Program 7,5 mesačného dieťatka

ejkaaa
2. feb 2014

Zdravim kocky,mam 7,5 mesacneho chlapceka.Chcem sa opytat ako sa venujete svojim detom v priebehu dna.Moj maly je taky ze sa chvilku pohra sam,ale ked ma zbada zacne mrncat,plakat vyzaduje si pozornost, stale potrebuje mat zmenu nevie sa dlhsie nicim zabavit. Manzel chodi skoro rano do prace vracia sa ked maly ide spinkat, v podstate som s nim cele dni sama.nechavam ho hrat sa sameho po ocku skontrolujem kedze zacina stvorkovat..len ked ma zbada je ako keby nekludny, pritom spinka pekne nemam s nim problem, chodime von spinkat v kociari,,len ten cas ked je hore medzi jednotlivymi spankami je vycerpavajuci.stale si vravim ze nic netrva vecne ze to prejde..zubky zatial nema ziadne takze to asi nebude zubkami..je mi trochu luto ze nemam chvilku casu pre seba,alebo pri nom len tak sediet a sledovat ho ako sa hra...ked to urobim zacne po mne liezt ako keby sa chcel pritulit,vzapati sa obzera po hrackach ked ho polozim otoci sa zas sa ku mne plazi...ako keby sam nevedel co chce..poradte robim niekde chybu?

seemani
3. feb 2014

@ejkaaa ja mám 6,5 mesačného, ale tak skúsim ti poradiť.. Môj bol prvé tri štyri mesiace presne ako tvoj.. Nevedel sa dlho hrať sám, po 5-10 min už sa ozýval. Niekedy mi mrnčal ešte som ho len z rúk dávala dole.. Keďže od jari si otváram živnosť a budem musieť aj pracovať nemôžem si dovoliť aby nebol vôbec samostatný. Začala som od asi 5,5 teho mesiaca robiť nasledovné:
malého som riadne nakrmila, bol vyspinkaný, prebalený, proste som vedela, že je všetko ok Na zem som roztiahla deku a porozkladala hračky. položila som ho na zem a pre neho to bol taký šok, že už nie je v postielke (bol tam nervozny, lebo tam mal málo miesta), že sa začal válať a hral sa tam asi 30 min. Potom zamrnčal, potreboval zmenu.. prihovorila som sa mu, uistila ho, že o ňom viem, NEZOBRALA NA RUKY!!!!, a ukázala mu nejakú hračku a niečo mu o nej povedala, samozrejme prejavil záujem a hral sa ďalej. Takto som to robila stále, nevzala som ho na ruky len ho uistila že som tam aj keď ma nevidí. Tiež mi mrnčal keď ma videl, ale to som proste odignorovlaa alebo som sa sním iba rozprávala a rozosmievala ho, potom som ho asi začala nudiť a sám sa odvrátila hral sa ďalej. jedno si musíš uvedomiť, je rozdiel medzi mrnčaním a plačom... Ak ti neplače normálne, ako napr. keď je pokakaný či hladný, nevidím dôvod, rpečo by si ho hneď mala mojkať. sama nato doplatíš, lebo bude tak naučený že je niekto pri ňom že si to bdue stále viac vyžadovať. Náš režim:
7:30 vstávame, niekedy aj skôr, ale to sa válame v posteli..
8:00 kojím..potom sa ide hrať
10:00 desiata
10:30 ideme na prechádzku
12:30-13:00 obed
13:00 ide sa hrať
14:00 kojím.. potom pospíme
16:00 olovrant ideme sa hrať, zvyknem mu prečítať rozprávku, jazdíme na koníkovi, robíme lietadielko, šteklíme sa, alebo len tak sa rozprávame
17:00 kojím, vtedy zvykne zaspať na chvílku
17:30 príde domov ocko, tak sa hráme aj s ockom
18:00 kúpanie
18:30 večera.
19:00 ideme do postielky, tam sa ešte hrá s mackom a vrtí sa
20:00 zaspinká
v noci sa budí 2x na kojenie, aj to hneď zaspí, časy sú rôzne, väčšinou však o 1 a o 4

