2měsíční syn nesnáší kočárek, měli jste to podobně?

klkrska
9. čer 2015

Ahoj, mám syna, který má dva měsíce a nenávidí kočár. Kdyby v něm jen pobrekával, tak by se dalo, ale pokaždé je to řev, jak kdyby ho nědo vraždil a není možné s ním jet kamkoli mezi lidi, takže pořád sedíme doma a nakupovat a pod. můžu jen tehdy, když ho někdo pohlídá. Měli jste to někdo podobně? A kdy to popř. přešlo nebo jak jste tutu sitauci řešili? Chci zkusit nosítko, ale až trošku povyroste, i když je hodně veliký, má 65 cm a 6 kg. Děkuji za každou radu

lv
9. čer 2015

malá to taky moc nemilovala, spíš snesla kočár jen když spala a taky pak větší, až mohla koukat..
napadá mě, není moc oblečenej? že by mu bylo horko..co plena na zavinutí, zlehka? co na bříšku?

anulis
9. čer 2015

@klkrska tak treba trosku pomuzu...u nas taky ze zacatku problem, tak jsem to delala tak, ze jsem ji na rukach uspala a prendala do kocarku a vyrazila a kdyz jsem uz cekala probuzeni, tak jsem byla pobliz domu. Parkrat jsem to takhle udelala a pak postupne prendavala jeste uplne neuspanou a nejak si na kocarek zvykla 🙂 a nikdy to na dlouhe chozeni v bdelem stavu nebylo. Vzdy jsem pak ven chodila jen na spani.

tadeasek3
9. čer 2015

Manducu nebo kiby nositka už klidně můžete od narození 🙂

milmic
9. čer 2015

@klkrska Moje prrvní dcera nesnášela kočárek. Ještě snesla stojící kočárek, ale jedoucí = problém. A hodně velkej. Jenže ona jako bonus nesnášela i manducu.... bylo to takové řekněme vtipné období. 😅
Můj syn kočárek jako ok, ale nic moc. Byl teda nošený v šátku výhradně. A moje třetí miminko kočárek nesnáší, vlastně nesnáší jakékoliv odložení, takže je výhradně nošená v šátku.
Řešení je tedy nasnadě - bud budeš tvrdá (jakože podle mého názoru je to miminko malé a má nato nárok) anebo si pořídíš šátek nebo ergonomické nosítko (klokanku ne) a budeš si užívat krásy nošení. 🙂

milmic
9. čer 2015

@tadeasek3 Kibi myslím moc pro maličké miminka nebude. Já ho mám doma, ale malé miminko do toho nepsaovalo. Do manducy jo, ta má novorozeneckou vložku.

mwkaty
9. čer 2015

Ahojky. U nás je to bohužel podobné. Už od porodnice. V kočárku vydržel jenom v době jeho spaní. Měl svoje intervaly, kdy už byl KO a tak jsme vyjeli. 10 minut řev, pak usnul. Jak se vzbudil, tak hned zase řev a úprk domů. Radši jsme nejezdili daleko, spal max půl hoďky. Jednou jsem to riskla a nikdy více. Než jsem dorazila domů, 20 minut jenom brečel,nešlo nic.Vyndala jsem ho,v parku nakojila a utěšovala. Jakmile jsem ho zase položila, tak křik. Teď bude malému 5 měsíců a trvá to furt. Co bude dál, tak na to jsem sama zvědavá. ale všichni jsou strašně překvapený, že se malému v kočárku nelíbí a kritizují, že jim ho nechci dát ven. Že přeháním a podobné věci, hlavně babičky 🙂Ale já ho nechci trápit. Vím, jaký je a beru to tak, i když je to někdy obtížné. Hlavně, jak se všichni venku otáčejí, že nevím co s dítětem. Vypadám mladě, tak asi předsudky. Pevné nervy...

pigpeppa
9. čer 2015

Dceři vadila hluboká korba, od narození. Teprve někdy v devíti měsících, kdy přišel čas dát pryč fusak ve sportovním, se jí to začalo líbit a vydrží tam. Dost jsem ji nosila v šátku, později v manduce. To bylo fajn. Teď zase nechce nosit. 🙂

katyxq
9. čer 2015

Dcera kočárek bytostně nesnášela. celkově je od narození dodnes silně kontaktní. Takže jsem konečně koupila šátek (měla jsem to v plánu ještě před porodem), kolem 5. měsíce pak pro manžela ergonosítko (moje záda zvládala jen šátek) ... a pak malá po roce a čtvrt začala chodit po svých, nosila se už jen minimálně.

