamou budu ficat na 120%. prve dva-tri roky budu sialene.
ak to vyznelo, ze pre mna deti = len starosti, nie je to pravda, len viem, co znamena mat viac ako jedno 😉. ja som na svoje bola uplne sama do 8 mes, potom s obcasnou vypomocou, a boli aj velmi tazke chvile..
dalsia vec su financie, kapitola sama osebe.
este mi vrta v hlave..nepisu to tam, ale vyzera to na prirodzene pocatie, co je uplny zazrak prirody (aj ked osobne by som si fakt neprosila 😀 ). v kazdom pripade drzim palce, aby porod dobre dopadol, aby deticky prospievali, a mamina sa nezblaznila 🙂

lauricka
30. máj 2013

no, to aj ja by som bola zvedava, ako ich uzivit 😕

ematko29
30. máj 2013

@elenka6 to bude ako pani učitelka ked ich bude učiť 😀 Ale je to úžasné,5detí,ale asi troška nespravodlivé,ved kolko žien čaká dlhé roky aspon na jedno ,že?

bublina83
30. máj 2013

@jahodnicka Nechcem byt hnusna, ale najprv pockajme kym ich porodi, aby sme ju neprechvalili alebo prilis nekritizovali. Este sa moze kadeco stat, predsa len kilove deticky (pisala to tu jedna pani, inak neviem kolko budu vazit) este budu potrebovat vela casu v inkubatore. Urcite jej drzim palce !

andrejka1974
30. máj 2013

urcite jej drzme pasticky, nech su vsetky zdrave a nech su rychlo spolu doma, ja ju obdivujem , ja by som sa asi zblaznila, ale verim , ze to spolu s manzelom zvladnu 🙂 🙂 🙂 🙂