Takže náš režim je asi takýto, snažím sa to dodržiavať, ale tak nie vždy sa dá. záleží aj od neho, koľko spí a kedy pýta papať. Skús aj ty malého nechať chvílu, nám to zabralo, že sme k nemu hneď nebežali keď mrnkal a on keď videl že nikto nič, tak sa začal sám hrať.. Jasné že on si ťa bude vyžadovať, lebo si myslí, že to tak má byť, že je matka stále pri ňom.. A ešte jedna rada, ak si potrebuješ niečo porobiť (navariť, upratať upraviť sa, hocičo) snaž sa to robiť pre ním.. Je to pre neho zaujímavé, sledovať ťa.. môj sa veľmi čuduje ke´d behám po izbe, prekračujem ho a ukladám veci..🙂

seemani
3. feb 2014

ešte k tomu, že keď ho máš na rukách hne´d sa ťahá za hračkami: áno, robí to preto, lebo sa síce chce hrať, ale vadí mu samota.. ak už pri ňom niekto je, tak je spokojný a ťahá sa za hračkou. On by sa najradšej hral tebe na kolenách 😉

ejkaaa
autor
3. feb 2014

@seemani Ahoj dakujem pekne za tvoj prispevok..skusala som s malym to co si pisala ak nieco robim beriem ho k sebe alebo upratujem pred nim...ale nezabera to zabavi sa tym len chvilku..moj napriklad nikdy nebol cez den v postilke vzdy je na deke alebo na roztahovacej posteli kde ma kopec hraciek a ma moznost sa hrat..ma knizky reporela, hracie deky, kocky kadeco...vsetko ho uputa do tej doby kym nepridem ja..tak rada by som pri nom bola aby sa hral a ja som si mohla robit svoje..inak denny rezim mame dobry aj spinka pekne medzi tym sa hrame dovolim mu popzerat 10 min rozpravku kym si napr.umyvam riad..neviem myslim si ze to jeho spravanie pochadza od narodenia mal koliky aj ked som sa obmedzovala aby som to eliminovala aj tak nas to zasiahlo v plnej miere, k tomu som ako prvomamicka tazko znasala ten vecny plac, plakal stale po 3 tyzdnoch prestal sam kakat bolo to strasne narocne obdobie nespali sme, v kociari nechcel byt prve mesiace boli masaker...bol spokojny iba na rukach tam nachadzal svoj pokoj...tak aj zaspaval..cumel odmietal.zhruba v 5M som mu ponukla cumlik a zacak spavat sam...dam cumel, pusu, polozim do postielky a spinka..viem ze urcite vsetko prejde vela veci sa vyriesilo casom, vekom...ale boli aj su chvile kedy je mi tazko...zvecera ho dam spat o siedmej o hodku sa zobudi cucne si a spi dalej..nezalezi ci je tesne pred spanim napapany zobudi sa stale po hodine...aj ked som mus skusala dat kasu ci nie je hladny...vzdy sa zobudi...v noci sa mu budi kazde 2-3 hodky az do rana...napapa sa a spi dalej...uz som si povedala ze nebudem riesit ze asi to potrebuje, stale to tak nebude...hadam z toho vyrastie...vela ludi mi povedalo ze kojene deti su proste take a netreba sa hlavne porovnavat s inymi detickami lebo kazde je ine...kym jedna mamicka vravi ze budi sa iba 2 x za noc ina povie budi sa mi AZ 2 x za noc...dneska som ho rano nebrala na ruky strasne plakal az ostal lezat na brisku a vzlykal az sa zachadzal..potom som ho ulozila spinkat a zobudil sa s hlavickou a ruckami horucimi,,,teplota 38,2..tak mi bolo jasne preco je od rana taky strasne umrcany a nesvoj..

sense
3. feb 2014

tvoje dieta je vo veku kedy zacina separacna uzkost a vtedy si dieta vyzaduje pozornost a najradsej by sa len mojkalo a nechce byt samo , castejsie sa bude a aj zaspava....mala to aj moja mala....a co som robila? bola pi nej a kaslala na domacnost nemusi byt vsetko uplne ciste....ked stvornozkovala dala som vsetko co by jej mohlo uskodit prec , bravala som ju na wc proste vsade a ked odstvornozkovala a zacala plakat som sa jej ohlasil a a v noci sme ju bravali do postele ku nam aby sme sa aspon trochu vyspali....kazdy nam este vravel ze ked is na to zvykne bude chciet byt len na rukach a len s nami v posteli, asi po 1-1.5 mesiaci sa zahra sama, na rukach byt nechce a zas spi pekne vo svojej postielke...

a este kym ma nevidela bola v poode ako ma zbadala len pistala