kocour1
9. čer 2015

Můj syn mi také kočárek bojkotuje a čím je starší, tím je to horší🙂...pořídila jsem si šátek a nosím ho v šátku - dokonce jsem se v pohodě naučila vázat i na záda a tam mi vůbec nepřekáží. Nakonec mám z toho nošení super pocit, kočárek s sebou vozím na věci a na případné odložení malého, když ho potřebuji na chvíli vyndat z šátku a oba jsme spokojení🙂. Jinak předtím jsem nosila v nosítku (beco) - nosila jsem ho od narození...takže rozhodně není nutné čekat na to, až bude starší🙂...jen šátek je pohodlnější na nošení a lze lépe nosit právě na těch zádech. Poté, co jsem si přečetla knihu Koncept kontinua, tak už se ani nedivím, že v kočárku nechce být, netrápím se tím a naopak jsem ráda, že ho nosím🙂...doporučuji si ji přečíst a máte po problému🙂)

evulina77
9. čer 2015

@klkrska ergonomické nosítko už může, je pro děti od 3,5 kg. Já chodím s kočárkem , je to taková moje kárka na věci na písek a ostatní věci pro straší holky a malá v něm spí, ale jinak jí nosím téměř od narození. Měla jsem to tak i se staršíma. Mě to neomezovalo a dětičky byly a jsou spokojený. Mám manducu a jsem spokojená, záda v pořádku a věřím, že je to pro mimča přirozené...

evulina77
9. čer 2015

@klkrska jo a ještě jsem vychytala kojení při nošení. No občas si připadám jako "matka roku", dvě holky za ruce, malá v manduce a ještě se u toho kojí, ale je spokojená jak blecha a já vlastně taky...

klkrska
autor
9. čer 2015

Děkuji všem za reakce, mě by nevadilo, kdyby pobrekával, ale to je opravdu řev, že se lidi zastavují a zle koukají, co to tomu dítěti dělám. On je právě hodně velikej, má 6 kg a 65 cm a do novorozenecké vložky už se nevleze, a nevím, jestli zas bez vložky na tu Manducu není moc malej, od jaké velikosti dítěte jste nosily bez vložky? Navíc nedrží hlavičku ještě. Asi snad nakonec budu muset zkusit ten šátek, jenže jsem extrémně nešikovná, tak se obávám, že nebudu umět vázat...

evulina77
9. čer 2015

@klkrska zkus si zajít tam, kde prodávají manduky a zkus si to přímo v prodejně, tam ti i poradí. Nebo si najdi kurz vázání šátků. Něco ale určitě udělej a netrap malýho nebo i sebe. Malje je už docela velkej a určitě to jde nez novorozenencký vložky. Ale nejlepší bude to zkusit a nechat si poradit přímo s malým v obchodě. Většinou jsou tam zkušené mamči a můžou ti hodně poradit...

pigpeppa
9. čer 2015

Mně v kočáru asi v půl roce při čekání na bus řvala takovým způsobem, že lidi v protějším paneláku lezli do oken, aby se podívali, co se děje. Já trpělivě houpala, vozila, padal sníh a ona nabalená v tom fusaku, se nemohla skoro pohnout, bych řvala taky. Lidi na zastávce koukali soucitně, chápavě. Ale jakmile jsem ji nesla v šátku a vlezla s ní do busu, kde se stojí, tak řvala taky jak když ji na nože bere. A to teda lidi soucitně nekoukali ani omylem. To jsem byla za matku tyranku a bodejť by to chůdě neřvalo, když visí v nějaký blbý hadře.

klkrska
autor
9. čer 2015

Já právě s ním tam nemůžu, protože to by se za tu dobu asi uřval... Ale zkusím to půjčit a přinejhorším prostě vyhodím peníze oknem... Stejně se obávám, že ani to se nebude líbit...

annahybsova
9. čer 2015

Měla jsem to taky tak, ale odmítala jsem se zavřít doma a nikam nechodit... Pořídili jsme babyvak a vozim ho v kočáře kdyby náhodou. Je dobrý v tom, že se nemusí nijak složitě vázat a je hned připravený k použití. Využívám ho i když jsme někde na návštěvě a malá potřebuje spát, protože dřív to byl důvod jet hned domů. Jinak pláč nám ustal kolem 5. měsíce, kdy vydržela být na břiše. Mám kočár, kde jde sundat mantinel kolem hlavy a odendat střecha tak, že vidí přes síťku. Teď tedy leží na břiše, kolem všude okolo a většinou pak položí hlavičku a usne 🙂 Přeji pevné nervy a hodně štěstí ;)!

