Telová kozmetika pre deti s problematickou pokožkou

lb1984
7. jan 2024

Prosím Vás tí ktorí máte detičky s problematickou pokožkou - ekzémy, suché miesta, akú kozmetiku používate?
Mám vyskúšané na striedačku 6 rokov LaRoche Posay, Biodermu a klasický detský aviril modrý, tiež Klorane bebe.

Bioderma sa mi neosvedčila ani rad pre deti ani dospelých.
La Roche je Ok ale za tie peniaze by som očakávala lepší výsledok.
Aviril celkom OK najmä tá vôňa a premastenie pokožky.
Klorane bebe tiež OK vzhľadom kvalita vs cena ale vadí mi že keď dcérku natriem je veľmi tekutý a má pocit že je mokrá kým sa "mlieko" vstrebe.
Excipial - u mňa čistá katastrofa na miesta s ekzémom alebo poranenou pokožkou .... veľmi bolestivé.
Všetky značky ale pri ekzéme vysadzujem alebo pri poranenej pokožke (suchá, praskajúca - tvorba malých bolestivých raniek) a nechávam len LaRoche v kombinácii s Lipobase. Na jeseň tohto roka ma ale LaRoche prekvapil lebo keď som natrela dcérkin ekzém a moje ruky začalo to štípať nie veľmi ale nikdy predtým sa mi to nestalo čiže dcérka začala odmietať aj ten a nechali sme len Lipobase na suché miesta LaRoche len okolie mimo ekzémov.

Najnovšie som úplne náhodou objavila značku Sebamed a som z nej milo prekvapená, zahojila mi moju pokožku rúk behom týždňa čo nedokázal ani LaRoche ani žiadna iná dermokozmetika resp. robená mastička z lekárne na predpis a trápim sa s tým 6 rok čiže vyskúšané mám toho až až. Podstatné je tiež že absolútne neštípal.
Máte niekto s touto kozmetikou dlhodobé skúsenosti? Aká je? Detto máte nejaký iný tip na kozmetiku pre deti s ktorou ste spokojné. LaRoche by som už chcela vymeniť vzhľadom na skúsenosť so Sebamedom len sa obávam či keď na ňu prejdem nebudem ľutovať keďže 6 rok dcérka a ja už ani neviem koľkí fungujeme z 90% na kozmetike LaRoche.

bluemoon24
7. jan 2024

@lb1984 me se velmi na ekzem u syna osvedcila Avene XeraCalm A.D., ja osobne Avene pouzivam taky 🙂

veselo_neveselo
7. jan 2024

Este mozete vyskusat Eucerin, Ducray, Vichy. Vlastne vsetky tie lekarenske znacky. Za mna vsetko, co nema vonu. Akekolvek parfemovane je aj pre mna no-go na tvar.
Ale co sa cien tyka, vsetky budu plus minus rovnake. Ale beriem to tak, ze nemaju liecit, ale udrziavat pokozku peknu (bez podrazdenia)

Pozeraj, co maju za zlozenie. Ja dlho pouzivam LRP Toleriane krem, a minule som s prekvapenim zistila ze obsahuje niacinamid - co mi nevadi, pouzivam ho aj ako samostatnu aktivnu latlu, len som bola prekvapena ze je tam.

sojorez
7. jan 2024

Bambucke maslo z dm, nestipe, hoji.

mirinduska
28. mar 2024

Kyselina mliecna krem( na predpis, 0€ doplatok)