Učíme sa na vlastných chybách

macaimac
27. sep 2011

Ahojte maminky,
zalozila som tuto diskusiu, aby sme sa tu navzajom podelili s chybami, ktore sme urobili pri svojich detoch ☹ a pred ktorymi chceme vyvarovat ostatnych. Uvitam akekolvek dobre rady pri starostlivosti o nase male poklady 🙂

alenka600
25. okt 2011

@wivian No, napriklad ja som si tu uz raz pisala IP o tom s jednou mamickou - mam pocit, ze niekde bola urobena chyba, ale neviem kde. Ide o mojho synovca a ten mal vsetko - materialne, lasku, disciplinu, no vsetko co sme mali pocit, ze dietatu odovzdat treba. Ale on sam strasne casto hovoril "to je nespravodlive. Preco rozhoduju dospelaci o mne?" A este dokonca on mal moznost sa rozhodovat o vselijakych veciach - ci mu kupia ponozky modre, alebo hnede, alebo to alebo ono a tak, proste nebol utlacane dieta. A bolo na nom vidno, ze on to ale subjektivne naozaj tak pocituje a mne dodnes pri tom zovrie srdce. Podobne ako pises - ventilovanie napätia na detoch. Ja dodnes neviem, preco mal maly pocit, ze ho utlacame a on ako najmensi je aj posledny v rozhodovani. Ale kazdopadne ho to dost trapilo a ja mam pocit viny do dnes. Hm?

tea333
25. okt 2011

@xlucia ja som napriklad zastancom spolocneho spania, ale nemozes to generalizovat tak, ze sa to da u vsetkych.U nas s nami spinkal maly tak do 5-6 mesiacov, potom isiel do postielky.Bolo to nevyhnutne, s nami sa vobec nevyspal.on spi velmi zle, ale pri nas bol kazdych par minut hore, nevedel sa ulozit, budili sme ho aj nadychom.odkedy je v postielke, je to lepsie, sice sa budi velakrat, ale zaspava dobre a prvych par hodin noci prespi..nerobili sme prechod do postielky nasilne, ale bez placu a s mojou pritomnostou, trpezlivo..takze nemam pocit ze som svoje chuda dieta odstrcila, ale skor ze som mu pomohla aspon ako-tak v klude spat..
nie je kazde dieta ine..mozno ma 95 deti rado, ked spi medzi rodicmi, ale potom je 5deti ktorym to nevyhovuje a budia sa viac..

wivian
25. okt 2011

@stvura
@zuzana581
@alenka600
dakujem babule za podporu

@alenka600
tak v pripade synovca uz fakt netusim, ale mozno je to aj povahou a ty by si sa kvoli tomu obvinovat nemala
ajtak vsetko co robime (pokial nejde o zly umysel) rsa snazime robit s najlepsim vedomim a svedomim a v danom momente by sme pravdepodobne urcite nekonali inak

@zuzana581
aj to ma napadlo, ze presne mohol prist polrok a tak ci tak, by chcel byt pri mne
verim, ze raz sa urcite vyspime obaja 🙂

zuzana581
25. okt 2011

@wivian Určite hej, raz sa vyspíš a potom sa zasa nevyspíme, keď v puberte zahlásia, že idú na diskotéku 😀 ale viem presne čo prežívaš. Bolo to najhoršie obdobie môjho materstva 🙂

xlucia
25. okt 2011

@tea333 negeneralizujem . ale ked sa dieta k matke pyta, ma byt pri nej. moj starsi spaval s nami dlho, mladsi ani vidiet, ten hned do svojej postele. respektovala som oboch.

xlucia
25. okt 2011

@wivian si neskutocne urazliva. ja som napisala ze ta nechapem. neurazala som ta. no ale z tvojich prispevkov ide skor o to co vyhovalo tebe, nie malemu.

tea333
25. okt 2011

@xlucia moje dieta sa ku mne pytalo, ale na druhej strane ked som ho zobrala ku mne, nespal a bol z toho problem.takze som neuprednostnila to ze on chce ist ku mne, ale riesenie, pri ktorom lepsie spal.samozrejme sme trenovali podla Prekopovej a bolo to bez placu, takze teraz je zvyknuty zaspavat pekne v postielke, zatialco mu spievam.ani tam nemusim byt, mozem spievat cez odposluch.Cize to ze sa dieta pyta, je stav, ktory sa da postupnymi krokmi zmenit az do stadia, ze dieta spokojne a kludne zaspinkava same v postielke..bez stresu