zo_ja
9. čer 2015

Ergonomick nosítko nebo šátek a je klid. 😉

pavlapl
10. čer 2015

Já jsem nosila od narození v šátku. Žádný řev a žádné nervy. Děti spokojené tak co víc si přát.

kytka12
10. čer 2015

@milmic Jaký je rozdíl mezi klokankou a ergonomickým nosítkem? Přijde mi to stejné. Díky.

jitavrtule
10. čer 2015

@kytka12 klokanka je spíš visítko než nosítko, dítě v ní visí za tenký pruh mezi nohama, což je nevhodné pro postavení kyčlí a celkově to přetěžuje páteř. V ergo nosítku je dítě posazené s nožičkama široko od sebe a páteř je tím pádem přirozeně zakulacená, nebortí se do stran.
Zkušenější nosiči nechť mě klidně opraví nebo doplní....

zo_ja
10. čer 2015

@kytka12 např zde http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=14 nebo zde http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=32

I bez hlubší znalosti, když se podíváš na děti v klokankách, nožčky jim visí, rodič je prsama nebo břichem vystrkuje od sebe v oblasti hrubdíčku, takže jim nepřirozeně prohýbá záda, kyčelní klouby jsou visícíma nožkama hodně zatížené a ta poloha není pohodlná - si to představ, že seš kolmo dolů svisle, v zádech prohnutá a takhle seš docela dlouho. A nejhorší na tom jsou ty klimbající hlavičky dětí, co je ještě neudrží, jsou unavené nebo spí - nemají si hlavičku oč opřít a leckdy je to na pohled strašný - instintiktivně lze vidět, že to je krkolomné, podobně jako když někdo usne s vyvrácenou hlavou v autě/buse.
A úzký pruh mezi nohama není nic pohodlného, zvlášť pro chlapečky, oproti tomu, že dítko má mít pruh látky od kolínka ke kolínku - právě aby mělo ta kolínka správně nahoře a bylo mu to pohodlné.

Oproti tomu poloha ergonomická, kdy má dítě záda do kulata, pokrčená kolínka, kolínka výš než zadeček, tak je v podstatě ta, kterou malé dítko zaujímá samo - když je na zádech, dává tak nožky, když ho neseš, tak má tak nožky, záda vypoulí, opře se.

Za povšimnutí stojí i to, že v těch visítkách nosí rodiče jen opravdu malé děti, protože pak je prostě neunesou - viselec je dlouhý, rodič má váhu za krkem, nic moc pohodlného. Oproti tomu v ergonomickém nosítku nosí i křehké matky děti dvouleté až čtyřleté, protože to prostě v klidu dávají.

werunqa
10. čer 2015

Ahoj,moje dcera taky kočárek zrovna nemusela.Od 4 měsíců už jsem ji v hluboké neměla,páč pořád řvala,že nevidí ven a spat tam spala jen na bříšku.
Však taky jak začala chodit (někdy po 9.měsíci),tak do kočárku už jí nikdo nedostal.Někdy jsem ji nosila v babyvaku a kočárek táhla před sebou.

Za to synovi kočárek nevadí.Ten se do 9 měsíců vozil v hluboké bez problémů.Kdyby mu nebyla malá,tak by tam byl klidně i déle.

Určitě bych vyzkoušela nějaké ergo nosítko nebo vázat do šátku 😎

alisek
11. čer 2015

Můj druhý syn kočárek bojkotoval také ale jen pokud se s ním jezdilo, takže zásadně stál když spal, žádné procházky, a asi po jeho 6ti měsících se to zlomilo a kočárek mohl i jezdit..dneska se tomu usmívám ale bylo to hrozný, žádný procházky a opravdu zřídka ldy vydržel klidný v jedoucím kočáru, to samé v autosedačce, nenáviděl jízdu.

kaca68
13. čer 2015

V kočárku jezdil jen na spaní, jinak to nešlo, brečel, teda řval by děsně...přizpůsobila jsem se...spaní v kočárku si nakonec oblíbil tak, že v něm spal na zahradě do 16měsíců 🙂...nákupy ze začátku masakr - nejdřív dvouhodinové uspávání kolem obchodu vč. několika kojení, pak rychlý nákup, pak postupně zvládal ve vajíčku nebo v Manduce a na milost vzal až sporťák někdy od 11měsíců, kdy sám seděl, ten má celkem rád, hlavně ve městě, kde je na co koukat...jinak jsem ho nosila v Manduce a i krátký výlet probíhal tak, že když nespal, střídal poyici na břiše v kočárku, náručí, Manduku..většinou jel kočár bez miminka 🙂